Ismertétek Sík Tomát?

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 7., hétf. 21:14

,,mindezeket magamnak is üzenem". hát igen. a helyzet az, egyetértek veled. én is hasonlóképp szemlélödöm a világban , mint te. csak éppen néha ez zavar. nyilván közrejátszik ebben az is, hogy a környezetemben nagyon kevés vegetárius van, meg az is , ahogyan a vegánság elött éltem.én ezt a vegetariánus szikrát tisztaságnak nevezm. mainapság ez foglalkoztat leginkább. ha valakinek tiszta a szelleme, bármilyen tisztátalan életet él is, egyszerűen átviláglik a tisztasága minden anyagi mocskon. ez elképesztő. ugyanakkor örömmel olvastam, hogy kaffka vegetárius volt. másrészt Weöres írásai alapjan ( pl: A teljesség felé) én is azt feltételezném róla, amit te. Örülök, ha az általam nagyra tartott emberekről kiderül, vegetariusok
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00


HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 7., hétf. 22:24

mellesleg, ha már mindez szóba került: ki mit csinált mielőtt vegetarius lett? sokkal másabb elfoglaltságai voltak? és pl. a drogok?ilyen téma tudtommal még nem volt.
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 7., hétf. 22:34

az én esetempl. érdekes ilyen szempontból vizsgálva. az egészségügyi hasznosságát most félretéve ennek az egésznek. én a drogokban szinte ugyanazt kerestem, mint késöbb a vegetariussagban, a tiszta létben.
tisztább látást, a mélység megismerését, feltárását, kapcsolatba kerülést a nem anyagi minőségekkel. aztan arra jutottam, hogy ez gyávaság, csalás.lehet esetleg vita témája, miért ezt a két jelzőt használtam .lehet ezis na. jo lenne
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 8., kedd 11:39

" Nem nézhetünk le azért valakit, mert nem veti meg a húst,mert nem biztos, hogy mindenkiben tudatosul, mivel jár az, hogy az asztalára kerül."

Éppen ezért segítenünk kell mindenkinek (akinek tudunk), hogy a megfelelő ismeretek és lelkiállapot előálljon nála, hogy így dönthessen tudatosan a hús további létéről (ebebn az állapotban a döntés eredménye pedig kétségtelen és kiszámítható; maradjon a hús az állat élő része). A döntése (vegi vagy nem) mindenképpen felvilágosít bennünket az illető emberről, milyen is ő valójában.
Mert a mai világban sok ember be van csapva, és húst eszik, habár habitusa vegetáriánus...

Azok a dolgok, amelyeket "gyakorlatban húsevő emberek" alkotnak, vagy velük kapcsolatosak, részt vesznek benne, stb. és megérdemlik a figyelmet, az elismerést, azok azért szépek, jók, stb., mert a lelkük vegetáriánus, és ilyen lelkiség többé-kevésbbé jót "terem". Az ilyen emberek csupán következetlenek, mintegy ellentmondásba keveredve magukkal, munkájukkal, de a karma törvénye kiegyenlít mindent. Mindenki megkapja a jussát. (Lásd beteges, szenvedő művészek, ...)

A tudatos, a <b>szeretet</b> érvei miatti vegetarianizmus a fontos, nem "pusztán" a növényevés.

A szeretet megnyilvánulásai gyakorlati, tudatos vegetarianizmus (növényevés) nélkül következetlen, azzal együtt viszont teljes és tökéletes.

---

Szerencsére amióta keresek, azóta találtam is mindig bőr, szór, stb. -mentes, és egészségesebb alternatívát.

---

Ismeritek Gandhitól?
"Ha valaki azt mondja, hogy meghalok, ha nem eszem húslevest vagy bárányhúst, legyen ez akár orvosi tanács, én inkább meghalok. Ez a vegetarianizmusom alapja. Számomra ez nagy felfedezés volt az igazság keresésében."

Egyetértek Gandhival! Igaz, mi már tudjuk, hogy az erőszakmentes növényevés nekünk, embereknek <b>"rendelt"</b> dolog, tehát hús és más erőszakos dolog nélkül nem csak, hogy eléldegélünk, de az erőszakmentesebb táplálékok életre való hatása fényévekkel jobb, magasabb szintű egészséget, teljesítményt biztosíthat, ha jól, jó célért használjuk.

A cipő: Az esszénus Jézus is megmondta: "Aki keres, az talál!" ;)

Ha olyan helyzetbe kényszerülnék, azthiszem hamarabb lennék "fényevő", sem mint újra húsevő. Hát ti? :D
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 8., kedd 16:02

tisztább látást, a mélység megismerését, feltárását, kapcsolatba kerülést a nem anyagi minőségekkel. aztan arra jutottam, hogy ez gyávaság, csalás.lehet esetleg vita témája, miért ezt a két jelzőt használtam .lehet ezis na. jo lenne

Szia kedvesállatok! Érdekeseket írsz. Tisztább látást, mélység megismerését a drogok segítségével? Jól értettem, amit írtál? ...
Most már valószínűleg tudod, hogy rossz irányba indultál először. Mint Hans Burgner, hívatlanul és a szabályok kikerülésével szerettél volna lopott bölcsességet szerezni. Távolabb kerültél így az igazságtól, de most már (talán) újra a jó úton vagy. Szorítok, hogy sikerüljön elérned, amit szeretnél. Türelem, türelem, bölcsesség és egyebek. :))
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 8., kedd 19:55

Kedvesállatok, minden tiszteletem, hogy túl tudtál jutni ezen az illúzión, akkor talán már sokkal jobban látod a különbséget, mint akár azok, akiknek nem volt közük sosem a drogokhoz. Nem lehetett könnyű...

Lehet valakinek tiszta a szelleme, és lehet egy vegetáriánus is méltatlan a nem ártás gondolatához (bár én sokáig teljesen megbíztam a vegákban, ami nem mindig volt helyénvaló). Nagyjából következtethetünk valamire abból, ha valaki vega, de itt sem lehet általánosítani. Szerintem nagyon sokan vannak, akik már "majdnem vegetáriánusok", csak ott van a másik oldalon a család vagy más közösség, akárki, akik elbizonytalanítják a döntésében. Nem a húsevést akarom védeni. A lelkiismeret azt mondaná, hogy tisztelj minden életet, jóllehet azt hiszem, nem mindenki győzi meg egykönnyen saját magát.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 9., szer. 9:31

lopott bölcsesség, pontosan erre gondoltam. kösz Jablko, hogy ezt írtad. mpst nincs idöm. majd még kifejtem bövebben
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

priligy singapore pharmacy

HozzászólásSzerző: Plailky » 2024. nov. 8., pén. 23:17

FC level increased Fig <a href=https://fastpriligy.top/>pastillas priligy en mexico</a>
Plailky
Törzsvendég
 
Hsz: 317
Csatlakozott: 2024. nov. 7., csüt. 16:46
Tartózkodási hely: Colombia

dapoxetine lasting time

HozzászólásSzerző: Plailky » 2024. nov. 16., szomb. 10:20

com 20 E2 AD 90 20Buy 20Viagra 20Vgr 20 20Viagra 20Drogaria 20Raia buy viagra vgr Police planned to evacuate the children through the front of the school, but the risk of a bomb in the suspect s car led them to find an alternative route <a href=https://fastpriligy.top/>priligy generic</a>
Plailky
Törzsvendég
 
Hsz: 317
Csatlakozott: 2024. nov. 7., csüt. 16:46
Tartózkodási hely: Colombia

super cialis dapoxetine

HozzászólásSzerző: Plailky » 2024. nov. 19., kedd 4:53

2022 May; 11 5 616 627 priligy dapoxetine 60mg
Plailky
Törzsvendég
 
Hsz: 317
Csatlakozott: 2024. nov. 7., csüt. 16:46
Tartózkodási hely: Colombia

priligy 30mg india

HozzászólásSzerző: Plailky » 2024. nov. 22., pén. 13:10

7 in the active and placebo groups, respectively dapoxetina generico As a result, there is less backup of blood near the heart
Plailky
Törzsvendég
 
Hsz: 317
Csatlakozott: 2024. nov. 7., csüt. 16:46
Tartózkodási hely: Colombia

ссылка на мега тор

HozzászólásSzerző: Williamhak » 2024. dec. 8., vas. 13:02

В поиске анонимного способа оплаты товаров в онлайн-магазинах? Marketplace <a href=https://xn--mga-sb-w4a.com>мега сайт даркнет ссылка</a> уже более 8 лет предлагает такую возможность. Из преимуществ площадки следует выделить возможность оплаты товаров с помощью криптовалют. Также, Мега предлагает возможность оплаты товаров банковскими картами через встроенный обменник. Регистрация на платформе происходит без email и номера телефона. Всё это, в сочетании с широким выбором и обширной базой отзывов о каждом продавце и его товаре, уже ожидает вас на <a href=https://xn--mga-sb-w4a.com>mega dark</a>.

сайт mega: https://xn--mga-sb-w4a.com
Csatolmányok
73.gif
73.gif (7.43 KiB) Megtekintve 16517 alkalommal.
<a href=https://xn--mga-sb-w4a.com>mega at</a>
Williamhak
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2024. nov. 16., szomb. 1:21
Tartózkodási hely: Russia




Előző

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég