Nyersevő hölgyek "tapasztalatai"

Élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek.

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. márc. 15., kedd 21:10

Nyitok egy fórumot a vércsoportokról és meginvitálom Stonert, aki tudna nyilatkozni a témában.

Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00


Itt is v

HozzászólásSzerző: Stoner » 2005. márc. 26., szomb. 9:03

Kedves Flower!
Figyelem a mértéktartó hozzászólásaidat és úgy találom, hogy valóban érdekel a dolog Téged is. Én vegan vagyok a nyers fajtából. Csak a magam sütötte szuperkenyeret eszem, szinte havonta egyszer barnarizst. kölest még ritkábban, zabpelyhet, pedig alig... Ez az idővel egyre szűkülő étrendi választék engenóm a zöldségek irányába terelt. MEgtalálom a nyers salátámban ugyanazokat az élvezeteket és tartalmakat, amiket korábban a midnenevésben véltem érezni... De most legalább valódiak, nem csalókák. Ezért tudok különbséget tenni. Amit töbször is ataglaltam, van egy módszer, a Körbler bioindikátoros mérési technika, amit elég régóta gyakorlok. Nem tudok tévedni. Magam is csodálkozom, de így van. Mielőtt nyoma lett volna a vércsoportos ügynek, már méricskéltem mindenféléket. Emlékszem, hogy emberekkell kapcsolatban mindig ezek az ételek voltak aggályosak. De még a szója is felmerült, de leginkább a többi hüvelyes, olajos magok, némely zöldség. Akkor derült ki, mi ennek az oka, mikor kezembe került a vércsoportos könyv. Nagy előrelépés volt, mikor megtudtam, hogy a pajzsmirigyemet a káposztával, meg a kínai kellel szúrtam el. Nekem ez elég volt ahhoz, hogy megtudjam, van benne valami. Tovább búvárkodtam és a többi is mind szépen kiderült. Azok a kis fehérjeféleségek, amiket lektineknek neveznek, egyes embereknél fehérjekicsapódásokat, agglutinációkat okoznak. Ezek súlyos sokkot váltanak ki az immunrendszerben. Ez aztán gyulladásokhoz, lerakódásokhoz, szervi bajokhoz vezet. Ezt lehet megelőzni azzal, ha nem eszünk ilyen ételeket. Pl, amit mondtam az infarktuson átesett betegeknek tiltott paradicsommal kapcsolatban. A paradicsom egyébként is mérgező növény. Már ez is figyelmet érdemel. Csoda, hogy néhányan (0ások, AB-sek) meg tudják enni. Azonban szűk látólörüségnek tartom a könyv gondolatmenetét, mikor különveszi az állati ételek lektinösszeférhetőségét és a "jótékony" hatását. Mi már tudjuk, hogy nincs jótékony állati étel. Egy amereikai orvosnak ez még emészthetetlen. Szemmel láthatóan nem vegan. A vak tyúk is talál szemet alapon, köszönhetjük, hogy rávilágított arra, a veganok is szenvedhetnek lerakódásoktól, ha nem tartják be a vésrcsoportos diétát.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 26., szomb. 9:12

Meggyőző volt, Stoner. Jó olvasni a tapasztalatairól, tanulságos.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Stoner » 2005. márc. 28., hétf. 19:56

Szia!
Köszönöm. Ritka, hogy valaki megérti, ami nekem evidens. Csak ezt elmondani sokkal komplikáltabb, mint csinálni.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 29., kedd 10:12

Üdv!

Szerintem is, továbbadni, amit tanultunk, nem könnyű munka, könnyebb csinálni... de azért van mit fejlődnöm a következetes cselekedetekben is.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 13., szer. 9:20

Jablko!

utánakérdeztem a témának, és a hír tényleg igaz, a fájdalmaknak meg kell szűnniük, és a mennyiségnek, időtartamnak is nagyon le kell rövidülnie, ez a természetes. sőt, van még egy dolog: a 28 napra teljesen be kell állnia, és követnie kell a holdat (vagy fogyó vagy növekvő).
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. ápr. 13., szer. 11:03

Székely prof. szerint is; szépen levezeti a Természetes élet és gyógymódban, vagy a Szexuális harmóniában a dolgot...
A célhoz való eljutás a kozmoterápiával történik, amit ilyen szavak jellemeznek: természetes gyógymódok, nyers növényi ételek, ...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 13., szer. 13:04

Csajok! Nekem sikerült! Újholdkor jött meg, és valószinű teliholdkor volt a peteérés. Így is kell lennie. És persze no pain. Csak 3 napig tartott, abből 1 szinte semmi,és a másik kettő sem valami nagy mennyiség. Szóval tökéletes. Nagyon örültem neki! Mindenkinek kívánom, hogy a Holdra beálljon a ciklusa. Csak fel kell nézni az égre és tudod, hogy hogy állsz. :D :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 14., csüt. 22:21

ügyes vagy, flo, gratulálok! mióta változott meg így, és vajon miért? sima vegi korodban is észleltél már jeleket, vagy csak a vegán léted óta ilyen? remélem, nekem is beáll így! (szerintem már alakul) :oops:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 14., csüt. 23:12

Ez az első ilyen. A tabletta abbahagyása óta. Szerintem a vegán dolog miatt is. Most már talán kitisztult a szervezetem. Azóta minden este megnézem a Holdat, hogy így is erősítsem a természethez való kapcsolatomat és a ciklusomat is jobban "ösztönözzem" arra, hogy szabályosan kövesse a Hold ritmusát. :D (ja és vettem egy kis holdnaptárat, abban írom a napokat a hold mellé)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. ápr. 15., pén. 2:38

Parsifal írta:Meggyőző volt, Stoner. Jó olvasni a tapasztalatairól, tanulságos.


"lektineknek, agglutinációkat "
Egyreszt azt se tudom mi ez, de nem is gyoz meg.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. ápr. 15., pén. 2:39

Norci írta:utánakérdeztem a témának, ..


Hol????
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 15., pén. 11:02

a velem szemben ülő kollégát kérdeztem meg :-) jó nekem, mert mindig kéznél van az információforrás :D :oops: 8)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. ápr. 15., pén. 17:09

Sziasztok!

Nekem tegnapelött és tegnap volt (<2 nap), no fájdalom, de a vér mennyisége több volt, mint általában. Szerintem ez most éppen egy tisztulási folyamat, mert naponta egyszer eszem csak főttet.

szilvi

(a holdat nem néztem, de ez jó ötlet Flower, esténként meg fogom nézni :D )
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. ápr. 17., vas. 15:14

Norci írta:a velem szemben ülő kollégát kérdeztem meg :-) jó nekem, mert mindig kéznél van az információforrás :D :oops: 8)


Jol van, ez mindent megmagyaraz. :D
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Élő, nyers étel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron