Szigorúan növényevő táplálkozás

Semmi állati

Szigor

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. szept. 30., csüt. 11:40

Tényleg szükségünk van állati eredetű táplálékra, vagy csak elfelejtettük a természet törvényeit?
Például azt olvastam, hogy a B12 vitamint valamilyen mikroorgazmus állítja elő, (az ember vastagbelében is található ilyen, de onnan már nem szívódik fel) és az állati eredetű táplálék azért tartalmazza, mert nem mossák meg az ételüket evés elött :D
Ez lehet, hogy nem volt szakszerű megfogalmazás...

szilvi
(én nem főzök tejkészítménnyel, de eszek tejes ételeket kis mennyiségben)
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 1., pén. 0:58

Biztos mindenki, aki valamely vegetárius étkezési irányzatot követ, "védi" a sajátját.

Személyszerint én egy évvel korábban lettem vegetárius, mint ahogy jógát kezdtem el gyakorolni, de vegetárius étkezésemben a jógafilozófia ajánlását veszem figyelembe, azaz lakto vegetárius vagyok.

Tojást egyáltalán nem fogyasztok, de tejterméket igen.

Néha talán sokat is, de szeretem::))
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Vendég » 2004. okt. 11., hétf. 17:41

Ennek a topiknak is van értelme. :)
Ez az a tárgykör, ahol a hagyományok, az ideológiák, a természeti törvények és a józan ész játszik kulcsszerepeket. Melyikre hallgassunk?

Nálam a hús elhagyása után mintegy természetesen minden maradt a régiben, tehát tojás és tejtermékek. Meglehetősen beleolvastam magam a témába egészségügyi szempontból, de egy másik szálon a szívemet is érték hatások. A tojás ellen az szólt, hogy hát kispipi. Erre jött, hogy de nem mind megtermékenyített. Hasonlat. Olyan, mintha a nők havi anyagát fogyasztaná valami óriás. Persze ez furán hangzik. A tojást is evő állatok legtöbbje héjastól, nyersen eszi. Mi? főzve? Sütve? Ez nem jön be. De ha valaki eszik, egye nyersen, van rá példa, illetve héjastul, például a rántottába törje bele. Amikor ezek beugrottam, már nem ettem tojást, ezért nincs tapasztalatom.

A tejtermékkel az a gáz, hogy a mai tejekért tartott állatokat nam tartják természetesen. Az otthonit is levágják. Ez így megint nem oké. Persze ha nem ölnék meg és jól tartanák, lásd Krisna-falu, India, akkor szóbajöhetne, akinek. Egyébként mi emberek egyedül vagyunk más állat tejére rászorulva? Ez egy kicsit égő. Mikor ott a sok növény, gyümölcs. Ráadásul csak a gyermek él tejjel, anyjáéval.

Számomra ezek a dolgok döntőek voltak a vegánság, a természetesebb növénytáplálkozás kialakulásában.

Alázatosság, fegyelem, nyitottság minden új iránt. Hobo

A képzelet sokkal fontosab mint a tudás. Einstein

Képzeld el magad egészségesebben, rúgd le rabláncaidat, melyek idebilincselnek szorosan a matériához. Peace
Vendég
 

HozzászólásSzerző: Vendég » 2004. okt. 11., hétf. 17:42

Parsifal voltam :)
Vendég
 

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. okt. 12., kedd 13:17

Érdekes, nálam ez pont fordítva alakult, amikor olvastam, hogy a szerencsétlen teheneket naponta csak kétszer fejik, és sokszor állni sem tudnak a tej súllyától, a bocijukat korán elveszik, és ha fiú, viszik a vágóhídra (úgy tudom, a Krisna völgyiek is eladják a felesleges borjúkat)

Hát időbe tellett, hogy felfogjam, hogy a mai tyúkokat az emberek tenyésztették úgy ki, hogy szinte minden nap tojjanak, még akkor is, ha nem lesz megtermékenyítve a tojás. Nálunk a fiam, és a férjem tojásallergiája volt a döntő érv a tojás ellen, még húsevő koromból.

szilvi

ui: Bár csak a testet lehet megölni, a lelket nem, mégis úgy érzem, hogy kevesebb erőszak a lelkünknek is jót tesz :)
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 12., kedd 17:18

KöSZIlvi :) vajon nawesh és a többiek mit szólnak ehhez
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 16., szomb. 10:25

ha már így meg lettem szólítva :D

8O :P

Olvastam egy régi Kagylókürtben (ismeritek ezt az újságot?)

hogy egy amerikai börtönben végeztek egy kísérletet:

sem a raboknak, sem az őröknek nem adtak sem az ételbe, sem külön kristálycukrot. Mi történt? nagy mértékben csökkent az agresszivitás.

Érdekes dolog a tej.

Személyszerint (a jógagyakorlás) miatt is, a jóga ajaánlása szerinti vegetárius étkezést folytatok a családommal egyetemben.

Ez lakto-vegetárius étkezés.

Az indiai konyha is használja a tejet.

valahol (s ez nem jó) van eg ykényelmi szempont, mely alapján az ember nem igazán foglalkozik azzal, hoyg a tej honnan is jön.

Nem humánus a tehenek (a legtöbb tehén) tartása és a boltban kapható tejtermékek egy része ráadásul nem is látott igazán tehenet.

szóval sajnos nem vagoyk (ebben sem :cry: ) tökéletes, de igykeszem.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 16., szomb. 10:55

Olvastam már pár kagylókürtöt. Jó, hogy van.
Senki sm tökéletes. Nem erre ment ki a kérdés. A válaszod viszont remek, belátó. :) Peace
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2004. okt. 17., vas. 13:17

Amikor megtudtam, hogy a tej hogy viselkedik az ember gyomrában, meg hogy mit tesz a szervezettel, lemondtam róla. Nem volt könnyű. De azóta nincsenek foltjaim se a karomon. érdekes összefüggés. Szerintem az ember ne igya más faj tejét. MErt nincs rá szüksége. :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. okt. 18., hétf. 10:00

Mostanság a fehér cukor helyett általában lágy barnacukorral főzök, az meg elég drága ahhoz, hogy túl sokat használjak belőle, így jelentősen csökkent a cukorfogyasztásunk... :D
(egyébként ezt még nem olvastam a cukorral kapcsolatban, köszönet az infóért)

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 18., hétf. 17:25

Tehát mézet nem használsz, Szilvi?
Számomra két dolog volt, ami miatt könnyen lemondtam a mézről, 1. a méhek, 2. a cukor.
1. A méhecskék maguknak gyűjtik, és nem szeretik, ha elvesszük tőlük munkájuk gyümölcsét. Ezért is szurkálnak, majd meghalnak.
2. A méz majdnem csak cukor, valami kevéske más anyaggal együt. Ezt az emberi test nem nagyon szereti, mint a bolti cukrokat. Amik ugye ipari termékek/hulladékok. Édesítésre áztatott/száraz aszalt gyümölcsöt használok. Mazsola, datolya, füge. Ezzel csak az a baj, hogy nem magyarföldön terem, így a szállítás során környezeti ártalmak történnek. Számomra most ez a jó választás, amíg jobbat nem lelek. (Szőlőnemzet vagyunk, de nincs mazsolánk? :|)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. okt. 19., kedd 8:00

Nem szeretem a mézet, független attól, hogy állati eredetű vagy sem. Így nem esett nehezemre lemondani róla! Bár az már kiskoromban is megragadta a figyelmemet, hogy a méhektől elveszik a mézet, télire meg cukros vizet adnak nekik :!:
Valamelyik hozzászólásban olvastam, hogy 10% mézet lehetne elvenni a méhektől, ha ez járható út lenne, akkor örülnék, mert családom tagjai szeretik, és még nem találtam ki hasonló állagú pótanyagot.

Termesztenek itthon is mazsola (magnélküli) szőlőt, amit én ettem, az nagyon savanyú volt, de keresek valami jobbat.

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: gilice » 2004. nov. 2., kedd 1:16

A méz azért nem annyira egyszerü kérdés. Vannak bioméhészetek is, de az átlag méhész is nagyon figyel és szereti az "állatait". A méheket azért "nem kínozzák". Én inkább egy szimbiózisra gondolnék, bár a konkrét müveleteket nem ismerem. Nem tudom, hogy a pergetés során pusztulnak e el méhek? Én így úgy gondolnám, hogy nem, de lehet, hogy tévedek. Megkérdezek majd egy méhészt. Ezen kivül a méznek számos pozitív tulajdonsága van a virágpor miatt és a cukra sem finomított répacukor. Csomó ásványi anyagot is tartalmaz. Nekem egyelőre nehéz lenne a mézről lemondani, mert én cukor helyett régen is általában mézet használtam..
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 2., kedd 12:30

A méz jó. Kár lenne lemondani róla. Persze annak, aki eddig is szerette. A bioméz előlállításánál tálen sem cukros vizet adnak a méhekenk, hanem mézet, ettől bio. Tehát nem "kínozzák" őket. Nyugodtan lehet enni.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 2., kedd 18:19

Üdv Kedves Társaim!

Ez is egy olyan dolog, mint a tej, vagy a tojás. Ha pusztán a tudományosság oldaláról vizsgálnánk, akkor valóban jobb, mint mindenféle ipari cukor.
Vizsgálhatjuk az erkölcs oldaláról is...
Mindenesetre aki fogyasztja, az lehetőleg bio termesztésűt vegyen. De a legjobb, ha maga tart méheket, vagy legalább méhészetlátogatásra megy, hogy lássa is a kis srácokat, hogyan szedik össze nekünk az anyagot.. :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

Következő

Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron