Emberek és állatok

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

Emberek és állatok

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. nov. 29., kedd 18:42

Dátum: 2007. június 21. csütörtök, 03:10 Küldte: nawesh

Mennyire szerencsés szembeállítani egymással az ember és állatvédelmet? Avagy egy reklámról...




Először el sem akartam hinni, amit látok. A feleségem állította, csak trükk felvételt láthatunk. Én sajnos nem vagyok ebben annyira biztos.

TV-reklám:

Adott egy csiga. Egy éti csiga. Akit megfog egy hatalmas emberi kéz. A csiga pedig (természetesen) visszahúzódik. A házába. ... Majd az ember (?) fog egy csipeszt és kirántja a házából a csigát...

Közben megy a narrátor hangja (valami ilyesmi): felháborítja, ha egy csigát megfosztanak a házától? Évente 21 millió emberrel teszik ugyanezt...

Mi a baj a reklámmal?

Nem tudom, hogy egy csigát egy egyszerű csipesszel és egy határozott mozdulattal ki lehet -e tépni a házából. Még soha nem próbáltam és nem is fogom. Lehet, csak digitális trükk volt az egész. De ami a felháborító, az a szembeállítás.

A reklámcsapat kreatív (?) embere úgy gondolta, hogy akiket felháborít egy csiga kilakoltatása - kínzása (azaz tulajdonképpen állatvédő, azt nem háborítja fel ha egy embertársa hajléktalanná válik? Minden reklámnak van egy célcsoportja. Akit meg akarnak szólítani. Vajon valóban az állatok iránt tevékeny emberek azok, akik a legérzéketlenebbek a hajlékukat vesztett, elüldözött, hazátlan emberek sorsa iránt?

A reklám megrendelője az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (vagy a magyar szekciója)

Évről-évre találkoztam a Szigeten az önkénteseikkel. Mélységesen egyetértve a tevékenységükkel. Van egy pólóm tőlük: II: Rákóczi Ferencet ábrázolja és egy felirat: II. Rákóczi Ferenc is menekült volt...

Azaz mi magyarok (sem) csukhatjuk be a szemünket. Segítenünk kell embertársainkon...

Vajon valóban szembeáll egymással az állatvédő és az embervédő? Nem egy oldalon dolgozunk?

Nawesh






----------------------------------------------------------


Re: Emberek és állatok
Küldte: giyandeva Dátum: 2007. június 21. csütörtök, 10:12


Én is láttam ezt a reklámot az m1-en. Merem remélni hogy csak digitális trükk a futó képsorok...



Ugyanakkor felmerül bennem a kérdés: kinek, milyen céllel készülnek az ilyen társadalmi célú hirdetések? Nem akarnák túl pesszista lenni, de az emberek jó részét az se izgatja ha valaki összeesne az utcán, főleg ha az egyén nem milliosok paradicsomába született... Kampányokat látunk egyes "szegregált" csoportok megsegítésére... összegyűlik némi pénz ilyenkor. Egyébként meg olyanok vagyunk mint a struccok, tudomást sem akarunk venni a környezetünkről. Ugye ismerik: "csak én" - a XX. század találmánya. Ehhez képest mit ér/segít a felháborodás a kitépett csigának és az elüldözött embereknek?

A felháborodásunktól jobban érzik magukat, új lakást, életfeltételeket kapnak? nem hiszem... megint reklámoztunk...



Ugye ismerik ezt a mondást? "Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan!" Miért nem olyan olyan problémákról szólnak ezek a "társadalmi célú reklámok" melyekben a néző azt érezheti, "A kutyafáját, tényleg itt lenne az idő másképp gondolkodni!" Peresz felháborodni a menekülteken, a 3. világ éhezőin sokkal egyszerűbb. Ki is pipáltuk, igaz? Mert a kedves néző "mindent" megtett...
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron