Húshagyók

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

Húshagyók

HozzászólásSzerző: nawesh » 2012. ápr. 19., csüt. 13:06

Dátum: 2010. február 17. szerda, 04:17 Küldte: nawesh


Felhívott az egyik kedves rokonom és szombatra disznóvágásra invitált. Természetesen tudja, hogy vegetárius vagyok. De ezzel a gyenge poénnal igyekezett levenni a lábamról...

Persze megszoktuk, hogy némely családtagunk, vagy ismerősünk nem képes napirendre térni a dolog felett, hogy vegetáriusan étkezünk. Igaz, hogy lassan 22 esztendeje nem ettem húst, de édesanyám még mindig meg-megkérdezi, biztos, hogy ez így marad? Biztos...

Emlékszem, amikor nálunk is disznóvágás volt két hétig elkerültem a szülői házat, mert minden olyan ... rossz volt. Mintha a halál szaga terjengett volna...

Negyedévente, amikor elmegyek véradásra, az orvos minden alkalommal megkérdezi: Még mindig vegetárius? Mintha egy múló betegség lenne, melyből majd csak kigyógyulok... ha sokkolni akarom, csak közlöm vele, hogy a lányom bár nyolc éves, még soha nem evett húst...

A lányom épp a minap kérdezte, hogy mi is az a nagyböjt...

Meséltem neki az Úr Jézusról, arról, hogy negyven napot töltött a pusztában étlen-szomjan és hogy ennek mintájára tartották régen a katolikusok a böjtöt. Felkészülve a húsvéti misztériumra. A lányom egy logikus kérdést tett fel: akkor a kedves rokon miért nagyböjtben vág disznót?

Szóval húshagyó kedd eltelt és elkezdődött a nagyböjt. Az emberiség nagyobb dicsőségére...

Nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Re: Húshagyók

HozzászólásSzerző: takacsveca93 » 2017. okt. 10., kedd 10:31

Én is vega vagyok, nem vegán. Sokkal jobban érzem magam, mióta nem fogyasztok húst, pótlom és szedek sok vitamint is.
https://www.ujsagomat.hu/lidl
takacsveca93
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2017. okt. 10., kedd 10:29


Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron