Vegetáriánus lasagne

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

Veget

HozzászólásSzerző: Organza » 2004. szept. 16., csüt. 7:41

Hozzávalók:
12 lasagnelap,
50 dkg sárgarépa,
50 dkg brokkoli,
2 tojás,
2 tojássárgája,
2 dl tejföl,
3,5 dl tej,
3 dkg margarin,
2 evőkanál liszt,
10 dkg márvány sajt,
só,
bors,
reszelt szerecsendió
Útmutató:
A megtisztított, felkarikázott sárgarépát sós vízben puhára főzzük. Ugyancsak sós vízben puhára főzzük a rózsáira szedett brokkolit. A zöldségeket leszűrjük és külön-külön pürésítjük. Mindkét pürébe belekeverünk 1-1 tojást és tojássárgáját, 1-1 dl tejfölt. Sóval, borssal, reszelt szerecsendióval ízesítjük. A margarint lábosban felolvasztjuk, meghintjük a liszttel és 1 percig pirítjuk. Felöntjük a tejjel, csomómentesre keverjük, Sóval, reszelt szerecsendióval ízesítjük és összefőzzük. A besamelmártás felét hosszúkás tűzálló tálba simítjuk. Kirakjuk a száraz lasagnelapok egyharmadával. Rásimítjuk a sárgarépapürét és befedjük tésztalapokkal. Brokkolipüré következik, majd a maradék tésztalapok. A maradék besamelmártásba belereszeljük a márvány sajtot és beborítjuk a tésztát. A lasagnét forró sütőben 40-45 percig sütjük.
Organzawww.organza.tv
Avatar
Organza
Néha írogat
 
Hsz: 28
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00


HozzászólásSzerző: flower » 2004. okt. 18., hétf. 18:56

Szívesen olvasnék vegán recepteket is!
Örültem, mikor láttam ez a vega lasagne-t... de háát.. tejföl, sajt, tej, tojás???? mennyi állati erdetű dolog... aztán majd gyünnek a "szelek" és egyéb Nebenwirkung-ok :?: :!:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Organza » 2005. feb. 7., hétf. 18:57

Hellóka!

Hát... hús nem volt benne :D Én eszek tejtermékeket, bocsi, ha ez nem illett bele a honlap profiljába :oops: :D Ezentúl kihagyom. :D
Organzawww.organza.tv
Avatar
Organza
Néha írogat
 
Hsz: 28
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 8., kedd 11:25

No problem, csak reméltem hallok egy frankó igazi vegi lasagne receptet :cry:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 8., kedd 15:18

semmi gond: tejföl yofuval helyettesíthető. tojás elhagyható. tej helyett szójatej, mandulatej, rizstej, a sajt a szűk keresztmetszet...

nem is mondtam még: volt a némettanárom bécsben, és kértem, hogy hozzon nekem cheezly-t. hát a blöd osztrákok még nem is hallottak róla!!! tehát bécs, mint cheezly-szerző hely kilőve... :(
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. feb. 9., szer. 11:05

Kedves Flower!

A receptek közé én beküldtem vega lasagne-t, de régebben az alapanyagokat legfeljebb a szememmel mértem. Igérem, legközelebb, ha csinálok, mindent mérek, és leírom. Egyébként ifjabb koromban én is azt hittem, hogy a lasagne bonyolult dolog. Örülök a csíramálé receptnek, mert szerintem meg az nehezebb :D

üdv

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 9., szer. 14:52

Köszi Norci a helyettesítő ötleteket, mondjuk rizstejet biztos nem választanék, mert édes.. nekem legalábbis,meg kicsit meg is utáltam... brr, nem bírom meginni, de most csinálok mandulatejet... hmm az jó lesz! igaz az sem a lasagne-ba. :?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 4., vas. 17:21

csinált már valaki lasagne-t, vagy egyéb olaszos tésztát cheezlyvel??? kíváncsi vagyok, milyenek a tulajdonságai (olvadás, nyúlósság, stb.) még mielőtt nekiesek és lasagna-t csinálok belőle. :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron