Vegetáriánusok párja, avagy milyen (legyen) a társunk?

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: Organza » 2005. feb. 8., kedd 11:38

Szióka! Persze, bár már azt hiszem, hogy itt leírtam valahová. :D Rosszul lettem egy szépséges napon húsevés közben. Amit addig kívántam, azt azóta egyetlen percre sem. Csak úgy megszakatt minden.
:D 4 éve. Vagyis... hú...lassan 4 és fél. :D
Organzawww.organza.tv
Avatar
Organza
Néha írogat
 
Hsz: 28
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 8., kedd 11:45

Egyszerűen csak nem kívánod?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Organza » 2005. feb. 8., kedd 11:55


Lehet, hogy akkor tudat alatt hatottak rám egészségügyis nagynéném szavai, ahogy végigvezette, hogyan romlik meg a hús a gyomorban egy idő után.
De akkor is megundorodtam tőle, és kész. És azóta nem kívánom.
Mi hiányzik neked a képből? Az állatvédelem?
Organzawww.organza.tv
Avatar
Organza
Néha írogat
 
Hsz: 28
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 8., kedd 15:03

üdv Organza!

érdekes, hogy ez többünknél előfordult, hogy egyszercsak jön az undor a hústól, és megváltozik minden.

lassan már legalább annyira nem fogják elhinni a húsevők, mint a klinikai halálból visszajötteknél az "alagút fehér fénnyel" dumát. pedig ez tényleg így van, nálam is ilyen volt a "húsélmény" :-)

hááááát igen, érdekes téma ez a párokkal. merthogy élni és élni hagyni. de közben meg mindig az jár az eszemben, hogy mennyivel könnyebb lenne az életünk, ha nem kéne külön főznöm neki... de szerencsére nyitott a dologra. a múlt héten elvittem az Édenbe, nagyon finom a kajcijuk, mindenkinek ajánlom. az áraik is jók, kellemes a környezet is, hangulatos zene, szép bútorok.

a megfelelésről jut eszembe: a némettanárom is vegi, és valamelyik nap mesélte, hogy egy ismerőse vett neki bigmac-et. és mivel már kifizette az ismerős, és nem akarta megbántani sem... (csodálkozik) :? ... megette... (dühös) :x . rosszul is volt utána rendesen... íme egy példa arra, hogy a megfelelési kényszerhez kevésbé, inkább a saját elveinkhez igazodjunk.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Organza » 2005. feb. 8., kedd 15:37

Jesszus!!! :D :D

Ennyire nem kívánok megfelelni senkinek! :D Én egy falatka húst sem ettem azóta, amióta vegetáriánus lettem. Azonban hallottam már olyat, hogy valaki 7 év után megevett egy husos szendvicset, és rosszul lett tőle, vagy volt, akinek bűntudata lett, meg olyan is, akinek a pocija felpuffadt, és egész nap mozogni sem bírt.
Hát... ők tudják.

A párom maximálisan elfogadja az én étkezési szokásaimat, és én is az övét. A megfelelés csak a főzésre vonatkozott, a húsevésre már nem terjed ki. :wink: :D
Organzawww.organza.tv
Avatar
Organza
Néha írogat
 
Hsz: 28
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: bcontact » 2005. feb. 10., csüt. 1:15

Nekem az a saját tapasztalatom, hogy midkét együttélésemben már az első hónapban megindult a párom a vegaság felé, az első kapcsolatban 2 hónap alatt az is lett, a mostaniban 1.5 év alatt se lett az, csak 80%-ban. Ha a párom eszik húst, az mindig házon kívül történik, itthon soha nem látok dögöt, max. ha az anyjától hoz valami készételt.
1 éves kisfiunkat vegának neveljük.
Én 11 éve vagyok vega, most 28 vagyok. Halat szoktam enni havonta 1x, és volt rá többször példa az utolsó 2 évben, hogy ettem májat is, de gyakran megbántam. Tejterméket és tojást havi 3-4 alkalommal fogyasztok.
Én mindig egy olyan partnerre vágytam, aki még nálam is jobban be tudja tartani az egészséges táplálkozás szabályait, mert pl. önmagam képtelen vagyok leszokni a fehér lisztről meg a cukorról.
Mindig úgy képzeltem el a nagy Ő-t, mint aki teljesen "tiszta".
De ez nem jött össze. Nem biztos, hogy ez a legfontosabb egy párkapcsolatban...
Avatar
bcontact
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2005. jan. 25., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 10., csüt. 12:05

bcontact egy törekvő ember. Ez nagy szó.

Legyél következetesebb!

Soha ne mondd, hogy soha! A párodból derék ember válik, mint ahogy belőled is. Csak menjetek a jó úton tovább. A gyermektől sokat lehet tanulni, tanuljatok együtt.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 10., csüt. 13:13

Bcontact! Előbb te tisztulj meg és párod is az lesz!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 10., csüt. 18:18

Kedves Organza!

Arra lennék kíváncsi, hogy a 4 és fél év húshagyás alatt a vegetáriánus eszméből, vagy a tényekből (pl. testi adottságok) megérintett-e valami, vagy csak egy táplálkozási mód maradt? Mint látom, inkább csak táplálkozás, a te szavaiddal "étkezési szokás", azt viszont jól (következetesen) betartod, hiszen nem eszel húst. Így tud működni egy kapcsolat (egy darabig biztosan). Illetve fogalmazzunk optimistán: Elkezdhetitek együtt a szemléleteket is formálni, együtt tanulva, ha van miért (van), tanulmányozhatjátok az írásokat, a cselekedeteket, így egy közös, egészségesebb, boldogabb életet alakíthattok ki.

Mindenkinek:

Egy ilyen kapcsolatnál (egyik vegi, másik ragadozó) mindig érdekelt, hogy mi lesz, ha gyermek lesz? Mit eszik majd? (kardinális kérdés!) A papa mondja, hogy hát hús kell a gyereknek, a mama meg, nem fog húst enni, mert csak beteg lesz, stb. Szerintem itt nem lehet kompromisszum! El kell kezdeni ezen gondolkozni, sőt beszélni róla.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 11., pén. 13:34

jó felvetés a vegyes pár gyerekei! én nem fogom engedni, hogy a gyerekünk húst egyen.
de mondjuk egy kicsit sarkítottad a képet, szvsz, mert sokaknál nem mondja ki egyértelműen a húsevő, hogy KELL a hús. mert biztos vagyok benne, hogy aki vegivel él, belül ő is tudja, hogy nem jó, hiszen ennyit azért legalább megtanul a vegi párjától. az már más kérdés, hogy magára nem alkalmazza, de bizti, hogy az infó ott van az agyában. ha megrögzött húsevő lenne, akkor már otthagyta volna a vegi pár, mert olyan erős konfliktusokat okozott volna.

nálunk is olyan a helyzet, hogy a párom ragadozik, de tudom, hogy tudja, érzi, hogy nem helyes, amit csinál, csak még nem született meg benne az elhatározás, hogy lemondjon róla. még "egóra dolgozik", én így mondom, mert csak a vágy vezeti: nyalánkság, pociszeretet, kulináris örömök, bárhogy is nevezzük. és ez még nem elég, mindezt az eddig megszokott formában akarja. merthogy a vegi kaják is fincsik, csak nem azt szokta meg...

tehát ha feltételezzük, hogy a vegi pár ragadozó felében is megvan a hajlam, hogy vegivé váljon, lelkileg már egyetért a vegizmussal, csak még nem tesz is aszerint, akkor viszont nem fogja ellenezni, hogy a gyerkőc is vegi legyen.

mi még nem beszéltünk erről a párommal, de teljesen biztos vagyok benne, hogy neki semmi ellenvetése nem lenne a vegi gyerkőc ellen. sőt, ő engem se próbált soha lebeszélni a vegizmusról, se érvekkel, se semmi mással. ez is azt mutatja nekem, hogy tudja, hogy ez a helyes...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. feb. 20., vas. 20:57

Engem még nem fenyeget a gyerek veszély, de jó kérdés. Én szeretném meghagyni neki a választás lehetőségét. De úgy is választhat később ha gyerekkorában nem kap husit... Baja nem lesz, nekem sincs:)
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 22., kedd 2:57

Ha van egy kis család, ahol megszületik a gyermek és az egyik házastárs húst eszik, a másik nem, akkor nagyon könnyen "háttérbe szorulhat" az, aki vega. A húsevő párjának nagy valószínűséggel a szülei is húsevők, nem is beszélve a saját szüleiről. Tehát családilag sokkal jobban érhetik a támadások, mintha mindkét házastárs vega lenne.

Van egy kedves roma vega ismerősöm, akinek a párja is vega, a maga módján (ráhagyja a párjára). 5 hónapos a babájuk és a lány szülei az 5 hónapos babát :!: :twisted: már hússal akarják tömni. Nem is beszélve arról, hogy még némely mértéktartó :?: húsevő irodalom is azt mondja, hoyg egy éves kora előtt (persze szerintünk utána is) felesleges húst adni a gyereknek.

Kilenc hónapnyi idő van, amíg el tudja dönteni egy gyermeket váró házaspár, hogyan szeretné táplálni a gyermekét.

Hiszem és tapasztalom, hogy aLEGJOBB, amit a gyermekemmel tehetek, hogy nem adok neki húst!
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 22., kedd 2:58

Ha van egy kis család, ahol megszületik a gyermek és az egyik házastárs húst eszik, a másik nem, akkor nagyon könnyen "háttérbe szorulhat" az, aki vega. A húsevő párjának nagy valószínűséggel a szülei is húsevők, nem is beszélve a saját szüleiről. Tehát családilag sokkal jobban érhetik a támadások, mintha mindkét házastárs vega lenne.

Van egy kedves roma vega ismerősöm, akinek a párja is vega, a maga módján (ráhagyja a párjára). 5 hónapos a babájuk és a lány szülei az 5 hónapos babát :!: :twisted: már hússal akarják tömni. Nem is beszélve arról, hogy még némely mértéktartó :?: húsevő irodalom is azt mondja, hoyg egy éves kora előtt (persze szerintünk utána is) felesleges húst adni a gyereknek.

Kilenc hónapnyi idő van, amíg el tudja dönteni egy gyermeket váró házaspár, hogyan szeretné táplálni a gyermekét.

Hiszem és tapasztalom, hogy aLEGJOBB, amit a gyermekemmel tehetek, hogy nem adok neki húst!
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: sacs » 2005. márc. 13., vas. 21:07

Üdv mindenkinek!
Jómagam 16 éve vagyok vega, feleségem hatásomra 13 éve így él. Mindhárom gyermekünket természetesen így neveljük, a betegségek messze elkerülik őket. Boldogan élünk, csendesen, harmónikusan.
Avatar
sacs
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2005. márc. 13., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. márc. 13., vas. 23:24

Szívmelengető ilyet olvasni! :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron