energia

Hulladékprobléma, környezetvédelmi akciók, környezetszennyezés

energia

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 11., hétf. 18:52

Tegnap volt a Spektrum Tv-ben egy dokumentumfilm, melyben olyan gépeket mutattak be, melyek pl. vízbontással működtek (nincs károsanyag kibocsátás) és 10-15 %-al több energiát termeltek, mint amennyit felhasznált a gép.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 26., kedd 17:24

Igen. Nem láttam a műsort, de olvastam erről. Egy hasonlűt egy bizonyos magyar ember is csinált. katt:
http://www.anza.hu/vizenergia/alapitvany.htm
http://vizenergia.freeweb.hu/cikk1.html
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: gilice » 2004. okt. 28., csüt. 14:32

Elolvastam a weboldalt, de sajna kissé "fröcsögős" ill. természetesen tények a környezetszennyezésről, de ahhoz nem kell valamit feltalálni, hogy ezt tudjuk. Magáról a találmányról gyakorlatilag 3 sor van és kész, az sem konkrétum. A feltaláló említette még, hogy vízüzemüre szertnének átalakítani használt német autókat. Erről se hallottam még. Nem azt mondom, hogy az egész hülyeség, de tények nélkül ez a cikk elég kevés szvsz. Pont a lényeg maradt ki.. Mi volt az a műsor a Spektrumon? Alapvetően a víz felhasználás (pontosabban abból a hidrogén)mint környezetkímélő energia egyébként nem újdonság, de rengeteg gyakorlati nehézség van a megvalósításával.
Nawesh, azt, hogy érted, hogy az a gép 10-15%-al több energiát termelt, mint amit felhasznált? A hatásfok 115% volt? Mert akkor nagyon szkeptikus lennék, mint mérnök. Tom, hogy sokan próbálkoztak már Perpetum M.-val, de valahogy ezeket mindig misztikum lengi körül és valahogy a gyakorlatban ezek nem hasznosulnak. (Pl.: Egely munkássága)
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 6., szomb. 11:00

Kedves Gilice!

Én nem vagyok műszaki ember. :cry:

a mosógépünk fedelét is a feleségem szerelte meg :lol:

A Spektrumon az ominózus adás 2004. október 10-én, délután volt látható. Sajnos nem az elejétől láttam, így a címét sem tudom. Családi buli volt nálunk, így apósommal csak félszemmel tudtuk nézni, de nagyon érdekesnek találtuk.

Beszéltek Nikola Tesláról, aki nagy felfedezéseket tett, és beszéltek, illetve bemutattak olyan gépeket (nem perpetum mobilét, legalább is nem erre volt kihegyezve a dolog)

A témához kapcsolódóan találtam eg yérdekes cikket:

Az elemek és akkumulátorok leáldozója?

http://www.nethirlap.hu/cikk.php?cikkid=8995&p=1&bm=0

Nem vagyok műszaki ember, de a spektrum adásban tényleg arról volt szó, hogy MÁR készültek olyan készülékek, melyek hatásfoka 100% fölött van.

De hoyg ez hogyan lehetséges?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

v

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. dec. 21., kedd 18:29

Érdekes helyen, a Hun kissebbség honlapján találtam adatokat egy vízzel működő motorról.

http://terembura.freeweb.hu/hunkisebbseg/

a KÖNYVESPOLC-ra kell kattintani és itt található meg

Horváth féle vízmotor szabadalmi leírása (magyar fordításban!)

Itt meglelhető egyébbként Némethi Kálmán: Táplálkozásunk törvénye

a tami által felrakott vegetárisu étkezésről szóló könyv is.

ha spirituális kívánok lenni, akkor hozzátehetem, hogy most formálódik egy hun kissebség Magyarországon. Persze elég nehéz (gondolom én) eldönteni, hogy ki az, aki hun ősökkel (is) rendelkezik- Ám a honlapon található anyagok alapján úgy tűnik, ha komolyan gondolják a leendő kisebbség tagjai a Hun-ságukat, akkor bizony vegetáriusok kelle, hoyg legyenek. kedves Hun testvéreim! Köszöntünk titeket a vegetáriusok körében :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. dec. 21., kedd 18:32

Na ezt megnézem, éljenek a hunok!? :{)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 4., pén. 11:20

Nawesh! Jó volt a cikked az elemekről. Nekem pl van egy csomó elemem, de nem dobom ki őket (régi, kimerült elemek) de nem is tudok olyan helyről,ahol gyűjtenék őket.. Régen a gimiben volt egy ilyen gyűjtő elhelyezve a suliban,,
De aki nem jár már suliba? :roll:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 4., pén. 12:09

Be kell menni a suliba, ha máshogy nem, hát sutyiban :D

Én is otthon gyűjtöm a veszhulladékot, igaz nemrég óta szinte nem is termelek: elemet, olajat és olajos hulladékot, kombinált csomagolásokat majdhogy sosem termeltem. Sajna van viszont beszáradt festékmaradék, hígító, festékes cucc, és más undokság. Átértékeltem a dolgoka, és nincs szükségem ezekre a dolgokra. Igazából itt "előnyről" nem is beszélhetünk. Ahogy Id. Schirilla mondta: "A jó az mindenkinek jó." És igaza volt. Ha valami rossz, vagy van rossz vonzata, akkor az rossz.
További hasonló következtetésre juthatunk a másik vegi, Schopenhauer entrópiatörvényéből...
És az öreg Schirilla élete vége felé vegán(ul) élt. (Egy másik topikban egyzer beszltünk ilyesmikről.)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 6., vas. 16:42

Ha jól sejtem Flower, te budapesti vagy?

Szárazelem-gyűjtés

"A szárazelemek savtartalma erősen környezetszennyező, ezért a használt elemeket érdemes külön helyen tárolni, majd az erre a célra létesített szárazelemgyűjtő tartályba dobni. A fővárosban körülbelül ezer ponton - iskolákban, közintézményekben - találhatók ilyen tartályok, de a rossz elemek az FKF Rt. lakossági hulladékgyűjtő-udvarain is leadhatók. "
http://www.ovf.hu/WEB/OVF/OVFWEB.NSF/0/ ... enDocument

Arról egyébbként ki mit tud, hogy a fel nem használt gyógyszereket bármelyik gyógyszertárban le lehet adni?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 6., vas. 20:31

Nyugat-Dunántúl.. nem Pest! :D A chaten szívesen elmondom tartózkodásom helyét.. :lol:
gyógyszereket? talán a gyógyszertárban? De lehet, hogy onnan elküldenek?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 26., szomb. 9:15

Egy döbbenetes cikket olvastam a biodízellel működő gépjárművek zsákutcájáról :wink:

Számomra a konklúzió: spórólni kell mindenkinek, minden szinten, hoyg az unokáinknak is jusson...

http://www.indymedia.hu/cikk.shtml?x=20369
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 26., szomb. 10:03

Csatlakozom a jótanács adójához

"spórólni kell mindenkinek, minden szinten, hoyg az unokáinknak is jusson... " Nawesh
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 12., kedd 7:05

Nos, érdekes...

Vízzel működő motort épített és szabadalmaztatott Mihai Rusetel feltaláló. Az 1300-as Daciába épített hajtómű fele-fele arányú benzin-víz keverékkel működik – a motor így nagyobb teljesítményre képes, mint “normál” benzines üzemmódban.

A feltaláló április 5-én mutatta be a működő találmányt, elmondása szerint a jövő év folyamán elkészül az első standard prototípus.

A feltaláló szerint a motor elvileg tiszta vízzel is működne, de ez egyelőre még nem érett a tömeggyártásra. Így a könnyebben megvalósítható, fele-fele erőforrásokkal kísérletezett inkább. Az autó benzines üzemmódban indul, majd amikor a motor eléri a 90 celsius fokos hőmérsékletet, áttér a vízre. A vizestartály az autó csomagtartójában található, az autógáz-megoldás mintájára.

(transindex)

http://www.hirtv.hu/modules.php?op=modl ... =0&thold=0
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 12., kedd 9:07

kíváncsi lennék, hogy mi lesz ebből. olyan anyagot már évekkel ezelőtt magyar feltaláló is feltalált, ami vegyíti a vizet a benzinnel. azóta is nagy hallgatás az egészről. na vajon miért? mert az olajnagyhatalmak kilóra megvesznek minden olyan embert, találmányt, stb, ami veszélyezteti az ő bizniszüket... :roll:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 13., szer. 6:50

valahol olvastam, hogy Magyarországon évente 4 milliárd, azaz négyezer millió :idea: :!: :!: :!: liter üzemanyagot pöfékelünk el... :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Környezetvédelem

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron