A legyekkel mi legyen?

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 22., pén. 17:39

Sajnálatos.

Való igaz, nem vitatjuk, hogy mi a természetes táplálkozás egy kutyának. Mint ahogy azt sem, hogy az ember természetes tápláléka, ezt tudja Nomad is.
Rákényszerítjük a ragadozó állatokra a ragadozás nélküli állapotot. Példul a szomszéd ebe 1,5 m nyakfojtó láncon hogy ragadoz? Ign, beavatkozás a természet rendjébe. Én biztosan nem termelnék?? kutyát, ha már egyszer ilyen természetellenes életet tudunk biztosítani számukra. Mert csak ilyet tudunk, ha szívvel élünk. Az ész és a gondolat nagy úr, de a gyilkolás az nem a mi kenyerünk. Meg kell oldani a problémát, felelősek vagyunk értük, de ha csak ennyi a hibám, hogy szívem vezetésével nem vagyok hajlandó gyilkos tetemet kezemből az eb elé vetni, hanem csak a magam kosztját, akkor nem vagyok rosszabb, sőt, mint aki láncraverve, bérházban, verve, kínozva, stb. tart kutyát. Az önellátó elvadult kutyákat meg lelövik a vadászok? Ezt is mi bonyolítottuk meg, amikor megszelídítetünk egy potenciális ellenséget. Viszont z abban az időben történt, amikor még mi is gyilkosok voltunk. A döntés a mi kezünkben van!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 22., pén. 17:41

Szilvi, vagy bárki volt az állatvédelmi világnapi rendezvényen?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Nomad » 2004. okt. 22., pén. 21:03

Megmondva az öszintét én meg például baromfiboltban szoktam rendelni nagy mennyiségü csirkefejet, ami végül is természetes tápláléka a kutyának. A csirkét húsa miatt nem vega embertársaink így is úgy is tenyésztik, aminek egy "melléktermékét" kihasználom kutyáim javára. Persze van aki most pálcát törne a baromfik jogaiért, de ezzel elítélné a társadalom mondjuk 95%át, akik megeszik azt. Én nem szoktam a nézeteimet másokra erőltetni, mert attól hogy nem eszem húst nem biztos hogy nekem, a szinte jelentéktelen kissebbségnek van igazam.
Csak én így érzem jól magam, és mivel a nagytöbbség mindenevő (tehát félig ragadozó!) miért ne lenne joguk a táplálékállatukhoz? Ha pedig a baromfit ideális tápláléknak tartják ám egyék. A tenyésztésének a körülményeiről pedig a fogyasztó nem tehet, sőt sok esetben ők is elítélik azt. De az is igaz hogy biogazdaság képtelen lenne naponta jóllakatni hússal embermilliókat, aki dolgozott már nagyobb gazdaságban érti miről beszélek. Szóval vegaként nem tartom magam jobbnak, erkölcsösebbnek másoknál, csupán más ízlésűnek.
Avatar
Nomad
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2004. okt. 20., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 23., szomb. 6:27

Sajnos én nem voltam az állatvédelmi nap rendezvényei :cry:

Nomand hozzászólásához:
Messzire vezet a téma, és magam is sokat gondolkodtam rajta:

Azzal, hogy vegetárius vagyok nem vagyok különb, nem érezhetem magamat különbnek a "húsevőknél"...

Ám annyit magamnak is megkövetelhetek a többség részéről, hogy elfogadják a táplálkozási szokásainkat.
Ennek ellenére, vagy éppen ezért, de a vegetárius életmódot (persze mindenki más és más okból étkezik így) többnek tartom, mint ízlésbeli kérdésnek.

:?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Nomad » 2004. okt. 23., szomb. 10:12

Nawesh leírta az igazat: élni és élni hagyni. El kell fogadni a többiek eltérő életmódját, és ezt fordítva is elvárni. A hittérítés etikátlan dolog szerintem, nem csak vallási, de életmódbeli kérdésekben is. Egy felnőtt ember el tudja dönteni milyen életet akar élni, és ebbe nem szabad beleszólnia senkinek míg őt személyszerint az közvetlen módon nem zavarja.
Avatar
Nomad
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2004. okt. 20., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. okt. 25., hétf. 15:23

Nem voltam sajnos az állatvédelmi világnapon.

Szombaton házavatón múlattam az időmet, ahol evés helyett inkább a mosogatást választottam. Hát régen volt már husostányér a kezemben, ráadásul ennyi ! Finom falatokat gyűjtöttem össze a kutyáknak- olyankor még jobban fáj a szívem, mikor látom, hogy levágják az állatokat, aztán meg hagyják megromlani az ételt, mert az aztán tényleg haszontalan szenvedés!
A nagymama megjegyezte rosszallóan egyik unokájára, hogy ő sem szereti a húst, csak annyit mondtam, hogy ne eröltesse a húsevést, a gyerekek még őszinték :!:

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 26., kedd 7:31

Az emberek haygják megromlani az ételeket!!!!

Naponta állatok millióit vágják le és "nyugaton" az emberek a megvásárolt élelmiszer harmadát kidobják.

Ez igaz lehet reánk "fogyasztó" vegetáriusokra, de igaz a húsevésre is. Azaz ezen logika alapján minden harmadik!!! állatot "feleslegesen" vágnak le, mivel meg sem eszi senki....

Pazarló, nem gondolkodó, felelőtlen társadalom vagyunk :cry:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. nov. 5., pén. 14:11

HAJTETŰ Édes, kicsi, apró lények, és manapság nagyon elterjedtek, mert ők is a tiszta hajat szeretik...

Törvény: tetves gyerek nem járhat iskolába

Következmény: ha a gyermek kaparja a fejét, jön a Nittyfor - tulajdonképpen egy népírtással ér fel

Hát erre még nem találtam megoldást

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 9., kedd 12:27

"minden harmadik!!! állatot "feleslegesen" vágnak le"
Vagy inkább minden állatot...?

A karmáról mit tudtok? Gyűlik az emberiség karmaszámlája? A katasztrófák ezeknek a vétkeknek a következményei?
A minap volt egy fantasztikus (fi) katasztrófafilm (Deep Impact; egyébként a riporternőt alakító Tea Léoni vegán; a férje David Duchovny csak :) vegetáriánus?). Minek kellene hirtelen történnie, hogy felnyíljon az emberek szeme a világ dolgai iránt? Ilyesmi után felnyílna? (máról holnapra a pusztulás lehetősége?) ... De hiszen az igazság tanúskodik önmagáért. Szeméthegyek, beteg újszülöttek, tinik, korai halál (nincs nagypapa-mama-kor, esetleg 91 szalonnás-kolbászos látszólag egészséges nagyapai év?-ez hosszú egészséges élet? ... Matuzsálem gyümölcsöző 294. Nem rossz mi?), árvizek, éhinség, háború, stb. Működik ez a karma.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 9., kedd 13:22

A hajtetűket szerintem nyugodtan írtsd ki Szilvi! Mert a te gyereked fején vannak. A gyereked gondolom nem piszkálta a tetvek életét,de ők meg piszkálják a gyerekedet... hát azzal h megölöd őket, a gyerekednek segítesz.. nem pedig népírtás--
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 9., kedd 18:05

Ismereteim szerint a tetű nem csak úgy megtámad, hanem megfelelő körülmények folytán jut és telepszik meg a fejbőrben. Ezt csak a tetvek rehabilitálásáért mondom :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. nov. 10., szer. 8:57

Parsifal igazad van, de a megefelelő körülmény a tiszta haj - ezért nő manapság a tetves gyermekek száma. A zsíros hajat a tetű sem szereti, de a tanárok sem...

Nekem kiskoromban nem volt éppen ápolt a hosszú hajam, de nem voltam tetves sem... (pedig a védőnők előszeretettel vizslatták a hajamat)

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 10., szer. 18:48

A belső tisztaság és a külső tisztaság, így együtt a fontos.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Adi » 2007. nov. 10., szomb. 9:01

Sziasztok,

a segitsegeteket szeretnem kerni, illetve ötleteket.Amig a hazunk keszül egy regi varnak egy ösregi bebutorozott lakasaban lakunk, es itt taroljuk a butorainkat is. Tegnap este mar a nappaliban is megjelent egy eger, aminek nem igazan örülök.
Hgyan lehet az egereket kimeletesen tavozasra birni?

Elöre is köszi mindenkinek.
szep napot
Adel
Avatar
Adi
Írogat
 
Hsz: 55
Csatlakozott: 2006. ápr. 13., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2007. nov. 10., szomb. 10:08

Gyerekközösségben lehetsz bármennyire tiszta, egymástól kapják el a tetűt a gyerekek.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Előző

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég

cron