Bedurvulunk?

felhívások, önkéntesség, tüntetések

-(((

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2007. jún. 2., szomb. 5:56

"És az elkövetők büntetést legfeljebb jelképeset kapnak,pedig ki kéne törölni őket a társadalomból.Mi lesz,ha elmebajukban legközelebb egy gyerek ellen fordulnak?
A veszett kutyát is elpusztítjuk,bármennyire sajnáljuk.Életveszélyt jelent,meg kell védeni tőle az embereket.Az állatkínzóktól is."


Csak fohászkodni tudok ezeket elolvasva, hogy az ilyen mentalitasú : ki kéne törölni őket a társadalomból - soha ne töltsenek be vezető szerepet egyetlenegy társadalomban sem.

---------

Tegnap láttam egy embert (3 gyermeke van, mind vega és szeretetteljes gyermek), aki elsírta magát. amikor az itteni témában elolvasta a levélváltást.
Oka a sírásának: ő sem szent emberként kezdte e földi életét, és bizony csinált sok illetlen dolgot régen. Őt is kitörölték volna a társadalomból annak idején. De megváltozott és csak az én szerény számításaim szerint kb. 40 ember lett vega és élet - állat tisztelő és védő.

van egy könyv: Mik vagytok ti? Istenek?

Igaz orvosi témában ír, de el kellene gondolkodni e cimen.

A magam részéről a témát lezártnak tekintem: köszönöm Norci és ata
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00


HozzászólásSzerző: parika » 2007. jún. 2., szomb. 17:00

ata írta: A társadalomból kitörölve egy emberrel kevesebb lenne, aki ellentmondjon a Te, és a Parika képviselte "bedurvulós" véleménynek.

Talán tényleg ki kellett volna törölnie valakinek, így állandóan csak kellemetlenkedek.


légyszives olvasd el még egyszer vagy párszor amit irtam.
lehet hogy rájössz, hogy én nem ancsapancsa véleményét osztom.
de a tiedet sem.
én nem ezekröl a "kis" állatkinzókról irok. lehet hogy igy van ez, hogy azok hajlamosak áttérni az állatkinzásra.

én a nagyon is normális emberröl irok. aki minden nap tejet, tojást, bört, gyapjút, egyéb állati termékeket fogyaszt, amiröl sokan tudják is, hogy milyen sok élölény (!) nem csak állat) szenvedése´vel és halálával jár.
a cégek ilyen emberekböl állnak. akik azt teszik, amit az "emberek" akarnak. valakit összeverni nem megoldás. ha valaki beteg, akkor segitsenek rajta a psychiatrián. viszont a nagyon is "normális" állatkinzás és mészárlás és kihasználás ellen küzdünk tovább. és mégpedig nem csak ugy, hogy saját magunkat megváltoztatjuk. hanem információs asztalokkal, aláirásgyüjtésekkel, tüntetésekkel, ami többé kevésbé békésen zajlanak le, telefonálgatással, és más okos tevékenységekkel.

érthetö voltam most, boldogság?
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. jún. 2., szomb. 20:05

ata írta:Gyerekként rengeteg állatot megöltem. :cry:
Kíváncsiságból, méregből, céllövöldészeti, tudományos-gyógyászati-kereskedelmi célból (pl.: gyűjtöttük a cserebogár szárny-páncélját, mert a gyógyszergyárak megvették).
Mindemellett imádtam a kutyákat, macskákat, egereket, tengerimalacot, stb... és arról sem én tehetek, hogy a kiscsirkék nem tudtak még repülni, amikor feldobtam őket a magasba, a szabadság felé... :roll:

Ha akkor látsz Ancsapancsa,és kitörölsz a társadalomból, most 2 gyönyörű, okos csupa mosoly vidám kislurkóval kevesebb lenne a földön. Ráadásul egyiküknek a kedvenc állata a röfi. Bármennyi állatot is nézünk meg az állatkertben, csak a röfi után hajt.

A társadalomból kitörölve évek múltán nem érzem meg az átalakulás szükségét. Nem hallom bensőm halk, hívó szavát, hogy változtassak.

A társadalomból kitörölve egy emberrel kevesebb lenne, aki ellentmondjon a Te, és a Parika képviselte "bedurvulós" véleménynek.

Talán tényleg ki kellett volna törölnie valakinek, így állandóan csak kellemetlenkedek.

Ja, és Boldogságot is, mert túl puha, engedékeny.
A horogkereszt, nyilas kereszt, sárga csillag már nem menő, a vörös sem, milyen jelvényt választanátok a kitörlő brigádnak, és a kitörlendőknek?


Szerintem Te még gyerekként sem voltál olyan,mint azok a mocskok,akiknek a "munkájával"naponta találkozunk.Hiba lenne azokkal a szemetekkel összehasonlítanod magad.Azok szórakozásból,valószínűleg rendszeresen olyan módon kínoznak állatokat,ami épelméjű embernek eszébe sem jut.
Egyébként a társadalomból való kitörlésnek nem az egyetlen módja az illető megölése.Ha humánus akar valaki lenni,van más megoldás,pl.örökre bezárás,száműzés egy lakatlan szigetre stb.
Ha valaki pl.a gyerekedet vagy szerettedet ölné meg,mit tennél az illetővel?Ott is elővennéd az emberszerető,megbocsátó természetedet?
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

Re: -(((

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. jún. 2., szomb. 20:09

Boldogsag írta:"És az elkövetők büntetést legfeljebb jelképeset kapnak,pedig ki kéne törölni őket a társadalomból.Mi lesz,ha elmebajukban legközelebb egy gyerek ellen fordulnak?
A veszett kutyát is elpusztítjuk,bármennyire sajnáljuk.Életveszélyt jelent,meg kell védeni tőle az embereket.Az állatkínzóktól is."


Csak fohászkodni tudok ezeket elolvasva, hogy az ilyen mentalitasú : ki kéne törölni őket a társadalomból - soha ne töltsenek be vezető szerepet egyetlenegy társadalomban sem.

---------

Tegnap láttam egy embert (3 gyermeke van, mind vega és szeretetteljes gyermek), aki elsírta magát. amikor az itteni témában elolvasta a levélváltást.
Oka a sírásának: ő sem szent emberként kezdte e földi életét, és bizony csinált sok illetlen dolgot régen. Őt is kitörölték volna a társadalomból annak idején. De megváltozott és csak az én szerény számításaim szerint kb. 40 ember lett vega és élet - állat tisztelő és védő.

van egy könyv: Mik vagytok ti? Istenek?

Igaz orvosi témában ír, de el kellene gondolkodni e cimen.

A magam részéről a témát lezártnak tekintem: köszönöm Norci és ata


Tudod,mi nap mint nap elsírjuk magunkat a sok brutálisan megkínzott,nyomorékká vert,éheztetésbe belehalt,magára hagyott ártatlan állat miatt.Ők olyanok,mint a gyerekek,nem tudják megvédeni magukat.Egy gyerekgyilkosság hallatán a legtöbb ember az elkövető vérét akarja,és ezen nem is akad ki senki.
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. jún. 2., szomb. 20:32

Széplelkeknek néhány bizonyított eset:
-Patrick Sherill 14 kollégáját ölte meg.Szokása volt,hogy lopott kutyákat tépetett szét a sajátjával.
-Earl Kenneth Shinner megerőszakolt és megölt egy 7 éves kisfiút.Szórakozása:kutyák végbelébe petárdát dugott és felrobbantotta.Bónuszként még macskákat akasztott fel.
-Brenda Spencer 2 gyereket ölt meg,9 másikat megcsonkított.Kutyákat gyújtott fel szórakozásként.
-Albert de Salvo,"Bostoni Fojtogató":13 nőt ölt meg.Kutyákat és macskákat ejtett csapdába, majd halálra nyilazta őket.
-Caroll E. Cole 35 embert ölt meg.Kölyökkutyákat fojtott meg szabad idejében.
-3 középiskolás agyonverte egy társát.Előtte évekig kutyákat csonkítottak.
-Jeffrey Dahmer sorozatgyilkos kutyákat és macskákat fejezett le,a fejeket karóba húzta.
A gyilkosok 88 %-ának előéletében bizonyítottan jelen van az állatkínzás.
Kedves emberbarátok,tudjátok,én inkább elkerülném,hogy állatkínzók éljenek körülöttem.
Ha időben kizárják őket a társadalomból,hány ártatlan embernek nem kellett volna borzalmas kínhalált halnia?
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2007. jún. 2., szomb. 22:57

- nagy ferenc- egész életében ártatlan élölényeket kinoztatott. még fizetett pénzt is érte!
- kiss adrienn - még a kis csibéket se sajnálta! csak ö miatta hal meg kb 45 millio himnemü csibe.
- molnár péter - kisgyerekeket szakitott el anyjuktól. és azt több százszor. csak azért, hogy tejet ihasson, ami egyébként a kisgyerekek teje lett volna. a kisgyerekeket ezek után lemészároltatta!
- kovács zoltán - már több mint 25 éve tart rabszolgát. és senkinek se tünik fel. a rabszolgáját habár nem veri, mégis minden nap meglovagolja. még rabszolga-versenyre is jár vele.
- tóth endre- évröl évre megeröszakolta rabszolgáit hogy minden évbe faialjanak. a gyermekeket elszakitotta anyjuktól és hidegvérrel legyilkolta. az anyját pedig 5 év rabszolgaság után vágóra küldte.
az rabszolgák anyatejét tudatlan vevöknek pénzért eladta.
- szekeres anna - egész életében több mint 1000 gerinces állatnak a vére szárad kezein. az összeset megette!!!

stb.
stb.
stb.

teljesen "normális" duplamorális "emberek"...
de még van remény.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. jún. 2., szomb. 23:29

Náluk igen.De pl.annál,aki szórakozásból fejez le és húz karóba kutyákat,nem hiszem.
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: ata » 2007. jún. 3., vas. 6:07

Nincsenek ártatlan áldozatok.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2007. jún. 3., vas. 11:46

Gyógyuljunk, gyógyítsunk!

Amíg a lélek beteg, a cselekedetek mennyire lehetnek vajon EGÉSZségesek?

Börtönek helyett lélekgyógyító intézményeket !!!!!!!!

Ajaj...

A beteg lélek megnyilvánulásai:
- beteg gondolat
- beteg test
- beteg cselekedet

Jézus mondá: Az vessen rá követ, aki maga bűntelen!
Szóval az égi törvényekkel összhangban vannak gondolatai, cselekedetei, és teste is EGÉSZséges!!

Na, én inkább leteszem a követ, és odébb állok...
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. jún. 3., vas. 13:33

ata írta:Nincsenek ártatlan áldozatok.


Pl.a kisgyerek,akit megcsonkítanak vagy megölnek,micsoda?
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: ata » 2007. jún. 5., kedd 1:01

Gondold át.
Kik vagyunk, bárkit bármit rossznak-jónak ítéljünk.
Milyen rálátásunk van az ÖSSZKÉPRE???

Mindemellett gondolkodás nélkül kitekerném bárki nyakát aki rám, vagy családomra kezet emelne.
Én sem vagyok jobb, mint más.
Mindenki érdekeinek megfelelően cselekszik.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. jún. 5., kedd 8:34

ata írta:Mindemellett gondolkodás nélkül kitekerném bárki nyakát aki rám, vagy családomra kezet emelne.



Ez is önbíráskodás... Érdekes: saját magunk, vagy szűk családtagjaink ellen irányuló erőszak/sértés/valamilyen kár esetén milyen vehemensen védjük magunkat. De ha a tágabb környezetben történik mindez akkor már a "be nem avatkozás mellett foglalunk állást.

"Kik vagyunk, bárkit bármit rossznak-jónak ítéljünk.
Milyen rálátásunk van az ÖSSZKÉPRE???"


Érdekes. Nem?

Végül egy összefüggés érdemes rajta gondolkodni: Az önbíráskodás mint megoldási lehetőség fordított arányban áll egy társadalom moralitásának nagyságával.
Hiszen miért is kell a rendőrség, a katonaság? Vagy a "demokratikusabb" polgári védszolgálat? Mert társadalmunk morális szintje, hogyismondjam... a béka segge alatt van.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. jún. 5., kedd 11:07

egyetértek gáborral... szerintem is csak a felsőbb igazságszolgáltatásba vetett hit hiánya okozhatja a földi durvaságot, agressziót ilyen esetekben. mert ha tudjuk, hogy bármit is csinál, úgysem kerülheti el a kozmikus igazságszolgáltatást, és hogy mindennek van oka vagy célja. jól mondta ata, hogy nem látunk rá az összképre, csak ítélkezünk anélkül, hogy tudnánk, mi van mögötte. lehet, hogy nekünk most valami rossz, de a kozmikus, nagy terv részeként mégiscsak jó - valamiért...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. jún. 5., kedd 19:27

ata írta:Gondold át.
Kik vagyunk, bárkit bármit rossznak-jónak ítéljünk.
Milyen rálátásunk van az ÖSSZKÉPRE???

Mindemellett gondolkodás nélkül kitekerném bárki nyakát aki rám, vagy családomra kezet emelne.
Én sem vagyok jobb, mint más.
Mindenki érdekeinek megfelelően cselekszik.



De azért létezik társadalmi érdek is.
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2007. jún. 6., szer. 2:50

ata írta:Gondold át.
Kik vagyunk, bárkit bármit rossznak-jónak ítéljünk.
Milyen rálátásunk van az ÖSSZKÉPRE???

Mindemellett gondolkodás nélkül kitekerném bárki nyakát aki rám, vagy családomra kezet emelne.
Én sem vagyok jobb, mint más.
Mindenki érdekeinek megfelelően cselekszik.


hm, ezt most komolyan mondod???
hát ez nem eröszak???
furi...

hát de én ezt megcáfolnám, hogy mindenki érdekeinek megfelelöen cselekszik... vagy ugy érted, hogy ha valakinek pl. az az érdeke, hogy másoknak jobb legyen a sorsa, és ezért inkább még magát is elhanyagolja, akkor annak ez az érdeke, és a szerint cselekszik?
vagy ugy érted, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze? -> mert ezt csak részben irnám alá :)
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Akciók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron