vegan

Semmi állati

HozzászólásSzerző: parika » 2007. máj. 29., kedd 17:20

a német azt mondaná: Wo ein Wille, dort ein Weg. :) = Ahol akarat van, ott van út.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00


HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2007. máj. 30., szer. 10:17

Normális helyen pizza simán okés, mert nincs benne tojás, sajtot meg nem kérsz, nekem ez az egyik bevált módszer, a másik a párolt rizs, vagy ült burgonya (de érdemes megkérdezni, hogy külön olajban készül-e és a párolt/grillezett zöldség. Nekem csak az édességek hiányoznak :( mondjuk tortából, sütiből a vegan sokkal finomabb, mint a normál....

Amúgy nagyon durva volt:

Családi ebéd étteremben, 7en voltunk, ebből 3 lakto-vei, meg én vegan :D és Apum, aki eszik húst, hogy legközelebb a Vegetáriumba menjünk, ha így együtt eszik a család, mert ott mindenki olyan finomat evett múltkor, még Ő is és öcsém is (akivel kiegészítjük egymást: ő csak hús, meg tejtermék és csak növény)!!!
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. máj. 30., szer. 15:29

Hello! Mit evett öcséd? :D
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2007. máj. 30., szer. 18:40

Valami húst, meg burgonyakrokettet, szóval egy kicsi növény azért volt :D De az én pizzámhoz képest szinte semmi :D
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. máj. 30., szer. 22:47

A vegetáriumban mióta van hús? :oops: 8O :D
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. jún. 1., pén. 13:52

a céges kajálásokról az a véleményem, hogy meg lehet oldani, csak akarni kell. Ma pl. mi is rendeltünk, a többiek egy olyan kiszállítót választottak, ahol semmi vegán vagy vegánná alakítható nem volt. Erre akkor jöttem rá, mikor felhívtam őket, és megkérdeztem tételesen. Aztán mentem a főnökhöz, megkérdeztem, hogy rendelhetek-e máshonnan. Így is tettem.

Vagy múltkor, céges vacsin előre lebeszéltem az étteremmel, hogy mit szeretnék enni, ez csak így megy, de legalább kivitelezhető. Ha így sem jönne össze, én simán vinnék magammal otthon készítettet, bevitetném a konyhára, hogy tegyék ki tányérra, és hozzák ki. :-) már ahol a hapci rendszer mellett ezt megcsinálják...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. jún. 1., pén. 14:12

egyébként gega értem én a kifogásokat (munka, sport és egyéb tevékenységek), de valljuk be, hogy nincs még olyan fontos helye az életedben a vegánságnak, hogy megold valahogy, otthon főzéssel vagy bárhogy máshogy. nincs ezzel semmi baj, mindenkinek más a fontos, elnyúlhat az átállás, stb.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. jún. 1., pén. 15:06

Biztos így van.
De egyáltalán nem olyan egyszerű, mint azt gondoljátok, főleg a céges vacsik.
Higyjétek el, próbáltam utánanézni, ott mit lehet enni, és próbáltam alternatívákat felkínálni, hogy csináljanak nekem párolt zöldséget rizzsel. Na, ebből lett a rántott sajt rizzsel.
Erről ennyit.

Norci írta:egyébként gega értem én a kifogásokat (munka, sport és egyéb tevékenységek), de valljuk be, hogy nincs még olyan fontos helye az életedben a vegánságnak, hogy megold valahogy, otthon főzéssel vagy bárhogy máshogy. nincs ezzel semmi baj, mindenkinek más a fontos, elnyúlhat az átállás, stb.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2007. jún. 1., pén. 20:02

Norci írta:Ha így sem jönne össze, én simán vinnék magammal otthon készítettet, bevitetném a konyhára, hogy tegyék ki tányérra, és hozzák ki. :-) már ahol a hapci rendszer mellett ezt megcsinálják...


ez nagyon tetszett :) szuper! :)
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2007. jún. 2., szomb. 13:46

Parsifal:

Ehh, korán volt még, amikor írtam :)

Amúgya parasztos tálat ette, ami gombából, paprikából, paradicsomból stb áll, meg brushettát.
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. jún. 25., hétf. 20:21

Bryan Adams a 2007-es esztendőben Sadie Frost mellé állt a PETA valódi szőrme elleni kampányában: „NAGYON ERŐSEN ELLENZEM A VALÓDI ÁLLATI SZŐRME VISELÉSÉT ÉS FELHASZNÁLÁSÁT, VALAMINT MINDEN OLYAN CSELEKEDETET, MELY AZ ÁLLATOK KIZSÁKMÁNYOLÁSÁRA IRÁNYUL. ELLENE VAGYOK BÁRMELY ÁLLAT LEÖLÉSÉNEK, legyen szó akár fókáról, szarvasmarháról, kutyáról vagy bármely más állatról.”
Bryan Adams immáron 17 éve vegán, 1989 óta már egyáltalán nem eszik leölt állatokat. Sőt a lehető legtökéletesebb módon felhasználta a vegán étkezés előnyeihez kapcsolódó ismereteit, éleselméjűségét, szigorú erkölcsi tanultságát és meggyőzte édesanyját és testvérét, valamint zenészcsapatát is, hogy térjenek át a vegetarianizmusra.
Bryan Adams határozottan ellene van az állatok kis ketrecekben való bebörtönzésének, mint például az állatkerteknek, cirkuszoknak vagy a rodeóknak. Gyűlöli azokat a nagyüzemi gazdaságokat, akik a tyúkokat tojófészek-sorozatba, a kisröfiket mozgásukat nagyban gátoló bokszokba, a szarvasmarhákat pedig hizlaló etetősorokba kényszerítik.
Amikor megkérdezték tőle, hogy az állatok kizsákmányolásának rendszerében mit talál a legfelháborítóbbnak, erre ő a következő választ adta: „Az élelmiszer-áruházakat. AZ EMBEREKNEK NAGYON KÖNNYŰ DOLGUK VAN, CSAK BELETESZIK A BEVÁSÁRLÓ KOCSIJUKBA A KÜLÖNBÖZŐ HÚSOKAT MIKÖZBEN ELGONDOLÁSUK NINCS RÓLA, HOGY AZ A MEGVÁSÁROLT ÉTEL VALAHA ÉLŐLÉNY VOLT.”
A zenész azt állítja, hogy mióta áttért a vegán étkezésre, azóta az egészsége is sokkal jobb. Kigyógyult sok-sok allergiából, melyről már azt gondolta végig fogja kísérni az egész életét. Soha nem volt súlyproblémája és azt mondja, hogy jóval több energiával rendelkezik, mint a legtöbb ismerőse.

Rövid és mindenki számára érthető üzenete: „HA SZERETED AZ ÁLLATOKAT, NE EDD MEG ŐKET”.

forrás: http://www.prijatelji-zivotinja.hr/html ... php?id=702
Kérlek,küldjétek tovább,ha meg szeretnétek osztani ezt az infot másokkal is.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

Előző

Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron