Vegan termékek

Semmi állati

Attól függetlenül, hogy vegetarianus, vegan, esetleg egyik sem vagy, hordanál-e bőr, selyem, gyapjú ruhákat?

Igen
12
29%
Nem
14
34%
Ha nincs alternatíva
15
37%
 
Szavazatok száma : 41

HozzászólásSzerző: parika » 2007. máj. 21., hétf. 21:46

szia Adi!

én amióta vegan életmódot folytatok, csak kétszer vettem cipöt.
másodjára a vegetarians shoes - töl.
én nem szoktam ruhákat és ilyeneket venni. sokszor szerencsém van és a baráti körömböl valaki mindig ajándékoz nekem haszált ruhanemüt.
persze vegán cuccokat. amúgy régen is odafigyeltem arra, hogy a ruháim annak ellenére, hogy nem jó anyagi helyzetben vagyok, inkább minöségi és ezért tartósak legyenek.

ha vennék, akkor itt például, mert bio, fair és vegan:
http://www.gluecksstoff.de/philosophie/index.php
nem olcsó dolgok, de az olcsó az másoknak drága.
inkább kevesebb konzum és fair cuccok. ez a mottóm.

ami a linnnaturschuhe -t illeti: lederfreie schuhe = börmentes cipök.

a linkek, amiket küldtem nem jelenti azt hogy mindegyik a három kritériumnak egyszerre megfelel. (bio/vegan/fair)

ki kell keresni az igénynek megfelelöt!
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00


HozzászólásSzerző: parika » 2007. máj. 21., hétf. 21:55

Eperke írta:Kicsit bajban vagyok a kozmetikumokkal, ha tudtok segítsetek kérlek! Tulasit vettem eleinte, de pl. a samponjában és a mosogatószerben Sodium Laureth Sulfate van..most akkor az nem káros? És a glycerinnel mi a helyzet? - az összes szappanban megtalálható, de itt olvastam a hasznos infóknál, hogy kiszárítja a bőrt. Hogy van is ez? 8O :oops:


sodium laureth sulfate az káros.
E 422 Glycerin-> mesterséges nedvességet tartó anyag. lehet állati származású. csak egy termék kérdöiv tud felvilágositást adni arról, hgy állati származású -e. hogy káros lenne, még eddig nem olvastam sehol.

német nyelvü lexikon ahol lehet la´tni, hogy mi állati vagy lehet állati származású: http://www.heko.ch/toxin/01948b937012ee82f/505781967a0ee4a01/index.html

a cimszó alatt: "Unverträglichkeiten und Gesundheitsschäden:" lehet látni, hogy vannak e egészségkárositó hatásai az adott anyagnak.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Eperke » 2007. máj. 21., hétf. 22:25

Kozmetikumok ártó összetevői alatt ez áll:
"Glycerin

Sziruphoz hasonló folyadék, melyet víz és zsír kémiai reakciójával állítanak elõ. Puhítóként és oldószerként kerül felhasználásra. Hatására a bõr alsóbb rétegeibõl a bõr felületére vonzza a nedvességet, és ott is tartja azt, hacsak a levegõ nedvességtartalma el nem éri a 65%-ot. Így a bõr belülrõl kifelé haladva fokozatosan kiszárad." - a növényi szappanokban gondolom növényi eredetű van..

Jó lenne ha lennének magyar kozmetikumok amikben nincs mindenféle sodium-izé, mert még nem találtam ilyet..vagy én vagyok tájékozatlan?
:roll:
Avatar
Eperke
Néha írogat
 
Hsz: 30
Csatlakozott: 2007. máj. 21., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2007. máj. 23., szer. 19:05

Eperke:

Szappanok között nézz szét, ott vannak tisztán növényiek, nem is olyan drágán...
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Eperke » 2007. máj. 24., csüt. 20:32

zsolidodd írta:Eperke:

Szappanok között nézz szét, ott vannak tisztán növényiek, nem is olyan drágán...


Szió, szétnéztem, és tényleg vannak, de most a glicerinnel mi a helyzet? Nem akarok kukacoskodónak tűnni, csak tényleg nem értem.
Avatar
Eperke
Néha írogat
 
Hsz: 30
Csatlakozott: 2007. máj. 21., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2007. máj. 25., pén. 7:14

Azt csak a gyártó tudja megmondani... Amúgy Tulasi biztos, hogy nem állati, mert Krisnások készítik. De van már itthon is pár olyan termék, amire ráírják, hogy erőszakmentes, vagy vegan. Nekem a tulasi bevált. Amúgy vegyész ismerősöm próbálkozik otthoni szappankszítéssel pálmazsírból, gyógynövényekből és illóolajokból, ha sikerül szólok :)
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. máj. 27., vas. 4:04

Én tegnap vettem egy bioboltban Dabur (ájurvédikus) Neem szappant.

Összetevők: Soap Noodles, Coconut Oil Fatty Acid, Neem (Azadirachta indica), Chlorophyl, Nutmeg Oil, Cinnamon Oil, Rosemary Oil, Purified Water.

Hát, ebben nincsen glicerin. :)
Csupa természetes kivonat, elvielg nincs is benne más.
(A Neem egy olajfa, annak a kivonata van benne.)
Mivel ajurvédikus, ezért bízhatunk is abban, hogy tényleg nem tesznek bele mást.
Majd tesztelem, és véleményezem őt, hogy milyen is.

Egyedül az ára riszthatja el az embereket, én 345 Ft-ét vettem.
De már az illata is vonzó. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Eperke » 2007. jún. 2., szomb. 20:00

Gega23 írta:Én tegnap vettem egy bioboltban Dabur (ájurvédikus) Neem szappant.

Összetevők: Soap Noodles, Coconut Oil Fatty Acid, Neem (Azadirachta indica), Chlorophyl, Nutmeg Oil, Cinnamon Oil, Rosemary Oil, Purified Water.

Hát, ebben nincsen glicerin. :)
Csupa természetes kivonat, elvielg nincs is benne más.
(A Neem egy olajfa, annak a kivonata van benne.)
Mivel ajurvédikus, ezért bízhatunk is abban, hogy tényleg nem tesznek bele mást.
Majd tesztelem, és véleményezem őt, hogy milyen is.

Egyedül az ára riszthatja el az embereket, én 345 Ft-ét vettem.
De már az illata is vonzó. :)


Köszönöm, ki fogom próbálni. Lehet hogy nem a szappan miatt, de szárad a bőröm, ezért csüngök a glicerin témán.
Avatar
Eperke
Néha írogat
 
Hsz: 30
Csatlakozott: 2007. máj. 21., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. jún. 4., hétf. 9:01

sziasztok!
javaslom a hasznos infók menüpont kozmetikumok ártó összetevői pontot. Ezt a tisztatermekek.hu-ról vettem, ott is írnak a glicerinről, glicerolról. Nem tudom pontosan, hogy miből vannak, de valami olyasmi rémlik, hogy faggyú, zsír, ahogy ők is írják, és a pórusokat eltömik, ezért nem igazán jó ilyet kenni a bőrre... megakadályozza a légzést, a mérgek kiválasztását, izzadást... (ez utóbbi miatt teszik bele a kozmetikumokba, mondván, hogy ne legyünk büdösek. ám ami nem ürülhet ki, az bent marad, és ott okoz még nagyobb gondokat... ezen a vonalon elindulva akár dugót is tehetnénk a fenekünkbe :D bocsi a sikamlós összehasonlításért, de kb. ugyanaz az eljárás. zárójelben megjegyzem, hogy akiben nincs méreg, nem is fog büdöset izzadni. van egy pár ismerősöm, akik évek óta vegánok, és semmilyen kencét nem használnak, mégis bababőrük van érzésre és illatra is)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2007. jún. 6., szer. 2:44

Norci írta:sziasztok!
javaslom a hasznos infók menüpont kozmetikumok ártó összetevői pontot. Ezt a tisztatermekek.hu-ról vettem, ott is írnak a glicerinről, glicerolról. Nem tudom pontosan, hogy miből vannak, de valami olyasmi rémlik, hogy faggyú, zsír, ahogy ők is írják, és a pórusokat eltömik, ezért nem igazán jó ilyet kenni a bőrre... megakadályozza a légzést, a mérgek kiválasztását, izzadást... (ez utóbbi miatt teszik bele a kozmetikumokba, mondván, hogy ne legyünk büdösek. ám ami nem ürülhet ki, az bent marad, és ott okoz még nagyobb gondokat... ezen a vonalon elindulva akár dugót is tehetnénk a fenekünkbe :D bocsi a sikamlós összehasonlításért, de kb. ugyanaz az eljárás. zárójelben megjegyzem, hogy akiben nincs méreg, nem is fog büdöset izzadni. van egy pár ismerősöm, akik évek óta vegánok, és semmilyen kencét nem használnak, mégis bababőrük van érzésre és illatra is)


hehe :D
igen, én is tapasztaltam, hogy mit tesznek a dezodorok -> eltömött pórus ami egyre csak telik. egyre nagyobb dudor... (de szerencsére csak kb. 1 centi :) aluminium a dezodorban nagyon nagyon rossz :(
glicerin? nem tudom.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2007. dec. 4., kedd 18:30

Kérdésem lenne fanatikus/elkötelezett vegánokhoz.
Ti milyen cipőt hordtok télen, esőben, hóban? Miből készül? Honnan szerváljátok? (Magyarországi viszonylatban persze.) Én kis lépésekben ugyan, de talán jó úton haladok az állati eredetű temékek kiiktatása felé, de a bőrcipő alternatíváját még nem találtam meg...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára syzygy 2007. dec. 4., kedd 18:36-kor.
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2007. dec. 4., kedd 18:35

Még egy dolog: Volt itt szó a mosódióról. Személyesen nem próbáltam még, de anyámnak adtam, gondoltam bevezetjük az otthoni háztartásba. Nem sikerült. Az volt a panasz, h szürkések lesznek tőle a ruhák. Lehet, h kevés diót használtunk? Esetleg kéne valami adalékanyag (persze természetes)? Vagy ha kiáztatjuk mosás előtt, akkor jobb lesz? (ezt is írta valaki) Nektek nincs ilyen negatív tapasztalatotok?
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: Eperke » 2007. dec. 9., vas. 11:43

Nekem is szürkések lettek a fehér ruhák, ezért tulasi natur szappant használok fehér mosáshoz, vagy ha foltos a ruha. Még a beleszáradt eperfoltot is kivette. :) Vagy van sodasan bio fehérítő azt mondják az is jó, én nem próbáltam még. Amúgy egy éve használok diót (egy fél kiló elég volt, most rendeltem még egy felet.) és előtte mindig kiáztatom egy befőttesüvegben, így finom illatuk is lesz a ruháknak, mivel öblítőt vagy illóolajat sem használok.
Avatar
Eperke
Néha írogat
 
Hsz: 30
Csatlakozott: 2007. máj. 21., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2007. dec. 20., csüt. 16:50

syzygy írta:Kérdésem lenne fanatikus/elkötelezett vegánokhoz.
Ti milyen cipőt hordtok télen, esőben, hóban? Miből készül? Honnan szerváljátok? (Magyarországi viszonylatban persze.) Én kis lépésekben ugyan, de talán jó úton haladok az állati eredetű temékek kiiktatása felé, de a bőrcipő alternatíváját még nem találtam meg...


Én általában találok cipőket, bár nőknél ez nehezebb. Félcipőt csak kínaiban lehet kapni, ott is van olyan, aminek a belseje bőr, erre érdemes figyelni. Amúgy én télen is sima "deszkás" (lapos talpú, alacsony szárú) cipőben vagyok, max egy kis inpregnáló sparay-t használok, természetesen ez is műbőr/szövet, eddig nagy hóban sem volt vele gondom.
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: ntkv24 » 2008. okt. 30., csüt. 14:32

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy a Sante Homme termékeket, pl.: http://www.zoldello.hu/index.php?id=ter ... cbdfdd9d4d Budapesten személyes átvétellel is meg lehet-e vásárolni valahol, vagy csak házhozszállítás létezik?
Avatar
ntkv24
Néha írogat
 
Hsz: 20
Csatlakozott: 2008. aug. 28., csüt. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron