Állatkínzó szórakozások

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. máj. 13., vas. 23:34

Ide van bemásolva a cikk:
www.halapilovarda.hu/forum/forum.html

Rodeó című fórumra.

A Körkarám c.topic (most még) 6.oldalára van bemásolva a cikk.Érdemes tovább olvasni a kialakult vitát(Fortuna néven írok ott)hogy ócskázzák azt,aki nem ért egyet a kis szórakozásukkal.
Egy másik topicban képek vannak a rendezvényről(Képek c.topic).
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00


HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. máj. 14., hétf. 10:24

Én is beregisztráltam.

Amúgy meg találtam egy jó leírást magyarul:
http://www.anti-rodeo.org/hungarian.htm
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. máj. 14., hétf. 12:02

Érdekes, betettem al inket, és beírtam egy "kedves" hsz-t, és már ki is törölték.

Gega23 írta:Én is beregisztráltam.

Amúgy meg találtam egy jó leírást magyarul:
http://www.anti-rodeo.org/hungarian.htm
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. máj. 14., hétf. 18:48

Engem is lehordtak mindenféle hisztérikának,gyengeelméjűnek stb.mert nem tetszett nekik,hogy állatkínzásnak tartom a rodeót.Emellett olyan,aki ténylegesen dolgozik az állatvédelemért(kutyát ment)kioktatott,hogy az ilyen hisztériáért,ami a rodeó ellen megy,utálják az állatvédőket.Elmondták azt is továbbá,hogy mi ellen kéne harcolniuk az állatvédőknek,ami tényleg állatkínzás,ilyen pl.a tojótyúkok ketreces tartása.Fel is világosítottam őket a Fauna ezirányú kampányairól. :lol:
Leírnád ide,mit írtál nekik?
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. máj. 14., hétf. 20:01

Ítéljétek meg magatok a Kincsem Parki rendezvényt,itt vannak a képek:

www.lovasok.hu/index.php?i=19377
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. máj. 14., hétf. 23:09

Az ilyeneknek semmi sem jó.
(Egyébként önkénteskedek a Faunánál, és tavaly én voltam az egyedüli magyar szervező a félresikerült KFC-s tüntetésnél. Erről ennyit. ;) )

Azt már nem tudom pontosan hogy mit írtam, de kb. ezt:
"Ez nektek nem állatkínzás?
http://www.anti-rodeo.org/hungarian.htm
Gondolkodjatok már egy kicsit az állatok fejével ne csak a sajátotokkal. Ti örülnétek neki, ha ezt kéne végigszenvednetek? De komolyan?
Kiváncsi lennék hogy mit szólnátok hozzá, ha ugyanezt emberekkel csinálnák."

Valami ilyesmit írhattam.

ancsapancsa írta:Engem is lehordtak mindenféle hisztérikának,gyengeelméjűnek stb.mert nem tetszett nekik,hogy állatkínzásnak tartom a rodeót.Emellett olyan,aki ténylegesen dolgozik az állatvédelemért(kutyát ment)kioktatott,hogy az ilyen hisztériáért,ami a rodeó ellen megy,utálják az állatvédőket.Elmondták azt is továbbá,hogy mi ellen kéne harcolniuk az állatvédőknek,ami tényleg állatkínzás,ilyen pl.a tojótyúkok ketreces tartása.Fel is világosítottam őket a Fauna ezirányú kampányairól. :lol:
Leírnád ide,mit írtál nekik?
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. máj. 14., hétf. 23:35

Gega23 írta:Az ilyeneknek semmi sem jó.
(Egyébként önkénteskedek a Faunánál, és tavaly én voltam az egyedüli magyar szervező a félresikerült KFC-s tüntetésnél. Erről ennyit. ;) )

Azt már nem tudom pontosan hogy mit írtam, de kb. ezt:
"Ez nektek nem állatkínzás?
http://www.anti-rodeo.org/hungarian.htm
Gondolkodjatok már egy kicsit az állatok fejével ne csak a sajátotokkal. Ti örülnétek neki, ha ezt kéne végigszenvednetek? De komolyan?
Kiváncsi lennék hogy mit szólnátok hozzá, ha ugyanezt emberekkel csinálnák."

Valami ilyesmit írhattam.

ancsapancsa írta:Engem is lehordtak mindenféle hisztérikának,gyengeelméjűnek stb.mert nem tetszett nekik,hogy állatkínzásnak tartom a rodeót.Emellett olyan,aki ténylegesen dolgozik az állatvédelemért(kutyát ment)kioktatott,hogy az ilyen hisztériáért,ami a rodeó ellen megy,utálják az állatvédőket.Elmondták azt is továbbá,hogy mi ellen kéne harcolniuk az állatvédőknek,ami tényleg állatkínzás,ilyen pl.a tojótyúkok ketreces tartása.Fel is világosítottam őket a Fauna ezirányú kampányairól. :lol:
Leírnád ide,mit írtál nekik?


Ezt a linket régen betettem.Válasz:náluk nem ilyen a rodeó.Állítólag a lekerekített sarkantyú nem okoz fájdalmat az állatnak,a hátsó szíj nincs megszorítva stb.
Szerintük teljesen máshogy csinálják,mint a jenkik.Ez nem egészen igaz.Saját szememmel láttam ezt a tisztességtelen szórakozást.Annyi különbség van,hogy nem ütik-rúgják az állatokat és sokkolót sem használnak,de ennyi.
A képek között felülről a 4.sor középső képén látható bika egyértelműen menekülni akar.Biztosan azért,mert piszkosul jól érzi magát az arénában. :evil: Nekem ez pont elég bizonyíték....Saját felvételük ráadásul,nem állatvédős.
Ezeket a képeket jó lenne elküldeni annak az egyesületnek,akiknek a linkjét Te is betetted.Sajnos én nemm tudok semmilyen idegen nyelven,így nem tudok kommunikálni velük.
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2007. máj. 18., pén. 2:30

ancsapancsa,
irtam PM-et.
üdv.parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. máj. 23., szer. 20:33

Érdekes cikk:
www.kisalfold.hu/cikk.php?id=1000190&cid=2010845

Én inkább a "Főrodeós nyavalygásai"címet adtam volna neki.
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: NittNo » 2007. máj. 25., pén. 15:02

Egy hete történt velem egy "érdekes eset"... Pont kilépve egy bioboltból sétáltam végig egy utcán....nem tudom miért, de vhogy mindig feltöltődök egy-egy bioboltos látogatáson (egyre többet megyek ezért :D)... teljesen "boldogan" sétáltam végig az utcán...amikor egy galamb leszállt tőlem 10 m-re az útra. előttem ment egy fiatal srác. meglátta a galambot és belerúgott egyet.... hirtelen az ütő is megállt bennem. tehetetlenül álltam az esemény előtt. odaszaladtam a galambhoz, aki teljesen megszédült....szerintem a szárnyával is lett vmi...de szegény tőlem is annyira megijedt, hogy megpróbált elrepülni...és már nem tudtam utolérni...sajnos nem tudtam mit mondani a fiúnak...mire a galambhoz szaladtam, ő már ott sem volt. komolyan mondom, hogy hihetetlen...azóta nem térek magamhoz....hogy egyszerűen az ilyen embernek van szive?! nem hinném...:( szörnyű! annyira mélyen érintett a dolog, hogy azóta ezen kattogok...
azt hitem, hogy ennyire még nem vagyunk mély ponton az állatokhoz való hozzáállásunkban....de....ezek szerint igen! :((((((
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2007. máj. 28., hétf. 23:21

Info:

http://www.rodeoshow.hu/roadshow/roadshow.html

rodeo második állomását lemondták betegség miatt.
következö állomás: szlovákia.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. máj. 30., szer. 23:36

Remélem,a többi is elmarad.
Azt viszont nem értem:ha egy előkészített rendezvény szervezője megbetegszik,nem lehet azért azon a helyszínen megtartani?Ez nekem kicsit sántít....
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. júl. 30., hétf. 22:16

Sziasztok!
Közeledik következő Kincsem Parki rodeó.
Van ötletetek,mit tehetnénk?Akár tüntethetnénk is.

A lóverseny 2 újabb áldozata:
kétéves csikót öltek meg pár napja,eltörte a lábát edzésen.
Egy idősebb versenyló a nagy melegben esett össze és halt meg,szintén edzésen. :cry:
Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: ancsapancsa » 2007. júl. 31., kedd 23:45

Avatar
ancsapancsa
Írogat
 
Hsz: 69
Csatlakozott: 2006. aug. 26., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2007. szept. 21., pén. 21:33

Állatvédő szervezetek üdvözlik annak a várva várt kormányrendeletnek a megszületését, mely a cirkuszi állatok tartását szabályozza, és amely tilalmat fogalmaz meg a vadállatok felléptetésére. Ezzel a rendelkezéssel Magyarország az Európai Unióban kiemelkedő helyre került a szórakoztatás céljára használt állatok védelme területén.


http://www.greenfo.hu/kapcsolodo/kapcso ... 800&rovat=
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

ElőzőKövetkező

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron