Vegetáriánusok párja, avagy milyen (legyen) a társunk?

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

Veget

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 24., hétf. 18:42

Kedves társas lények, és egyedülállók.
Mondjátok el véleményeteket, tapasztalataitokat ebben a témában.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: flower » 2005. jan. 24., hétf. 21:42

Nekem a párom vega lett az én hatásomra... :P először nem voltam én sem, de aztán vega lettem. nem rögtön követte ezt a jó szokásomat, de nem volt nehéz megértetni vele, hogy mi a helyzet a hússal. most már tejet sem iszik, meg sajtot sem eszik. szóval tökéles! :lol: a cigiről is én szoktattam le, és már kávét sem iszik. minden oké. makk egészséges.
bajban lennék, ha húsevő lenne.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 25., kedd 11:46

Ennek minden esetben így kellenes történnie.
Nagyszerűek vagytok, elismerésem a kapcsolatotokhoz.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 25., kedd 11:53

az én párom sajna - még - húsevő... :? :( 8O a "még" arra utal, hogy remélem, hogy lemond erről a rossz szokásáról, a baj viszont az, hogy nem is kicsit, hanem nagyon húsos, kevés olyan dolog van, amit szeret, és nincs benne hús. a főzelékekért sem rajong. a gyümölcsöt szereti, de csak egy jó húsos ebéd után, desszertként... :cry:

a cigi nálunk soha nem játszott be, de tejeskávét iszik, ami még rosszabb...

bár most még nincs konfliktusunk a kétféle étkezésből, szerintem ennek egy idő után valahogy el kell dőlnie: vagy ő tér át, vagy... erre gondolni sem merek.

valamelyik nap volt nálam egy ügyfél, akivel a vegiségről is beszélgettünk, és kiderült, hogy ő is volt vegi, másfél évig bírta a kétfelé főzést... és a tapasztalatok tényleg azt mondják, hogy előbb-utóbb valamelyik fél "beadja a derekát", vagy a kapcsolat megszakad... én bizti nem leszek soha többé húsevő.

ez a nőci is mondta, hogy amikor vegi volt, sokkal jobb volt a közérzete, energikusabb volt, emésztése rendbejött, bőre megszépült, stb. hát ezek után hogy térhet valaki vissza a húsra??? 8O
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. jan. 25., kedd 15:05

Kösz Parsi! azt hiszem (tudom) kifogtam az aranyhalat... az álomférfit.. (nekem ő az)
Most már PETA-tag is akar(unk) lenni.. meg van egy csomó PETA-s matrica a kocsiján is. Állatvédő is lett egyben meg vegi is. Megnéztünk egy-két peta videót meg a www.zoldmagazin.com -on pár állatkínzós képet... most már csak niveát használ(nem tesztel állatokon) meg dabur fogkrémet. Jól megértjük egymást, az tuti.
Norci, próbálj még jobban hatni a párodra.. mutass neki nagyüzemi állattenyésztős videókat.. és mondd el neki mennyire káros a hús.. és hogy nem embernek való.. meetyourmeat.com de gonolom ezt már megtetted párszor. próba többször!
:twisted:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 25., kedd 17:53

hát igen, próbálkozom ezzel-azzal, de eddig még nem annyira voltam sikeres. igazából úgy gondolom, hogy hosszú távon mindenképpen el fogok nála érni dolgokat. az, hogy ez csak hosszú távon megy majd, teljesen biztos, mert arra már rájöttem az elmúlt egy-két évben, hogy az én mostani feladatom a türelem kifejlesztése... tehát stílusosan: türelem vegit terem :P
már egyáltalán nem kér tőlem olyat, amiről tudja, hogy ellentétben áll a filozófiámmal, tehát nem mondja, hogy főzzek neki húsos ételt. hozzá sem tudnék nyúlni a húshoz...
szép lassan becsempészem a dolgokat az életünkbe :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: manu » 2005. jan. 25., kedd 21:35

Sziasztok!

Az én párom sajnos nem vegás,de nagyon kevés húst eszik.
Úgy érzem lassan ő is elhagyja a húst az étkezéséből.
Nem unszolom,had jöjjön rá maga.Teljesen elfogadja,hogy vegás vagyok,még a leendőbeli anyósom is! :D
Avatar
manu
Írogat
 
Hsz: 54
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Pesterszébet

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 27., csüt. 9:59

Az én párom is vega.

A Sors (Isten, stb :wink: ) kegyelmének tudom be, hogy korábban lett vega, mint ahogy megismerkedtünk.

nem akarok senkit elszomorítani (ezerrel pozitív vagyok :wink: ) de sokkal, sokkal nehezebb egy család élete, ha csak az egyik tagja vega...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 27., csüt. 13:49

én ezzel tisztában vagyok, de nem szomorít el! :-) sőt! így szép az élet. :) valószínűleg ez sem véletlen, tehát ha úgy fogom fel, hogy ez egy feladatom mondjuk megismertetni ezt az életmódot a párommal, vagy ami például nálam, személyesen bejátszik, a türelem kifejlesztése. mert ezek a szituációk, ami ilyenkor előfordulhat - konfliktusok a húsevő és vega pár között - mind kitartásra, türelemre, stb intenek. tehát én köszönetet mondok, amiért ilyen a párom, és ezeket megtanulhatom mellette. legalábbis van rá esélyem, de el is bukhatom.
viszont jogos a te köszöneted is, amiért vega párod van, ami nekem azt jelöli, hogy te már rendelkezel ezekkel az erényekkel. sőt, más erényekkel is, hiszen az sem véletlen, hogy te olyan fiatalon, saját elhatározásból, felismerésből lettél vega, akkori életkoroddal járó bölcsességet jóval meghaladva... szellemileg az ember 21 éves kora körül lesz felnőtt, akkor érik meg az ilyen dolgokra.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 27., csüt. 18:30

jelenlegi - társadra vonatkozó- feladatodat jól fogalmaztad meg, Norci, szerintem:
"feladatom ... megismertetni ezt az életmódot a párommal";
"nálam a türelem kifejlesztése"

"ezek a szituációk, ami ilyenkor előfordulhat - konfliktusok a húsevő és vega között" természetesek, majdnem mint az oroszlán és a zebrák között, de Te (a vegaság) Nem bukhatsz el.
Egyszerűen nem kényszerülhetsz ilyen (vesztes) helyzetbe.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 27., csüt. 18:45

Erőt és kitartást Norci! :wink:

s az ilyen szituációra teljesen ráillik az egész vegetárius életmód lényege: Nem ártani.

Úgy vezetni a párunkat, segíteni, hogy ez semmiképpen se legyen erőszakos dolog!

Mert akkor már talán nem is vegetárius :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 28., pén. 9:57

köszönöm a biztatást, isgyekszem nem hozni szégyent sem magamra, sem rátok :lol: :oops:

hamár a feladatnál vagyunk, sajnos én még teljesen sötétben tapogatózom, nem tudom, mi az életfeladatom. rájöttem egy-két dologra, amit fejlesztenem kell, mint pl a türelem, alázat, stb. de a teljes egészet még nem látom...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 28., pén. 16:57

A legtöbb ember még el sem jut odáig, hogy felismerje, egyáltalán feladata, ahogy írtad, életfeladata van az ittlétében. :?

Szóval ha már ilyen gondolatok motoszkálnak az emberben, a legjobb úton jár :wink:

A Mesterem egyszer azt mondta (ha már vega témánál vagyunk :lol: ) ha 100 embert vegetáriussá teszel (természetesen nem erőszakosan, hanem jó szóval, a példáddal, stb..), akkor nincs többé szükséged a gyakorlásra.

ezt úgy is lefordíthatnám, hogy ha 100 embert vegetáriussá teszel, akkor már nem kell azon agyalnod, hogy mi legyen az életfeladatod. Megcselekedted, amit kell :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Organza » 2005. feb. 7., hétf. 18:49

Hú, de érdekes a téma! :D

Az én párom is húsevő. Nekem még eszembe sem jutott, hogy megváltoztassam, vagy átformáljam az étkezési szokásait. Még nem vagyunk együtt 2 éve, és még összebútorozás előtt állunk, de azért már szóba került nálunk az étkezés.
Engem nem zavar, hogy húst eszik, azt egyen szerintem az ember, amit akar, és ami neki jól esik. Ha ehhez hús kell, hát egyen húst. De ahhoz, hogy én fincsi ebéddel vagy vacsival lepjem meg, persze kell ételkóstoló, és hát ha húsos ételről van szó, akkor ugyebár ez ki van zárva. :D Aranyos volt, mert úgy áll a dologhoz, hogy megtanul ő is főzni, hogy olyat egyen, ami neki is jólesik. Én meg persze szeretnék sok mindenben megfelelni. :D Jajj, nem egyszerű a dolog… :D
Organzawww.organza.tv
Avatar
Organza
Néha írogat
 
Hsz: 28
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 8., kedd 11:31

Heló Organza!

Megkérdezhetem a vegiséged okát?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

Következő

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron