vegetárius éttermek Magyarországon

Állatbarát, vega termékek, éttermek bemutatása

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. aug. 14., hétf. 12:49

hm...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. aug. 14., hétf. 17:47

Sajnos egyre inkább elavulóban van a "vegetárius" szó, hisz már ott tartunk, hogy vegaként "lehet"(???) enni halat, csirkét... talán földi gilisztát is. :D
S nincs ez másként a boltokban: minden péksütemény tojásszármazékot tartalma és ki tudja mi van a kenyerekben. Zselatin és adalékok mű világában nem könnyű élni...
Talán egy szó jelentését sikerült még nem elferdíteni: VEGÁN. Ez még jelent valamit.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2006. aug. 15., kedd 13:21

Szerintem a vegan jelentését is elferdítették már.... legalábbis az én szemszögemből: mert sok vegan eszik mézet, hord bőr stb cuccokat, használ olyan kozmetikumot ami nem állatbarát stb. A vegan most kb annyit jelent, hogy valaki nem eszik húst, tojást, tejet...
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. aug. 15., kedd 19:23

zsolidodd írta:Szerintem a vegan jelentését is elferdítették már.... legalábbis az én szemszögemből: mert sok vegan eszik mézet, hord bőr stb cuccokat, használ olyan kozmetikumot ami nem állatbarát stb. A vegan most kb annyit jelent, hogy valaki nem eszik húst, tojást, tejet...


Meglehet, hogy így van, de azt hiszem azt is hozzá kell tenni, hol jár ma Magyarosrszágon a veganizmus? Még a NEWSTART (vegan) könyv se ír ezekről a dolgokról, hogy MI igazán a vegán... Külföldön a boltokban külön polcok vannak az erőszakmentes termékeknek. Ma Magyarosrzságon alig lehet kapni, különösen vidéken, nem bőrből készült cipőt... Nagyon kevés az információ és lehetőség... nekem ez a véleményem. Én hiszem, aki már eljutott a "vegan" szintig, lehetőségeihez képest megteszi, amit lehet.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. aug. 16., szer. 17:13

Csatlakozom az előttem szólóhoz, és külön kiemelném, hogy vidéken sokkal nehezebb az élet ebből a szempontból. Sok kisvárosban még biobolt sincs, és oké, hogy a zöldséget megveszem a Bözsi nénitől a piacon, aki nem permetez (annyit - de hát akkor az se bio ugye), de pl állatbarát kozmetikumhoz nem túl sűrűn jutok hozzá.
Magyarországon pedig nem hogy csak az információ és a lehetőség kevés, de a pénz is. Amíg sok család egyik hónapról a másikra él, addig elsősorban az fog számítani nekik, h minél olcsóbban megússzák a bevásárlást. A szójatej pedig többszörösébe kerül, mint a tehéntej. És persze mennek a Tecsóba megvenni a sok olcsó szart, amivel még a magyar termelőket is tönkrevágják, de hát ez már más téma...
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. aug. 19., szomb. 4:26

Miért, a "vegán" szerintetek jelent valamit azok számára, akik nem vegetáriánusok...? Mindig meg kell magyaráznod, hogy mi az, amit eszel, mi az, amit nem, mert a vegetáriánusba beleértik azt is, aminek semmi köze hozzá.
Igen, elég nagy probléma, hogy a hazai termelőktől alig vásárol valaki, mert csak az a lényeg, hogy minél olcsóbb legyen az étel, hogy miből van, az már mindegy :?
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. aug. 19., szomb. 11:14

Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. nov. 20., hétf. 18:01

Tegnap voltunk itt: 1001 éjszaka teázó.
Igazából ennek a klubnak a teázója:
http://www.soter-klub.hu/

Van rengeteg lakto-vega étel, jó lehet. És rengeteg nagyon finom tea, mindenféle.
Kellemes hangulatú, kellemes zene, segítőkész személyzet.
Érdemes néha bekukkantani.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: east » 2006. dec. 4., hétf. 20:13

syzygy írta:Csatlakozom az előttem szólóhoz, és külön kiemelném, hogy vidéken sokkal nehezebb az élet ebből a szempontból. Sok kisvárosban még biobolt sincs, és oké, hogy a zöldséget megveszem a Bözsi nénitől a piacon, aki nem permetez (annyit - de hát akkor az se bio ugye), de pl állatbarát kozmetikumhoz nem túl sűrűn jutok hozzá.
Magyarországon pedig nem hogy csak az információ és a lehetőség kevés, de a pénz is. Amíg sok család egyik hónapról a másikra él, addig elsősorban az fog számítani nekik, h minél olcsóbban megússzák a bevásárlást. A szójatej pedig többszörösébe kerül, mint a tehéntej. És persze mennek a Tecsóba megvenni a sok olcsó szart, amivel még a magyar termelőket is tönkrevágják, de hát ez már más téma...


Egy gondolat ehez a témához: tőlünk keletebbre fekvő országokban mint tudatos bio étkezés gyakorlatilag nem létezik. (lakosságszámhoz viszonyítva)
Magyarország is sokat fejlődött az elmúlt 5-10 évben, s úgy érzem a fejlődés töretlen. Kijevben az ismerősöm alig fél tucat megbízható bioboltot tud, s ez azért arányaiban Budapesthez viszonyítva is nevetséges. Az árak pedig a verseny éleződésével csökkenni fognak, bár itt vannak azért kételyeim. Hogy vidéken mi lesz? Pl. a coopban láttam valamelyik vidéki városban nemrég Biopontos termékeket. Pár éve elképzelni sem tudtam volna. Coop pedig falvakban is van, szóval szerintem idővel oda is eljuthat pár dolog...
-Ostobák ezek a Zen történetek! - kiáltott fel egy ember. -Egy szót sem értek belőlük.
-Tökéletesen igazad van - felelte a mester.- Ahol nincs víz, ott nem kell félni a hullámoktól.
Avatar
east
Néha írogat
 
Hsz: 25
Csatlakozott: 2006. dec. 2., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: east » 2006. dec. 15., pén. 12:57

Rég jártam a Batthyány térnél. Megvan még az a vega étterem? A csarnok mögötti utcában. Naggyon finom ételek voltak ott anno, csak kicsi volt a választék :(
-Ostobák ezek a Zen történetek! - kiáltott fel egy ember. -Egy szót sem értek belőlük.
-Tökéletesen igazad van - felelte a mester.- Ahol nincs víz, ott nem kell félni a hullámoktól.
Avatar
east
Néha írogat
 
Hsz: 25
Csatlakozott: 2006. dec. 2., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

1001

HozzászólásSzerző: Mes » 2006. dec. 19., kedd 22:43

Köszi az ötletet, valószínűleg csütörtökön ki is próbálom!
Ma voltam egy indiai gyorsétteremben, merthogy Budapesten ez is van, fogalmam nem volt róla, de az egyik barátom elvitt, aki szintén vega. Itt persze nem csak vega kaják vanna, szóval leginkább nem azok, de van vega menü, ami 3 féle ételből áll (te válogathatod össze) és adnak hozzá egy tésztaféleséget is, szóval nagyon is laktató. A mangólét pedig külön ajánlom!
Amúgy ez az Oktogonhoz esik közel. A hely maga nem szép, de végülis a kaja a lényeg!
Avatar
Mes
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2006. dec. 9., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 1001

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. dec. 20., szer. 11:46

Eléggé teltház szokott lenni.
Ez ahol voltál, az Indigo?
Ha indiaiat akarsz, akkor menj a Govindába, az sincs túl messze a Nyugatitól, és sokáig nyitva van.
www.govinda.hu

Mes írta:Köszi az ötletet, valószínűleg csütörtökön ki is próbálom!
Ma voltam egy indiai gyorsétteremben, merthogy Budapesten ez is van, fogalmam nem volt róla, de az egyik barátom elvitt, aki szintén vega. Itt persze nem csak vega kaják vanna, szóval leginkább nem azok, de van vega menü, ami 3 féle ételből áll (te válogathatod össze) és adnak hozzá egy tésztaféleséget is, szóval nagyon is laktató. A mangólét pedig külön ajánlom!
Amúgy ez az Oktogonhoz esik közel. A hely maga nem szép, de végülis a kaja a lényeg!
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. dec. 20., szer. 11:48

Az Édenre gondolsz? :)
http://www.edenetterem.hu/

Azt hiszem ők csinálták a vegafeszt-re azt a csodás desszertet, valami kókuszos volt, és mennyei.
Bármennyit meg tudnék enni belőle. :D

east írta:Rég jártam a Batthyány térnél. Megvan még az a vega étterem? A csarnok mögötti utcában. Naggyon finom ételek voltak ott anno, csak kicsi volt a választék :(
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: east » 2006. dec. 20., szer. 21:23

Jah ez volt!

El is megyek még karácsony előtt.
-Ostobák ezek a Zen történetek! - kiáltott fel egy ember. -Egy szót sem értek belőlük.
-Tökéletesen igazad van - felelte a mester.- Ahol nincs víz, ott nem kell félni a hullámoktól.
Avatar
east
Néha írogat
 
Hsz: 25
Csatlakozott: 2006. dec. 2., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

Bombay Expressz

HozzászólásSzerző: Mes » 2006. dec. 20., szer. 22:40

A gyorskajálda neve Bombay Expressz és kb. 2 percre van az Oktogontól.
A Govindát ismerem köszi!
Boldog karácsonyt!
Avatar
Mes
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2006. dec. 9., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Termékek, éttermek, ajánló

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron