Híres bölcsességek

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. szept. 11., hétf. 0:22

"If you don't know what you want, you end up with a lot you don't." ~Chuck Palahniuk, Fight Club

"It's only after you've lost everything," Tyler says, "that you're free to do anything." ~Chuck Palahniuk, Fight Club

"...you're not how much money you've got in the bank. You're not your job. You're not your family, and you're not who you tell yourself.... You're not your name.... You're not your problems.... You're not your age.... You are not your hopes." ~Chuck Palahniuk, Fight Club

"You have a class of young strong men and women, and they want to give their lives to something. Advertising has these people chasing cars and clothes they don't need. Generations have been working in jobs they hate, just so they can buy what they don't really need" ~Chuck Palahniuk, Fight Club
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00


HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. szept. 14., csüt. 10:12

"Az emberek akkor fognak értelmesen cselekedni, ha már kimerítettek minden más lehetőséget."

Abba Eban
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: ata » 2006. szept. 18., hétf. 16:15

"Az az ember, akit bennem szeretsz, természetesen jobb nálam: én nem olyan vagyok.
De te szeress, és én majd igyekszem, hogy jobb legyek önmagamnál."
(Prisrin)
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. szept. 19., kedd 20:57

Nem híres, de bölcsesség.

"Kedveseim, szeretteim!

Azt hiszem, ahogy 2001. szeptember 11-én, úgy most is újra el kell gondolkodnunk azon, Kik vagyunk valójában. Merre tartunk, ez az a cél-e, amit el akarunk érni?
Szerintem mindannyian tudjuk, mi történt, mik történtek mostanában kis hazánkban. A kérdés, amit fel kell tennünk: Ez vagyok Én? Nem akarok egyik
oldalra sem állni. Nem azért, mert nincs véleményem. Hanem azért, mert nincs két oldal. MI vagyunk. Különbözo véleményekkel, különbözo felfogásokkal.
Kiemelni egy tulajdonságot, és azt vezérelvnek tekinteni ugyanolyan doreség, mint mondjuk a Fradi-drukkerséget, vagy Újpest-drukkerséget.
Emberek vagyunk, Isten képére, és hasonlatosságára teremtve. Mi magunk teremtettük magunkat ilyennek. Teljes felelosséggel tartozunk mindenért, ami
a világunkban helyet kap. Nem mutogathatunk másokra, mert magunkra mutatunk.
"Láttam az ellenséget, és MI vagyunk az". Nem szabad hamis illúzióba ringatnunk magunkat, hogy mindez rajtunk kívül történik.
Lehetoségünk van kinyilvánítani, kik vagyunk, lehetoségünk van akár megváltoztatni véleményünket saját legmagasztosabb elképzelésünkrol.
Szabadok vagyunk eldönteni, kik vagyunk, kik akarunk lenni. Szabadok vagyunk tenni a célunkért, vagy szabadok vagyunk lemondani aktuális célunkról, és
megváltoztatni azt.

Ami itt történik, nem politika, nem társadalomtudomány, nem gazdaságtan.
Legalábbis nem elso szinten az. Ami itt történik, "csupán" annak kinyilvánítása, Kik Vagyunk, Ki Vagyok. Nem haragudhatunk valakire, aki máshogy határozza meg magát. Nem haragudhatok senkire, mert magamra haragszom akkor. Szeresd felebarátodat, mint Tenmagadat. De szeresd Tenmagadat, mint felebarátodat.

Nem imádkozhatok este azért, hogy "én" gyozzek, ahogy nem imádkozhatok azért, hogy "te" gyozz. Csupán azért imádkozhatok - mint ahogy teszem azt egyébként -, hogy mindenki szabad lehessen annak lenni, Aki Valójában.

Legyetek mindig jók, szeretlek Benneteket,
T."
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. okt. 20., pén. 11:44

" A barátság lényege inkább abban van, hogy mi szeressünk mást, semmint abban, hogy mások szeressenek..." :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. okt. 21., szomb. 10:34

" Józan észnek az emberek azoknak az előítéleteknek az összességét nevezik, amelyeket 18 éves korukig beléjük neveltek." :)
Albert Einstein
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. okt. 21., szomb. 13:39

Egy nagyon kedves ismerősöm blogjában találtam ma ezt az idézetet, nagyon jó kedvem lett tőle! :) :) :)


"Se hit, se hitetlenség - ez az én hitem,
vidáman élni és bort inni szelíden,
kérdvén Idő-asszonyt, mi lesz majd az ára?
Így szólt: fizetségül boldog szíved viszem.
(...)
Válasz nélkül maradt, hogy mibe hull a Lét.
Ki tudta áttörni önmaga börtönét?
Régóta figyelem: mester és tanítvány
egyként viseli a tudatlanság nyűgét."
- Omar Khajjám
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. okt. 21., szomb. 22:09

Én is nagyon szeretem!
Már írtam ide egy idézetet tőle, kicsit lentebb.
A múlandóság mámorából való, Khajjam összegyűjtött kis versecskéi.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. okt. 23., hétf. 0:51

"A szerelem és a szex olyanok mint a víz és az olaj. Jól megférnek egymással, de sohasem keverhetők össze."

Vince Bartus
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. okt. 23., hétf. 0:55

" A szerelem az élet nagy ajándéka, és aki nem nyújtja ki utána a kezét,
az sohasem élte az életet a maga teljességében."

Erskine
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. okt. 23., hétf. 19:35

" Egy régi szokással csak úgy szakíthatsz, ha kiszorítod egy újjal."
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. okt. 23., hétf. 19:45

"Aki régebbi rosszcselekedeteit jótettekkel eltakarja, úgy világít ebben a sötét világban, mint a hold felhős éjszakán."
Buddhista mondás
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. okt. 27., pén. 22:49

Tökéletes viszonosság
Ahogy a hideg szavak fagyossá teszik az embereket, a forró szavak megperzselik, a keserű szavak elkeserítik, a dühödt szavak feldühítik őket. A kedves szavaknak is megvan a maguk lelki hatása. S milyen nagyszerű hatás ez! Megnyugtatják, lecsillapítják és megvigasztalják a hallgató felet.
Blaise Pascal
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. okt. 27., pén. 22:56

A félelemről
Ha bátorságnak azt az általánosan elfogadott meghatározását vesszük alapul, amely szerint az félelem nélküli lelkiállapot, akkor én még soha egyetlen bátor embert sem láttam. Mindenki fél. S minél inteligensebb, annál inkább.
Ifj. George S. Patton amerikai tábonok
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. okt. 28., szomb. 8:41

:evil:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára baraka 2007. feb. 26., hétf. 9:38-kor.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron