Hulladékproblé-MA!

Hulladékprobléma, környezetvédelmi akciók, környezetszennyezés

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. ápr. 20., csüt. 21:33

Ez így is van, de én még nagyon az út elején járok. ;)

Jablko írta:Én elvből nem viszek be gyártott kapszulát a szervezetembe, ha bio, ha nem. És jól vagyok. :) Az immunerősítésben a jóga és az élethez való pozitív hozzálállás és hála pl. 1000x többet segít.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00


HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. ápr. 20., csüt. 22:43

és ugye Szent-Györgyi Albert vegetárius is volt :roll:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Jablko » 2006. ápr. 20., csüt. 23:11

Kedves Gega! Nagyon jól csinálod és csak így tovább! Az ember minél több ideje csinálja, annál "rutinosabb" lesz, már nem kell annyi mindenre figyelnie, mert sok minden természetessé válik. Átalakul a világkép, az igények, másra helyeződik a hangsúly. Sok sikert (és boldogságot) :) !
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. ápr. 21., pén. 7:38

egyetértek Jablkoval: ha jól táplálkozunk, nincs szükség bogyókra. nem beszélve arról, hogy az immunerősités nem feltétlenül c-vitamin kérdése, hanem egyéb dolgok is rontják, mint pl. stressz, elektroszmog, egymás energiáinak lopása mindenféle kifinomult módszerrel, stb. fontos látni a lelki okokat is, nem csak a fizikait. szedheti valaki marékszámra a bogyókat, ha a lelki dolgokat elhanyagolja...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 21., pén. 8:23

Úgy tudom a bogyókkal főként az a baj,. hogy szintetikusak és így gyakorlatilg alig képesek beépülni a szervezetbe, mellesleg minek is kapkodunk be műanyagot?


És mit gondoltok arról, hogy álítólag az élelmiszerek tápanyagtartama jelentősen csökkent az utóbbi évtizedekben... erre tézisre épít uyganis a CE és sok természetes táplálékkiegésztő gyártó cég is...
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. ápr. 21., pén. 12:09

nyilván nem erre gondolnak, de abban igazuk van, hogy a hús tápanyagtartalma nulla :D a hús és az állati eredetű dolgok nem táp-lálnak, hanem ellenkezőleg: megbetegitenek. a baj csak az, hogy a borzasztó környezeti hatásoktól a növények sem mentesülnek, nem mondhatom meg a szélnek, vagy a talajviznek, hogy kerülje el a biokertemet...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. ápr. 21., pén. 12:49

Köszönöm kedves Anna! :)

Remélem hogy jó úton járok, és tudom is folytatni ezt az utamat.

Neked is, és minden kedves fórumozónak sok sikert és boldogságot! :)

Ja, és itt is Boldog Szülinapot neked! :)

Jablko írta:Kedves Gega! Nagyon jól csinálod és csak így tovább! Az ember minél több ideje csinálja, annál "rutinosabb" lesz, már nem kell annyi mindenre figyelnie, mert sok minden természetessé válik. Átalakul a világkép, az igények, másra helyeződik a hangsúly. Sok sikert (és boldogságot) :) !
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. ápr. 21., pén. 13:00

Igazatok van a bogyókkal kapcsolatban, túl a materiális oldalról közelítem meg a dolgot, de nekem még sokat kell ahhoz tanulnom, tapasztalnom, gyakorolnom, hogy máshonnan szintetizáljam a vitaminokat. :)

Egyébként ezek a mű-dolgok elég jól felszívódnak, a c-vitamin amit szedek pl. természetes forrásból (csipkebogyó) származik, és folyamatos felszívódású (és érzem is).

Ja, és itt bent elég nagy az elektroszmog (8 Pc+4 Mac+18 monitor).
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 22., szomb. 6:54

szerintem az a baj a műanyag viatminokkal, hogy hozzászoksz. Valóban ezekkel "kiegyensúlyozott" a tested vitaminellátása.

Azonban amikor elhagyod őket, akérmennyi vitamint is eszel, súlyos hiánytünetek léphetnek fel...

hogy is van ez? vitamin= élethosszig tartó drog?
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. szept. 12., kedd 17:14

"A papírnak, amit az emberiség manapság meggondolatlanul elfogyaszt, majdnem fele csomagolásra megy el, harminc százalék pedig írásra és nyomtatásra..." :cry:
http://www.kukabuvar.hu/hirek/1627
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: ata » 2006. okt. 10., kedd 4:15

Bár itt a szemetet osztályozva viszik el (papír+üveg+műanyag/biológiailag lebomló/újra nem hasunosítható szemét) és eléggé tudatosan közelítenek a témához, a boltban mégis furán néznek rám, amikor visszautasítom a műanyag zacsit, mert van saját kosaram, vagy szekerem, esetleg dobozom.

Otthon meg a zacsit is zacsiba rakják, vagy már változott ez vmit?
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. okt. 11., szer. 8:42

igen, nekem is ez a tapasztalatom, sokszor megütköznek azon, hogy nem kérek szatyrot! pedig elméletileg már átszivárgott a köztudatba, hogy szennyező, sőt, valahol már külön pénzt kérnek érte, környezetvédelmi termékdij, stb.

egyik barátnőm a múltkor vitába keveredett, legalább 4szer kellett elmondania az eladónak, hogy ne adjon szatyrot, és még az eladó volt felháborodva, hogy de azt úgy szokták... (kreativ hobby bolt kis gyöngyökkel, tény, hogy nehezebb igy megoldani a szállitását, de aki környezettudatos... :D )
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. okt. 12., csüt. 6:23

szerencsére :wink: :?: :?: :?: 8O több üzletben már 5-10 ft-ot kérnek a táskáért. Így legalább néhány embert visszatart a műanyag szatyortól (vag yaz újabb) szatyor beszerzésétől.

sajnálatos, hogy alegtöbb helyről eltüntek a kiflis papírzacsik.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: east » 2006. dec. 6., szer. 23:48

A szelektív gyűjtés szerintem könnyen terjeszthető, próbáljátok ki Ti is!
Én és egy kedves környezettudatos ismerősöm már három társasházban honosítottuk meg a szelektív gyűjtést. (12,30,5 lakásos)
A kapualjba a strandokról jól ismert fémvázas tartókat tettünk, bele a legnagyobb, erős sitteszsákot (kiszakadás ellen) -műanyag,kétfajta üveg,papír,fémdoboz,elem gyűjtése céljából-, egy műanyag kannába pedig használt olaj begyűjtése folyik. Nem kellet több pár hétnél, s az egész ház szépen rendesen gyűjteni kezdte. Az elszállítást beosztottuk, a zsákok könnyedén a szelektív hulladékudvarokban, vagy gyűjtőhelyeken végzik.
A multkor kicsit késtek a zsákok ürítésével, és a közgyűlés fő témája az volt, hogy "ügyeljünk jobban a szelektív gyüjtésre". Soha nem gondoltam volna előtte...
-Ostobák ezek a Zen történetek! - kiáltott fel egy ember. -Egy szót sem értek belőlük.
-Tökéletesen igazad van - felelte a mester.- Ahol nincs víz, ott nem kell félni a hullámoktól.
Avatar
east
Néha írogat
 
Hsz: 25
Csatlakozott: 2006. dec. 2., szomb. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. dec. 7., csüt. 13:49

minden elismerésem, gratulálok!!! :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Környezetvédelem

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron