Hulladékproblé-MA!

Hulladékprobléma, környezetvédelmi akciók, környezetszennyezés

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. ápr. 19., szer. 8:16

Nawesh most érdekes kapcsolatra hivta fel a figyelmet!
A lényeg az, hogy fogyasszunk, minél többet. viszont a sok szemét élelmiszertől az emberek betegednek, meghalnak, stb. a betegségügynek is az az érdeke, hogy minél több beteg legyen, hiszen ha nincs beteg, nem lehet "gyógyitani", azaz gyógyszerekkel tömni. igy tehát az élelmiszeripar és gyógyszeripar összejátszik, egymásnak passzolnak minket, oda-vissza, csak azért, hogy a profitot maximalizálják!!! 8O

Megeszünk mindenféle kakit (élelmiszeripar), attól megbetegszünk, majd jöhetnek a bogyók (gyógyszeripar), és miután "kigyógyultunk", megint jöhetnek az "egészséges ételek"... és természetesen a körforgást az tartja fenn, hogy elhallgatják az infókat, és az emberek többsége még egy betegség után is képes visszatérni a korábbi, megbetegitő életmódjához, mert nem tudja, hogy a táplálkozás milyen nagy százalékban volt a betegsége okozója!!! nagyon durva!
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: mandula » 2006. ápr. 19., szer. 9:20

Ez nagyon igaz, Norci.
Az élelmiszeripar és a gyógyszeripar egymásnak passzol mindent, de mi is hibásak vagyunk, mert elvárjuk, hogy csináljanak meg mindent helyettünk.
Ha bizonytalan összetételű és kész ételeket eszünk, megbetegedhetünk tőlük, de azt hisszük, nem a miénk a felelősség, mert mások etetnek bennünket (meg persze beetetnek azzal, hogy milyen egészséges, ha nem is az).
Aztán ha már betegek vagyunk, elvárjuk, hogy gyógyítsanak meg gyógyszerekkel, amiket passzívan elfogadunk és beveszünk... megcsinálnak mindent helyettünk, mi meg fizethetünk érte, és bele sem gondolunk a saját betegségünk okába.
Szerintem sokszor az orvosnak nem is kellene gyógyszert írnia, de a beteg azért megy, hogy adjanak neki valamit, amitől egyszerre elmúlik a betegsége, és ne kelljen az életmódján változatnia.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. ápr. 19., szer. 13:20

Ez sajnos így van.
De még ennél is súlyosabb a probléma, ugyanis akiknek a kezében van a gyógyszeripar, azoknak az az érdeke, hogy minél több beteg legyen.
Sajnos az orvosokat is félrevezetik, az egyetemeken sem olyan képzést kapnak, hogy a betegség okát tárják fel, hanem csak a tüneteket kezeljék, tehát gyógyszert írjanak fel. Igen ám, de a gyógyszer is úgy van megalkotva, hogy az újabb mellékhatásokat, esetleg beetgségeket okoz, ha hosszú távon szedik.
Ördögi körforgás ez.
Olvastam egy könyvet erről, Cenzúrázott egészség a címe.
Kicsit talán túloz, de sok igazság van benne.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. ápr. 19., szer. 13:36

Mindenki SAJÁT MAGÁÉRT felelős! Csakhogy az emberek szeretnek másra mutogatni, elhárítani a felelősséget. Nem kéne az orvosokra meg a gyógyszerekre számítani, hiszen nem gyógyulunk meg tőlük. Az orvosok nem gyógyítják meg az embereket, mert hát akkor miből élnének?
Én is olvastam a cenzúrázott egészséget, de az egészségügyi maffia sokkal jobb! És a szerzője nem szcientológus.. :?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. ápr. 19., szer. 15:30

Azt is el akarom majdo lvasni, már tervben van.
De alapnak, elindulásnak a C.E. is jó volt.
Írtam is, hogy elég sok torzítás van benne, de nagyon sok igazságot tartalmaz.

Én tudom jól hogy mindenki saját magáért felelős, de sajnos sokan nem is akarnak, vagy nem tudnak ezeknek a dolgoknak utánaolvasni, utánanézni, és így nem is tudják mit esznek meg. Persze sok embert meg egyenesen nem is érdekel.

flower írta:Mindenki SAJÁT MAGÁÉRT felelős! Csakhogy az emberek szeretnek másra mutogatni, elhárítani a felelősséget. Nem kéne az orvosokra meg a gyógyszerekre számítani, hiszen nem gyógyulunk meg tőlük. Az orvosok nem gyógyítják meg az embereket, mert hát akkor miből élnének?
Én is olvastam a cenzúrázott egészséget, de az egészségügyi maffia sokkal jobb! És a szerzője nem szcientológus.. :?
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2006. ápr. 19., szer. 16:14

Szerintem érdekes az E.M, jól össze vannak szedve benne a dolgok. Igazából akkor jó olvasni, amikor az ember még nem beteg és tudja, hogy nem is lesz, ha helyesen táplálkozik és lelkileg is odadfigyel magára. Gega, ha érdekel, szívesen kölcsönadom.

Üdv, Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. ápr. 19., szer. 21:13

Majd elolvasom!
Most egyelőre időhiányban szenvedek, és már amúgy is tornyosulnak az elolvasandó könyvek, majd ha lesz időm akkor elolvasom. :)

Köszi
Gábor

Jablko írta:Szerintem érdekes az E.M, jól össze vannak szedve benne a dolgok. Igazából akkor jó olvasni, amikor az ember még nem beteg és tudja, hogy nem is lesz, ha helyesen táplálkozik és lelkileg is odadfigyel magára. Gega, ha érdekel, szívesen kölcsönadom.

Üdv, Anna
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2006. ápr. 19., szer. 21:18

Én is hasonló helyzetben vagyok mindig a tornyosuló könyvekkel. :)
Szép estét!

Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. ápr. 19., szer. 22:36

A CE írója szcientológus?

érdekes távlatokat nyit meg ez a hír :oops: :wink: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

egyébként a régi Kínában volt az szoksában, hogy akkor fizették az orvost, ha a rábízottak egészségesek voltak.

nem fejkvótát a betegek után
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2006. ápr. 20., csüt. 9:56

Igen, és amikor megbetegedtek az emberek, akkor megvonták a fizetést az dokiktól..
most is így kéne lennie
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 20., csüt. 10:33

Nemtudom hogy Lenkai Úr scientzológus e... szerintem csak olvasott scientista könyvet és leírta egyetért a leírtakka.

Arra egyébként én is kíváncsi lennék, hogy valóban akkora gáz van mint a CE állítja vagy ez meg a vitaminbiznisz???


Mert végsősoron erre ment ki a jéték a könyv által, meg kell nézni. no komment.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: flower » 2006. ápr. 20., csüt. 14:37

Igen, ez egyértelműen gyanús..
amikor olvastam a könyvet, majdnem bepalizott, és szinte elhittem hogy ilyen vitaminokat kell szedni, hogy betegség nélkül éljünk..
de azóta rájöttem, hogy a lelki egészség még fontosabb mindenféle vitaminoknál, és ha jól emlékszem ilyenről egyáltalán nem írt. Hát miért is írt volna? ki venné akkor a vitaminjait??
szerintem ha valaki akar, szedjen multivitamint, de ne megadózisban.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. ápr. 20., csüt. 16:35

és gondoljatok bele, hogy mennyi embert becsapnak az ilyenek, ha még mi is megingunk... pedig szerintem nekünk meglehetősen széles a látókörünk, tudunk már valamennyire a sorok közt olvasni...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. ápr. 20., csüt. 17:24

Azért én nem teljesen értek veletek egyet.
A vitaminok nagyon fontosak de nem olyan mennyiségben, mit az RDA előír.
Ezt nem csak Lenkei írta le, hanem sok mindenki.
Vitaminokat meg nem csak tőle lehet vásárolni, és vannak olyanok is, amik nem drágák, természetesek, és bioboltokban is lehet kapni.

Azért az csak jelent valamit, ha Szentgyörgyi Albert is 1000 mg C-vitamint szedett naponta.

Én kipróbáltam, és már tavaly nyár óta szedem a vitaminokat, és szerintem ez is segített abban, hogy frsiebb vagyok, ha elkapok valami vírust, akkor sokkal hamarabb kigyógyulok belőle, mint régebben.

Jó, elismerem hogy voltak túlzások a könyvben, de az alap dolgokban igaza volt.

Szóval én a saját tapasztalatomról tudok beszélni.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2006. ápr. 20., csüt. 21:07

Én elvből nem viszek be gyártott kapszulát a szervezetembe, ha bio, ha nem. És jól vagyok. :) Az immunerősítésben a jóga és az élethez való pozitív hozzálállás és hála pl. 1000x többet segít.
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Környezetvédelem

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron