LÁNYOKAT SZÜLNEK A VEGETÁRIÁNUSOK

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: emagdi » 2004. aug. 31., kedd 22:20

.. azért ez így elég felületes információ.
Mindenképpen érdemes lenne tudni, hogy mennyivel gyakrabban szülnek lányokat a vegetáriánus étrenden élő anyák, enélkül tulajdonképpen nem sok információtartalma van a cikknek (szerintem).
Legalább egy link legyen egy olyan oldalra, ahonnan ez az információ származik, vagy ahonnan az érdeklődő további, konkrét adatokat is megtudhat.

ettől eltekintve maga a téma érdekes:)))
Avatar
emagdi
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2004. aug. 31., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Budapest


HozzászólásSzerző: Organza » 2004. szept. 1., szer. 14:30

Sziasztok!


Nem tudom én sem, mennyire lehet ez a hír reális. Elvileg, ha tudatosan táplálkozunk, megfontoltan, akkor minden szükséges vitamin és tápanyag beépül a szervezetünkbe. Igazából nem hiányozhat semmi létfontosságú dolog. Úgy tudom amúgy, hogy a lányoknak egy kicsit "bonyolultabb" a szervezetük, tehát... így sem értem...
Organzawww.organza.tv
Avatar
Organza
Néha írogat
 
Hsz: 28
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. szept. 21., kedd 19:38

Vegetáriusok vagyunk a feleségemmel egyetemben.

nagyon sok vegetárius családot ismerünk, ahol fiúk születtek.

nekünk valóban lányunk van. Sárának hívják.

http://www.joga.com/joga_hu_kepek/gyszig_2.jpg

Szóval szerintem ez egy kamu hír.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 12., kedd 17:26

Azt olvastam régebben, hogy ha a rizst szezámmaggal esszük a szerelmes éjszaka előtt, akkor lányunk születik. Ezt valami kínai témában olvastam. Mindenesetre egy férfi lányt szeretne (fiút is, mindegy(ik) :) ), szóval ez jól jöhet. Ja és a nőnek fontos ezt (t)enni.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. okt. 13., szer. 6:52

Egy vegetarianizmustól független cikkben olvastam, hogy a nyugodt embereknek nagyobb arányban lesz lányuk, mint az idegeseknek. Ennek egyszerű az oka: háborús időszakban inkább katonákra van szükség, ezért a természet a fiúk nemzését segíti elő!

Konklúzió: lehetséges, hogy lemondás az állati eredetű ételekről az ember természetében is változásokat hozz létre, kevesebb agresszió szükséges az életben maradáshoz, nyugodtabbak lesznek az emberek, több lány születik :D

szilvi

ui: amikor a lányom fogant, vegetáriánus voltam, amikor a fiam, akkor nem
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Vendég » 2004. okt. 13., szer. 17:15

Mi alapján dönti el a természet, hogy most fiú szülessen, ha mindenki békességben lenne a környezetével? :/
Vendég
 

HozzászólásSzerző: Vendég » 2004. okt. 14., csüt. 7:33

Ha a tökéletes külső-belső béke megvalósulna, már nem születnénk le a Földre (de ez egy másik téma) :D

Addig is, minnél tisztább életmódot folytat az ember, annál inkább megérti a TERMÉSZET törvényeit. Én még sajnos nem tartok ott, hogy erre a kérdésre válaszolhassak :) , de az adott cikket nálam nagyobb szaktudással rendelkező emberek kisérletei, megfigyelései alapján írták.

szilvi
Vendég
 

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 16., szomb. 9:47

Hozzá kell tenni, hogy a TERMÉSZET elenében azért az EMBER időnként nagyon aktív.

A kínai kultúrában a fiúgyermek az igazi érték, a lányokat kevéssé becsülik.

Sokszor megtörténik, az egykéző kínai politika miatt az elsőszülött leánygyermekekekt inkább megölik, hátha a következő fiú lesz.

Persze a kb. 1,3 milliárdos országban ketyeg egy demográfiai bomba, mivel legalább száz millióval több férfi él, mint nő az országban....
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: litta » 2005. márc. 19., szomb. 0:04

Szerintem ez hülyeség!
Mármint, hogy csak azért egyen húst valaki, hogy végre fia szülessen?
Arról nem is beszélve, hogy a férfisságnak szerintem semmi köze a húshoz.
Legfeljebb korunkra igaz az az állítás, hogy a nyugisabb embereket jobban érdekli a táplálkozás. Attól, hogy valaki állatokat nem öl, embereket még ölhet, akár katonaként is.
És én sokkal nyugisabb voltam húsevőként , mint most, pedig akkor még tini is voltam ráadsul. Szóval nem minden úgy van, ahogy azt idealizálják, meg elképzelik az emberek.
Szerintem a vegetáriánusság az ember testében változtat, a lélekkel meg legfeljebb a vérnyomáscsökkenés miatti szédelgés következtében erősebb a tudatosság :D Szerintem felesleges túlmisztifikálni.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. ápr. 29., pén. 4:47

Boldogságot!
Az én ismeretségi körömben ez az arány kb. 50-50%.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 29., pén. 12:44

szerintem ez nagyon nagy butaság. merthogy az, hogy egy szellem milyen testbe születik, nem a mi hatáskörünk eldönteni... tehát nem a táplálkozásunk befolyásolja, mint ahogy a szemünk, hajunk színét és egyéb hasonló dolgokat sem. 8)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. ápr. 29., pén. 14:16

Sokan úgy gondolják, hogy a fizikai törvények és a szellemi törvények különálló dolgok. Pedig ez nem így van!

Például, ha egy, a testünk génjeibe beépített fizikai törvényszerűség miatt fiú születik, akkor olyan lélek jön le, akinek fiúként kell élnie, vagy olyan a feladat, hogy mindegy a neme.

Testünk génjeit, törvényszerűségeit ugyanaz alkotta meg, AKI a lelkünket teremtette, nemde? :wink:

Persze eröltetni lehet dolgokat, aztán majd viseljük a következményeit...

Itt ülök a számítógép elött, és azon gondolkozom, hogy tulajdonképpen az emberiség alkotott-e valami újat? Vagyis a felfedezett törvényszerűségek alapján összerakott számítógép egy új dolog, vagy sem? És ha ez is természetes, hogy ez a számítógép emberi kéz segítségével létrejött, akkor a pusztítás is természetes... Úgy gondolom, ebbe már nem érdemes belegondolni, bár érdekel, mások hogy látják ezt :)

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 30., szomb. 19:29

így van, minden fizikai megnyilvánulásnak van valami szellemi háttere, a két törvény egymással összhangban mozog. azaz beszélhetnénk akár egy törvényről is, hiszen a szellemi törvények fizikai szinten való lecsapódásai az általunk fizikai törvényeknek nevezett megnyilvánulások...
a ténynek, hogy minden fizikai megnyilvánulásnak van szellemi háttere, egyik alapvető jele maga az ember megszületése ilyen fizikai valónkban, ahogy most látjuk egymást. ennek is meg van a maga története, hogy miért kellett fizikai testbe születnünk, miért úgy nézünk ki, ahogy, stb.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

Következő

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron