felesleges dolgok

általános, más témához nem köthető témák

felesleges dolgok

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 30., hétf. 21:17

Sokan azzal érvelnek a húsevés mellett, hogy az állat azért lett teremtve, hogy az ember megeegye. Ez (tudjuk) nem így van, de az ember néha nagyon extrém, felesleges, állatkínzó dolgokat is ki tud találni. Amitől nem lakik jól, csak állattestvéreink szenvednek!

Láttam egyszer egy órát, amely kb. akkor olt, mint egy közepes, bekeretezezz kép. Az üveglap alatt volt az óra és mellette egy gombostűre tűzött, szép, színes lepke, aki a körbe körbe forgott a másdpercmutató ritmusára. Azért megöltek egy lepkét, hoyg ilyen haszontalanságot készíthessenek :? :cry: :evil: :x
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 31., kedd 8:57

és ez még semmi a múzeumokhoz képest... állati tetemek irdatlan mennyiségben! hullahegyek csak azért, hogy bemutathassuk civilizált gyermekeinknek, aki zöldet csak x emelet magasból látott, hogy néz ki egy nemtudommilyen állat :!: :x és akkor mire valók a fényképek, a természetfilmek, vagy maga a természetjárás, stb :?:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. máj. 31., kedd 19:49

A múzeumokban ráadásul nem egy-két példány van valamiből, hanem egy egész asztalnyi teljesen egyforma lepke, de a többi állatból is legalább egy család. A gyűjtők enyhén szólva túlteljesítettek :x
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 21., hétf. 14:02

"elképesztő mennyiségben tornyosulnak előttünk a legkülönfélébb húsok- hol véresen "tőkehúsként", hol diszkréten,sőt tetszetősen csomagolva...!!!!A tejtermék-osztályon is soha el nem képzelhető a bőség: egyáltalán létezik annyi tehén (szegények!!!),akiktől a millió tonna számban kifejezhető sajtokat, jégkrémeket,tápszereket nyerik??? Léteznek,bizony... s elgondolni is borzalmas azt a létet...." - cathy

-Vajon csökken-e az állattartás, a húshegyek a vegetarianizmus terjedésével összhangban? Vagy rengeteg "termék" a kukában végzi, állatok (így is, úgy is) teljesen feleslegesen halnak meg? Undorító az egész!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 21., hétf. 14:42

jó kérdés, parsi. mert ugyebár nem tudják felmérni olyan pontossággal a cégek és vágóhidak a szükséges mennyiséget, hogy tudja követni a vegik szaporodását, úgyhogy...

tényleg, tud valaki egy megközelítő adatot a vegik százalékos arányára? van erre valami kimutatás???
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Spottle » 2005. nov. 21., hétf. 15:51

Szerintem a kereslet biztosan alakítja a kínálatot!
Ha nem vesszük meg, nem rakják a polcokra. De még ha fogy a hús, akkor is van értelmetlen öldöklés. PL. ha külföldről olcsóbban behozzák (ez egyre gyakoribb hála felelősségteljes kormányunknak!), akkor a magyar gazdák kényszervágást alkalmaznak, vagy kiöntik a tejet az emésztőbe :cry:
És ez a növények esetében is igaz!
Avatar
Spottle
Írogat
 
Hsz: 62
Csatlakozott: 2005. nov. 9., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Erdőkertes :-)

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 21., hétf. 17:38

persze, hogy alakítja, ez előttem is világos (nem csak vettem a közgazdász-diplomámat :D ), csak ha mondjuk vagyunk 1-2%-nyian vegik, akkor nem tudják olyan pontosan meghatározni a keresletet a cégek, hogy ha xy sebességgel nő a táborunk, hogyan fog alakulni a kereslet z idő múlva, mert olyan kis számokról beszélünk, hogy a hibahatáron belülre esik. na most ez asszem teljesen zagyva lett, de remélem, értitek :oops: :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Spottle » 2005. nov. 22., kedd 10:12

Persze értem :wink: . Én is úgy értettem, hogy ha több vegi lenne! Ahogy most áll a helyzet, nem hiszem,hogy túl sok állat menekülne meg :(

Gondolom annyi ideig állnak a húsok a raktárban, hogy ráérnek a rendelést kiszámítani. Ami nem fogy el, az meg kap egy szép színes matricát: AKCIÓ!
(rá a szavatossági időre :evil: ) Vannak emberek, akik direkt erre utaznak, mert így olcsóbb :?
Avatar
Spottle
Írogat
 
Hsz: 62
Csatlakozott: 2005. nov. 9., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Erdőkertes :-)

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 22., kedd 13:38

ez a decentralizáció "előnye"; ha kis közösségben, vagy otthon már nincs igény, akkor tudnak lépni... a "nagyok" nem tudnak lépni, és ennek mindenki, de legfőképpen az állatok isszák meg a levét
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


Vissza: Csevegés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron