Mit ettél ma?

Receptek, ételek, összetevők, főzés, praktikák (vegán és nyers receptek lejjebb)

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. okt. 1., szomb. 18:55

ma "sajtos" cannellonit csináltam: a speciális formájú (kb 2 cm átmérjőjű, 10 cm hosszú cső) cannelloni tésztát ki kell főzni, és megtölteni kedvünk szerint. én az alábbiakból csináltam ragut:
- köles, 3szoros vízben puhára főzve,
- yofuval,
- fokhagymával, sóval,
- és egy kis olvadós, valamint füstös ízű cheezlyvel
"összerottyantottam". A megtöltött hengereket egymás mellé tettem egy tálban, a tetejére szintén egy kis olvadós cheezlyvel megsütöttem.
Miközben sült, maradéksűrített paradicsomból oregánóval, sóval, egy csipetnyi barna cukorral készítettem szószt hozzá, együtt tálaltam.

szerintem isteni lett :D :oops:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: mandula » 2005. okt. 1., szomb. 19:17

Jól hangzik ez a cheezlys canelloni :)

Azt hittem, a kókusz-és a pálmavaj még a jobb zsiradékok közé tartozik (bár leginkább olívát használok, ha kell valamihez). Én sem sütök olajban, egyrészt tartok tőle, másrészt a legtöbb dolog ugyanúgy megsüthető sütőben is
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. okt. 3., hétf. 12:27

Amit flower mond, az úgy igaz, az olajos magokból kellene a szükséges olajat megszereznünk. A régi népek sem használtak jellemzően olajat. Amit sütöttek, lepényt, kenyeret, azt mind csak lisztből és vízből csinálták.

A hőkezeléstől a folyékony olajok nagyon károsodnak. A sok hosszú szénlácú telítetlen molekula telítődik. A kókusz- és pálmavaj eleve alacsony szénláncú, többnyire telített molekulákból áll. Ebben a hő nem tud olyan nagy kárt tenni. Röviden és tudományosan enni.

Tapasztalatom szerint a hőkezelt napraforgó olajban sült akármit jóval nehezebb megemészteni (tovább tart), mint a hőkezelt pálma- vagy kókuszzsírt. Ha már mindenképpen használunk, szerencsésebb ez utóbbit.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. okt. 6., csüt. 8:11

Tegnap este elkészítettem a mai ebédet: lencsegulyást. Alig várom, hogy hazaérjek :D

Tegnap ebédre lencsés barnarizs volt, estére párolt káposzta. (a kétnapi ebéd 1 csomag lencse volt)

Szép napot!
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. okt. 17., hétf. 16:37

édesszájúak figyelmébe ajánlom a bio gesztenyepürét, amit én a T betűvel kezdődő, és esco-ra végződő áruházban vettem. teljesen natúr, nagyon finom. kapható hozzá teljes mértékig növényi tejszín, mindenféle E és E-gyéb gusztustalanságok nélkül, szójából. :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. okt. 17., hétf. 17:16

Ne!! Komoly? Ilyen létezik a Tescoban? Megyek,meglesem én is! :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. okt. 18., kedd 9:13

Mindentől mentes gesztenyepürét veszek én is az adott nagyáruházban, több okból is kifolyólag. Viszont tisztán növényi tejszint ott még nem láttam. Melyik fajta az?

Növényi tejfölt miből és hogy csináltok?

Itthon lehet kapni port vagy valamit, amivel növényi tejet lehet savanyítani? Külföldi oldalakon olvastam ilyesmit.

Köszi :)
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. okt. 18., kedd 11:40

sajnos növényi habtejszín csak egy fajta kapható itthon, ami teljesen növényi, és az nincs nagyobb áruházakban, boltokban, csak bioboltokban láttam eddig. a neve soyatoo, szép színes doboza van, vagy papírdobozos, vagy olyan fújós :-) a tescoban is kaphatóak növényi alapú főzőkrémek, de azoknak tényleg csak az alapja az, egyébként van benne állati, úgyhogy vigyázzatok. viszont tisztán növényi főzőtejszínt is lehet bioboltokban kapni.

még nem hallottam a savanyításról, de engem érdekelne, hogy lehet itthon előállítani, mert nem olcsó dolog a növényi tejföl.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. okt. 25., kedd 15:45

tofukőrözött: tofu, hagyma, pirospaprika, kömény, só! :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. okt. 25., kedd 17:03

Hétvégén én is körözöttet csináltam, de kölesből! :D
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: katibar » 2005. nov. 8., kedd 12:16

Sziasztok! Kaptam a napokban egy nagy üveg Tahinit. Mit lehet vele csinálni? Milyen kajához jó?
Avatar
katibar
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2005. jún. 13., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 8., kedd 12:25

Tahininak hívják a szezámmag őrleményét, vagy krémét, nemde? Én azt kenyérrel és valami nyers zöldséggel, salátával enném. Lehetőleg minél egyszerűbben. ;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 8., kedd 20:15

Én édesen ettem egyszer: tahini rá a kenyérre és rá kókuszkrém (reform természetesen) A tahini feltapad a szájpadlásodra... :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 11., pén. 13:23

http://vegetarianus.freeblog.hu/
na ettől elájultok...
lazac, tonhal mióta növény???
Meg sok sajt is van a receptekben.
Jesszusom!!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 11., pén. 13:25

Öt perce én is erre az oldalra tévedtem!!! Hát ez is csak úgy tessék-lássék vega
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Receptek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron