Vegan termékek

Semmi állati

Attól függetlenül, hogy vegetarianus, vegan, esetleg egyik sem vagy, hordanál-e bőr, selyem, gyapjú ruhákat?

Igen
12
29%
Nem
14
34%
Ha nincs alternatíva
15
37%
 
Szavazatok száma : 41

HozzászólásSzerző: parika » 2005. jún. 2., csüt. 0:40

Parsifal írta:Szia Zsolidodd!

Ha utánaolvasol az oltásos témának, akkor rájöhetsz, hogy az oltástól kell jobban tartani...


egyetértek...eddigi olvasott cikkek is ezt bizonyitják...
még nem tudok sok infoval szolgálni, de egy biztos: a reklám mögött a farma cégek állanak. be akarják magyarázni., hogy szükségünk van a sok szemetükre...
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jún. 4., szomb. 8:29

Parika, nagyon sokat tanulunk a "regényeidből", semmi baj velük. Továbbra is kíváncsiak vagyunk rövidebb-hosszabb véleményeire, információidra.
Az oltásos témában örülnéNk, ha el tudnád mondani, németben mi a helyzet e téren. Egyre többen látjuk be, hogy nincs az oltásra szükség, csak bajt okoz, állatok és emberek szenvednek miatta, miközben valakinek ez "jól üzlet"...

"minden gyógyszer hatóanyaga elöször állatokon kell törvény szerint tesztelve legyen. utánna önkéntes embereken"

Ez éppen elég ok kell legyen az érző embernek, hogy egészségét a lehető legmagasabb szintre fejlessze, megelőzve és felkészülve a betegséget okozó tényezőkre, különben szenvedést okozunk magunknak (a betegségünkkel), és azoknak az állatoknak és embereknek, akiken kísérleteznek.

Ezért fontosak a vegetarianizmus egészségi szabályai is, amelyek a Természet törvényein (rendelésein) alapulnak.
Néhány egészséget biztosító alapszabály: A természetben nincs hőkezelés (sütés-főzés), ezért a hőkezelt ételek számát le kell csökkenteni. A természetben csak a szükségleteknek megfelelően
esznek (mérték). stb. A gyermekektől e téren is sokat tanulhatunk...
---------------------------------------------------------------------------------
"ha egy vegán tehát olyan betegségben szeneved, amit nem lehet természetes gyógynövényekkel, más alternativ gyógyszerekkel gyógyitani, akkor kénytelen lesz a gyógyszert megvenni. és ettöl még vegán lehet. mert ha nincsen alternativ termék, és életfontosságú a termék, ami nem vegán, akkor az felelötlenség lenne, ha nem venné be. "

Amit gyógyszerrel akarnak gyógyítani, annak van alternatívája! Természetes gyógymód, a böjttől, a nyerskoszton, a gyógynövényeken, a kozmovitális erők (nap, víz, levegő) alkalmazásán keresztül az agykontrollig, imáig minden.
Viszont az olyan agresszív esetekre, mint a vonat által levágott láb, nincs természetes gyógymód! Hacsak nem a fából faragott láb, amely természetes anyag, és megoldja a problémát...

"ami viszont jó, a vegán életmódot folytatók tendenciálisan kevesebbszer betegednek meg, igy lecsökken a gyogyszerigényük, és nem annyira támogatják a gyógyszer-maffiát. "

A húsevőnél egészségesebb az ovo-lakto vegi, annál a lakto-vegi, aztán a vegán...persze ennél egy kicsit bonyolultabb (szerepet játszik a mérték, az öröklött tulajdonságok, az életmód, ...), de nagyjából ez így igaz.

A rohadék gyógyszergyártók: permetezés a világban; meg nem bánt, sőt tovább folytatott erkölcstelen, kizsákmányoló gazdálkodás: ...micsoda egy söpredék banda... ezeknek így nem lehet megbocsátani... na de jön a karma törvénye! "Szemet szemért, ..."

Ezek miatt megy el a kedvem a banán és más déligyümölcstől, de a "mi magyar" sárgabarackunktól is. A múltkor egy szkafanderbe öltözött valamit (vagy valakit?) láttam egy gyümölcsösben, elhaladtam a kerítése mellett tíz méterrel, de így is megérintett a gépágyújából kilövellő gáz. Rém kellemetlen, fojtó hatású volt. Ezek után egyem a gyümölcsöket? Most nyomják a médiumok is, egészséges életmód, sok gyümölcs, ami tök jó, de az ipar úgy tartja a lépést, hogy vegyszerez ezerrel...ennek mi esszük és isszuk meg a levét. A gyümölcs egészséges, de a vegyszeres? Na ezért kell elgondolkodni a saját kertes ház, a hobbikert, a vegyszermentes termékek vásárlásán...

"a pamut ruhák nagyon veszélyesek, mert tele vannak ezekkel a szerekkel, az összes 3. világban permetezett, termesztett növény magas fokon káros´tó hatású.
vannak bio alternativák, ahol pl a dolgozókat ne használják ki, a gyerekeket se, stb...ha van valakinek módja ilyen ruhákat, növényeket venni, akkor ö tegye ezt. jót tesz magának, és az embereknek is, akik sokkal szegényebbek, mint mi ezt eltudnánk képzelni."

Len és kender ruha kellene! Régen olyat viseltek, nem? Néha látni itt vidéki piacokon. Legutóbb erdélyi magyar romáknál láttam, gyönyörű darabok voltak... A neten meg kenderből készített cipőket, szandálokat láttam (www.rawganique.com), amelyek komposztálhatóak is! Tényleg, tud valaki természetes ruhákat árusító üzletről idehaza? Menjünk külföldre? Vagy a netről rendeljünk?

"na megint regényt irtam... " - most én is ;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Sziszko » 2005. aug. 11., csüt. 14:49

Sziasztok!

Segítséget kérnék: tudtok olyan cipőboltot vhol (Magyarországon:-))), ahol a cipők elhullott állatok bőréből készülnek?

Köszi
Sziszkó
Avatar
Sziszko
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2005. aug. 11., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. aug. 11., csüt. 15:06

Boldogságot!

Nem nagyon ismerek ilyet.

Talán, ha valaki Indiába megy, azt kérdezd. Szerintem ott hamarabb lehet ilyet venni.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. szept. 9., pén. 0:10

Tud valaki itthon is elérhető (árban is) mosóport, öblítőt, mosogatószert amit nem tesztelnek állatokon és esetleg még környezetbarát is?

Más: tud valaki olyan listát, amin az összes állatokon tesztelő cég rajta van, tehát nem csak a kozmetikai cégek??
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. szept. 9., pén. 10:54

Bioboltokban, reformélelmiszer kereskedésekben kapható a Sonet márkanevű mosópor, az nem tartalmaz állati eredetűt. A közeli üzletünkbe e helyett olyan port hoztak, amelyben tejfehérje van! Annak meg mi dolga benne? normálisak az emberek? ennyire elferdülni is lehetséges, úgyláccik.

Az ökoszolgálattól beszerezhető mosószóda is jó, akár keverhető a mosóporral. Ez 1 kg kb. 250 Ft! Nagyon olcsó. Öblítőnek az ECET. Nem hagy szagot, szuperül öblít, lebomlik, nem tesztelik állatokon. Próbáljátok ki!

Az ahimsza natúr szappanja is elég jó folttisztító, mondhatni mosószappan.

Aztán a vegi fesztiválon is volt MOSÓDIÓ. Ehhez tán még vegyianyag sem kell, mégis tisztít. Ki kellene próbálni...

Ha még eszembe jut valami, írok.
Parsifal
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Eszti » 2005. szept. 25., vas. 16:30

Sziasztok!

A dm saját termékei nem állaton teszteltek! Én is ezeket használom és meg vagyok elégedve a minőséggel és az árral is!

http://tihike.fw.hu/kiserlet.htm

Üdv, Eszti
Avatar
Eszti
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2005. szept. 25., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Fuevo » 2005. szept. 25., vas. 22:37

Parsifal írta:Aztán a vegi fesztiválon is volt MOSÓDIÓ. Ehhez tán még vegyianyag sem kell, mégis tisztít. Ki kellene próbálni...


Fél éve indiai mosódióhéjjal mosok, és fényesen bevált, tudom ajánlani. Kifogástalanul tisztít, és lágyítja is a szövetet. Vagyis fölösleges hozzá a magyarul "öblítő"-nek csúfolt lágyító (softener), ami épphogy nem öblítésre való, hanem a textil telítésére olyan vegyi anyaggal, ami lágyítja a szövetet. Azonkívül a mosódióhéjjal kimosott holmi nem fog olyan ocsmány, tömény pacsulibűzt árasztani, mint az agyonszagosított mosóporoktól, amiktől fölfordul a gyomrom. Két jótanács. 1. A fő forgalmazónál érdemes megvenni: http://www.hunza.hu A bioboltokban elég rendesen rátesznek az eredeti árra. 2. Mosás előtt érdemes beáztatni a dióhéjadagot néhány órára, hogy a száraz dióhéj megpuhuljon, teleszívja magát vízzel, és alaposan kioldódjon mosás közben a hatóanyaga (ezt a forgalmazó javasolja, és tényleg jó tippnek bizonyult). Egy kisméretű befőttesüvegben áztatom, a hozzá kapott kis vászonzacskóba téve, és a befőttesüvegből a vizet is a mosógépbe öntöm a dióhéjjal együtt, mert szemmel láthatóan elszíneződik a dióhéjból kioldódott anyagoktól, butaság lenne a lefolyóba önteni. Lehet kapni kb. 3-4 mosásra elegendő próbacsomagot is, én is azzal kezdtem, és miután ragyogóan bevált, vettem egy rendes (1 kilós) csomagot.
Avatar
Fuevo
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2004. aug. 31., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. szept. 26., hétf. 12:36

Köszi a tapasztalatokat, ki fogom próbálni, és bízok a sikerében!
Üdv!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 26., hétf. 14:38

Ezt a vegán terméket találtam legutóbb: Ha-wa-shi vegán szendvicskrém, magyar és bio!!! ..Mellesleg finom is!.. :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 26., hétf. 16:13

Ez jól hangzik :wink:
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. okt. 15., szomb. 9:54

Vettem mosódió próbacsomagot. Bevált! Csu-dió! :D Veszek 1 kg-osat is.
Öblítő nem kellett, bár anyum egy pár csepp levendula illóolajos vizecskét belecseppentett. (Az talán még a molyok ellen is jó... (?))

Mindenki próbálja ki! ;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. okt. 15., szomb. 20:03

Úgy tudom, a mosódió mosogatószernek és samponnak sem utolsó :)
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Fuevo » 2005. okt. 16., vas. 11:26

Parsifal írta:Vettem mosódió próbacsomagot. Bevált!


Ennek örülök. :)
Avatar
Fuevo
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2004. aug. 31., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. ápr. 1., szomb. 18:39

Joya - egy új (legalábbis nekem) szójaital. Van sima, vaníliás, csokis. Osztrák termék, nem GMO, és jó áarban van!! 339 a csokis és 329 a sima az Intersparban. Egy literes. Sokkal jobban ízlik nekem, mint a Provamel vagy az Alnatura.
Természetesen 100 % növényi.
Próbáljátok ki.
Az simának hasonlít az íze a madártejhez. Tényleg!

http://www.joya-soja.at/
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron