Simon Judit: Sütőtökös, ínyenc kávé

A Civil Rádió vegetáriánus műsorának találkahelye.

Simon Judit: Sütőtökös, ínyenc kávé

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2017. márc. 1., szer. 8:21

:director: Most pedig jöjjön az igazán ízletes sütőtök latte repeptje! :vacsi:

Hozzávalók 4 személyre:
- 1 kg-os sütőtök –én a hosszúkás narancsszínűt választottam
- 1 3dl-es kókusztejszín
- 4 kis adag friss kávé vagy gabonakávé
- édesítésre ki, mit szeret- nálam kókuszvirág cukor volt
- 4 árnyalatnyi fahéj

Elkészítése:

Első lépés a sütőtök megpucolása, kimagozása.
Majd én vékony darabokra vágtam és így tettem fel annyi vízben főni, hogy jól ellepje.
Azért vágtam, kisebb , vékonyabb darabokra, hogy mihamarabb megfőjön, és még maradjon benne értékes tápanyag.

Ha kellemesen szétomlósra megfőtt, akkor indulhat még melegen a krémesre turmixolás.
Öntöttem egy fél decinyi kókusztejszínt is a péphez így még selymesebb lett az állaga.Ez lesz a latte alapja.
Olyan kellemesen folyósra hígítottam, ha kell akár vízzel vagy még kókuszszínnel kiegészíthetjük.
Ha ezzel megvagyunk, akkor jöhet a kis precizitást és figyelmet igénylő rétegező mutatvány.
Legalulra tettünk mindenki szájíze szerint az édesítőt.
Aztán a sütőtök került bele, egy magasabb üvegpohárba nagyjából, félig töltve.
Aztán jöhet a kávé szépen óvatosan, lassan öntve, hogy a sütőtök felszínén maradjon.

És ezután következik a mutatvány a harmadik fehér kókuszszín réteg.
Ezt mi egy evőkanállal egyengettük. Mégpedig lefelé fordítva a pohár fölött tartva , úgy , hogy a kókuszt a kanál domború oldalára , középre irányítva, tudjuk adagolni nagyon óvatosan,lassan és ha jól viselkednek az alapanyagok, akkor a kókusztejszín marad legfelül és gyönyörű háromszínű csábító italt alkottunk meg.
Mi hárman próbálkoztunk, és mindhárom más lett picit!
De az ízélmény az fenséges volt! :)

Remekül harmonizált ez a három aromás íz egymással és, ha szeretjük a fahéjat, akkor a végén még egy árnyalatnyival megkoronázhatjuk a sütőtökös latténkat.

Aztán a vizuális élmény után, persze jól össze lehet kavarni, hogy elegyedjenek az ízek egymással!
Érdemes még így a tél végén beszerezni egy sütőtököt az előbbi finomság kipróbálására!
Az előbbi receptet meghallgathatják a Civil Rádió archívumából vagy megtalálhatják a receptet a kanál forradalma Facebookos oldalán és a veg.hu-n.

16832400_10212268882461000_758955585793660614_n.jpg
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00


Vissza: Kanál forradalma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 59 vendég

cron