80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2015. jún. 22., hétf. 7:22

A faszseder most az egyik fontos gyümije az időszaknak. Brutális csontépítő, a magvait szét kell rágni.
Most nagyon könnyű a 811-esnek, mert sok a gyümi. Ez nálunk kb szept végéig fog tartani és augusztusban kulminál.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett


Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Stoner » 2015. jún. 25., csüt. 8:14

Sziasztok!
Én sem eszem már több, mint egy hete kenyeret, azt a picike szeletet sem, és ma reggel már 56 kilót mértem. Az az érdekes, hogy egyáltalán nem vagyok gyenge és lassú. Ezt tapasztaltam a másfél éves 811 alatt is. De lehet, hogy valamit tennem kell, mert a magok nekem nem jönnek be. A CF egyértelmű nálam, és ha bármit eszem, hamarosan nyák képződik utána. Meg kell néznem, hogy mi okoz kevesebb ilyen tünetet. Nyilvánvaló, hogy a szervezetem a "sót" így reagálja le. Tegnap este pl. a lila hagymás paradicsomot. De a banán is ugyanezt teszi. Viszont a lédús őszibarack nem. Mindazonáltal ez az állapot nem rossz, és alapvetően elgondolkodtató ez az új helyzet. Már valamivel jobban látom a körülményeimet. A magoktól rögtön igen sok nyálka képződik, ezért azt nem tudom választani, már azért sem, mert az omega3 dolgában nem tudok engedményt tenni, és azt már tudom, hogy a magokban igen alacsony a szintjük. A lenmag valóban jó volna, ha lenne olyan formája, amiben az omega3 felszívódás jó. Valószínűleg a lenmag héja a ludas. Mindig a héj zavarja a felszívódást - mint tudjuk.
Továbbra is a reggeli gyermekláncfű-podagrafű-útifű-mentavirág-lucernavirág-cikóriahajtás-madársóska-banán lesz, ami a legtöbb omega3-at adja.
Stoner
Grafomán
 
Hsz: 1218
Csatlakozott: 2005. jan. 7., pén. 1:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: RAtti » 2015. jún. 25., csüt. 9:16

Szia Stoner!
Csak egy rövid kérdés. -remélem érthető lesz.
Azt írod, hogy csökkent, ill. csökkenőben van a súlyod.
Vajon mi fogy le rólad? Víz? Zsír? Vagy izom?

Azt írod, hogy továbbra is jó erőben vagy.
Ezt a jó erőt úgy kell érteni, hogyha mondjuk súlyzóznál akkor képes lennél ugyanakkora súlyokat emelgetni és ugyanúgy edzeni mint mondjuk 62-64 kilósan, vagy csak magadhoz képest érzed magad jó erőben?
(mert egy kisebb 56 kilós tömeget egy kisebb izomzat is látszólag ugyanúgy tud mozgatni, és nem feltétlen érezzük magunkat gyengébbnek, és ezért nem biztos, hogy feltűnik ha az izomtömegünk is kicsit csökken) -remélem érthető volt a kérdés.
(55 kilósan magamhoz képest én is jó erőben voltam, de pl közel sem bírtam el olyan súlyokat mit 65 kilósan)
Szóval ha víz vagy zsír megy le róla és ezért leszel könnyebb az még oké, de ha a szervezeted a saját testszöveteit (izomzatot) kezdi el bontani, azért mert mondjuk nem kap meg valamit ami a kenyérben megvolt akkor az már nem olyan jó hír. Persze nem tudom, hogy így van-e, ezért kérdeztelek.
Avatar
RAtti
Grafomán
 
Hsz: 2508
Csatlakozott: 2009. ápr. 19., vas. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2015. jún. 27., szomb. 20:54

Azzal együtt, hogy Graham nem hisz a testalkatok közti különbségekben, engem azért továbbra is foglalkoztat, hogy vajon miért boldogulnak egyesek jól a nyerssel, míg mások sokkal kevésbé. Nem hiszem, hogy csak azért van ez, mert valaki jól csinálja, valaki meg rosszul.
Egy erősebb felépítésű és erős emésztésű ember sokkal könnyebben vált nyersre és marad is meg ebben. Lugosi Dóra, Gitta (bár ő nem 811, de javarészt nyers), és a külföldi sportolók közt is jópáran, megtartják a súlyukat, növelik erőnlétüket. Ha súlyfelesleg is van, tiszta előny, hogy az is lemegy. Míg egy vékonyabb, gyenge emésztésű alkat könnyen kibillen az egyensúlyából a tiszta nyersezésen. Még akkor is, ha folyamatos az „agyalás” azon, hogy mit kéne optimalizálni, több csíra, több mag, több zöld, stb. Aztán ez is, az is kudarcba fulladhat. És akkor meg ott az értetlen lelkifurdalás: ha x-nek, y-nak ilyen jól megy ez a nyers, akkor én miért szenvedek vele ennyit? Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne a nyers lenne az ideális. Csak tényleg észre kell venni az egyéni különbségeket.
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2015. jún. 27., szomb. 23:20

Dóri, ha Te is úgy ennél, mint a Gitta, tömény süti, zsír, stb, akkor valszeg híznál 10kg-ot, csak kérdés, h megéri-e felesleges zsírt cipelni magunkon? Szerintem ha egy nőnek a BMI-je 20 felett van, akkor az marha gyalus, h nem a vékony alkat, v különben versenyzők között szerepelsz a hatalmas izomtömeggel. Ugyanez férfiaknál mondjuk 23 felett, csak a legtöbb férfi bemagyarázza, h iszonyúan izmos, és ezért több a súlya. De persze ha nyomni kéne 100 fekvőtámaszt, akkor nem találja az izmát.. Tehát a kérdés az, h hízni érdemes-e zsírt és felesleges terhet, v izmosodni, és egészségesen élni..
Gabesz
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2015. márc. 31., kedd 7:06

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2015. jún. 28., vas. 7:07

Nem is csak a súlyra értettem a fentieket, Gabesz, hanem pl. kiszáradt bőr, alvás-zavar, fázékonyság stb. Ezek is létező jelenségek, és nem csak a kezdeti detox-időszakban.
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Kugli » 2015. jún. 28., vas. 22:19

Kedves 811-et követők!

Új tag vagyok, és
és szeretnék tanácsot kérni Tőletek, mert szeretnék csatlakozni a 80/10/10-es étrendet-életmódot követők táborához! kb. egy éve elolvastam dr.D.Graham 80/10/10 könyvét, de fogalmam sincs hogyan is kezdjek hozzá.
Viszont, mivel szeretném, de nem csinálom, állandó lelkiismeretfurdalásom van, ami nyomasztó...
Kérlek írjátok meg mi a legjobb módja a 811-re áttérésnek és betartásnak, mert szeretném csinálni, de gyenge vagyok, mert kávé és cukor függő vagyok, és állandó problémát okoz a vércukrom ingadozása.
Nem tudom mit is egyek amitől tényleg lesz energiám, amire szükségem van a 3 gyerkőcöm mellett.
Éppen emiatt (nagy család) nem tudok drága kosztot bevállalni, de vágyom rá, hogy kitisztuljon a szervezetem!

Tanácsaitokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Kugli
Kugli
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2015. jún. 28., vas. 22:08

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2015. jún. 29., hétf. 8:56

Kugli, ha olvastad a könyvet, nem értem a kérdést, Tele van tanáccsal átállóknak, leírásokkal, étel ötletekkel. A 811 étrend nem a legolcsóbb, de nem drágább az átlagosnál. Van aki másnaptól jól csinálja, van aki még évekig megy a rossz irányba, döntsd el, neked melyik a kényelmesebb, de saját tapasztalat, a rossz útról néha jobb drasztikusan letérni, mert könnyű mindig elcsábulni, és a rossz irányba menni. De lelkiismeret furdalásod semmiképp ne legyen, az emberek 99%-a nem él és eszik egészségesen, ebből kevesen lógnak ki :-)
Gabesz
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2015. márc. 31., kedd 7:06

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: borcsok1 » 2015. jún. 30., kedd 23:09

Kugli tesó hagyd a f..ba 3 gyerek mellett nem ez a privilégium,itt a régi öregek is zombik nyomják évek óta és nem sok látszatja van,3-man tudnak kb megenni azt amit Én mindent zabálóként 1 perc alatt ,tehát azt edd ami jólesik nincs hosszútáv nincs mérce,Graham tesónál az Alien is jobban nézz ki vazze de tényleg:)
Avatar
borcsok1
Grafomán
 
Hsz: 617
Csatlakozott: 2010. okt. 18., hétf. 0:00

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2015. júl. 1., szer. 6:22

Na, ez aztán motiváló hozzászólás volt. Sebaj, trollok nélkül nincs is igazi fórum :-)
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Kugli » 2015. júl. 1., szer. 7:25

Köszönöm a vegyes kosztra való buzdítást, de ez megy támogatás nélkül is :-)

Kedves Dóra!
Nagyon szimpatikus amiket eddig írtál, látok bennünk hasonlóságot, csak nekem még nem sikerült kitartónak lennem a táplálkozás terén...
Sok mindent kipróbáltam már, pl. makrobiotika, vega életmód... De valahogy semmi nem hozta meg a várva várt "szervezet kitisztulást" (kivéve egy egy hetes léböjt, node annak is vége egyszer).
Szeretnélek megkérni, írd le kb.mit és mennyit eszel egy nap. Ez nekem egy jó kis viszonyítási alap lenne a kezdéshez.

Köszönettel
Kugli
Kugli
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2015. jún. 28., vas. 22:08

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2015. júl. 1., szer. 7:41

Szia, Kugli! Naponként persze változó, miket eszem, és az adagokat mindenki szabja saját "méretére", én vékony-kistestű kategória vagyok, tehát nem nagy a kalória igényem. És az örök kihívás még mindig, hogy elegendő mennyiséget megegyek, mert sosem voltam nagyétkű és tág gyomrú. De igyekszem :-)
Szóval, reggel általában szimplán gyümölcs, mondjuk fél kiló meggy, vagy cseresznye, barack - ez télen narancs volt. Kalória turbó céljából szoktam mellé pár szem aszalványt is tenni, és (bár elvileg nem jó társítás) de egy kis diófélét is. Délelőtt ugyanebből a fajta gyümölcsből még egy adag, mert nekem jobban beválik a sokszor-kisebb adagok menetrendje.
Ebéd gyanánt, ha tudok turmixolni, akkor zöld turmix, egyféle gyümölcs + egyféle zöld leveles. Vagy csak sima gyümölcsből turmix. Ha mixelem, akkor könnyebben lecsúszik a nagyobb mennyiség. Banán, vagy barack mostanában. Viszont ilyenkor is eszem mellé egészben gyümölcsöt, hogy a rágnivaló is meglegyen. Délután savasabb gyümölcs, pl. málna, szeder, de ha unom már a gyümit, akkor jöhet egy marék olajos mag. Este vegyes saláta, aminek nagy része leveles zöld pl. fejes saláta, római saláta, spenót, és hozzá paradicsom, uborka, paprika. Ehhez szoktam darált magok + kis víz + citromlé elegyéből mártogatóst készíteni, kb. öt perc alatt elkészül. De esténként van, hogy csemege kukoricát vagy zsenge zöldborsót is eszem a zöldségekhez, kb. egy bögrényit, magában vagy botmixerrel szintén mártogatósnak készítve.
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Kugli » 2015. júl. 1., szer. 9:19

Kedves Dóra!

Köszönöm a válaszod!
Belevetem magam!

Üdvözlettel
Kugli
Kugli
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2015. jún. 28., vas. 22:08

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: Dóra » 2015. júl. 1., szer. 16:13

Hajrá-hajrá! És ha nem zökkenőmentes, az természetes :-)
Dóra
Írogat
 
Hsz: 105
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 14:33

Re: 80/10/10

HozzászólásSzerző: smanag » 2015. júl. 1., szer. 16:45

A nyersezésre mindenkinek egyéni élethelyzetétől és egészségi állapota függvényében lehet átszokni. Fontos, hogy jól csináljuk, tudjuk mit miért teszünk. Mit, mikor, milyen állapotban, meddíg kell s jó alkalmazni, mit jelent a hazai viszonyok adaptációja.
Van akinek 8 év kell, hogy képes legyen megtartani a súlyát a nyersen van akinek 5 elég. De, és ez a fontos ,idővel a nyersek állítom, hogy jobb építőkövek és súlymegtartók, jobban bikásítják a testet s a felőlük felépült szövetek bikás egy szövetek, energetikailag, és paramétereiket tekintve a legjobb emberi sejteket adják. Sajna sokat , sokat, újra és újra, megint és megint, folyamatosan és szűntelen nyersezni kell, s kövek omlanak majd, a kitartókat csodálatos testműködés várja elől az időben. A vibrant tetműködés létezik, s minden kitartó nyersező jutalma lesz!
VE.
Bő, változatos gyümi és zöld.
:D
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég

cron