ÚJ COVANCE FELVÉTELEK !!! állatkinzás felsö fokon!

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. máj. 24., kedd 11:32

A Gilette a borotváit is teszteli állatokon?
Ha igen, akkor pl a Wilkinson nem?
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt


HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 24., kedd 19:12

szerintem csak a borotvahabot,ilyesmit.. bár a pengék felett is át van itatva vmi trutyival h jobban csússzon, szóval lehet, hogy a bortotvát is??
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 26., csüt. 19:54

zsolidodd írta:A Gilette a borotváit is teszteli állatokon?
Ha igen, akkor pl a Wilkinson nem?


mindegy hogy mit tesztel állaton. ha egy cég állatokon tesztel az vesztett az én szemeben. és semmiféle termékét nem fogom venni!

mert mindegy melyik termékét vásárolom, a céget támogatom aki állatokat használ ki.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. máj. 26., csüt. 21:52

Ebben igazad van, de,(mint már valahol máshol is leírtam) ha olyan embernél veszek újságot, stb akkor ugyanez a helyzet áll fennt. A borotválkozás pedig 1 olyan dolog, amiről nem fogok lemondani.... Sajnos a Giletten kívül a Wilkinson gyárt még normális borotvát, de sztem ők ugyanúgy tesztelnek :(
Ha találnék olyan borotvát ami van olyan jó, mint a Gilette, és nem tesztelik, akkor használnám azt....
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 27., pén. 18:20

No, én meg nem borotválkozom :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 28., szomb. 1:13

ha elég pénzem lesz, akkor a forgalmazókat se fogom támogatni. csak olyanokat akik csakis vegán termékeket adnak el, különféle vegán cégektöl.

de bizonyos cégeket boykottálnom kell, mert vegán vagyok. akik például állatokon kisérleteznek.

tehát egy ujságos aki tejcsokit árul mellette, az csak forgalmazó.
és nem feltétlenül jó, ha nem támogatom, mert nem csak vegán termékei vannak. mert minnél több a kereslet a vegán termékei után, annál többet vesz belöle, és akarja eladni. és annál jobban háttérbeszorul a nem vegán termékek. - igy az én gondolataim.

de egy cég amelyik majdnem minden termékei összetételeit állatok ezrein tesztelteti, vagy maga teszteli, az egyértelmüen gyilkos. és nem támogatom.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 28., szomb. 7:19

Magyarországon a bojkott nagyon gyerekcipőben jár. pedig ez az egyik járható út a fogyasztó )?) az EMBER érdekeinek érvényesítésére.
talán indítanunk kellene egy bojkott topicot? :wink: 8) :twisted: :evil: :?: :idea: :!:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 28., szomb. 22:54

a pénz az egy szavazat.

egy vicces képet láttam valahol:

két ember beszélget:
te miért nem leszel vegetáriánus?
minek? mit ér az ha én vegetáriánus leszek?
mész holnap szavazni?
persze! hogy kérdezhetsz ilyet? minden szavazat számit!!!

:)

oh, eszembe jutott egy humoros szörme elleni reklám...beirom a humor topikba.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 31., kedd 10:37

Nawesh, a 'nem borotválkozásod' mögött valamilyen állatvédelmi (vegetárius) ok áll?

Én azért nem borotválkozom, mert
1) nem is olyan dús a szőrzetem, hogy az zavaró legyen;
2) minek nőtt volna ki, ha egyszer nincs rá szükség;
3) ha leborotválnám, akkor még fiatalabbnak néznék ki (így is pár évvel lenéznek!);
4) ha mégis megborotválkozom, akkor egy nagyon régen kapott, és csak párszor használt zsilett borotvát használok. Ugyanakkor kíváncsi lenné a régi borbélyok borotváló szerszámára; ha borotválkoznék, talán olyat szereznék, vagy valami tartós, és persze vegán borotvát... Egyébként viszont nincs szükségem szemét, erőszakos eszközökre, kencékre; a növényi szappanhabnál és illóolajnál pedig nincs jobb. ;)

Ha már itt tartok: az egyik legjobb ember alkotta dolognak a növényi szappant tartom. Micsoda jó élmény vele fürödni!
És egyből eszembe is jutott vegetáriánus társunk, Laár András művész úr egyik verse, amelyet a Könyvek topikba beírtam.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 31., kedd 13:57

Az én kedvesem sem borotválkozik, szakállnyírója van, így mindig kicsi rövid "borostája" van,de viszont nem bök! hmm... Sokkal jobban áll neki a borosta. Úgyhogy azt a nyírót is csak egyszer kellett megvenni. és nem tesztelték állatokon. :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. máj. 31., kedd 14:11

:P Az, hogy kopasz vagyok hozzátartozik az imidzsemhez, de lehet, hogy kipróbálom a villanyborotvát....
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 31., kedd 19:19

nekem is van szakállnyíróm.

Tulajdonképpen van egy réges-régi vágyam: olyan hoszú hajat növeszteni, hogy a derekaim érjen és oslyan hosszú szakállat, hogy az övembe tqzhessem, (Mint Gimli a Gyqrqk Urában :wink: )

De az eldobható borotvákkal, borotvahabokkal nem értek egyet.

No meg ott van egy jó nagy adag lustaság is :oops: :? :wink: :idea: :?:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. máj. 31., kedd 19:32

Jogos, hogy legyen a borotva is vegán. De most eszembe jutott, hogy más szőrtelenítő szerkentyűket biztos vagyok, hogy állatokon tesztelnek...húú, ez nagyon brutális lenne 8O 8O
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. jún. 1., szer. 7:21

Persze, ott van pl a Veet (vagy akármilyen más márkájú)szőrtelenítő krém. Én egyszer még az "ősidőkben" kipróbáltam. De most már nyilván nem tenném.. brr
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. feb. 18., szomb. 21:24

Íme egy újabb borzasztó felvétel!!! Ha tudjátok küldjétek el minél több ismerősötöknek. Hogy mi az igazság.


http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp ... speed=_med
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

ElőzőKövetkező

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron