néhány gondolat a magyarságról - lovak kihasználása

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. máj. 18., szer. 18:27

Parika, neked is igazad van, főleg hogy látom, mivel szembesülsz naponta (most néztem a covance képeket...)
Nálunk az aktív tüntetést valószínűleg máshogy fogadnák, lehet, hogy nagyobb lenne az értetlenség egyelőre. De a szórólap jó ötlet, valaminek kell lennie.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00


HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 18., szer. 23:57

mandula írta:Parika, neked is igazad van, főleg hogy látom, mivel szembesülsz naponta (most néztem a covance képeket...)
Nálunk az aktív tüntetést valószínűleg máshogy fogadnák, lehet, hogy nagyobb lenne az értetlenség egyelőre. De a szórólap jó ötlet, valaminek kell lennie.


az értetlenség itt is néha nagy...még a szörme elleni tüntetésünkkor is szörmét viselö nöcik büszkén átsétáltak a tünteök között.
persze nagy lett a kiabálás...(szörme-kur...) (állatgyilkos) stb...
de nagy a felfigyelés, föleg ha vannak videok!
sokan tisztára kivannak és rögtön hozzánk csatlakoznak.
persze mindig vannak egyedek, akik azt gondolják, vannak fontosabb dolgok is a világon, mint az állatok jogaiért harcolni. -tudod, azok, akik soha életükben még egy füszálat se görbitettek meg semmiért se. azoknak a legnagyobb a szájuk: miért nem megyünk a gyerekek dolgoztatása ellen tüntetni, és ha a választ kapják, mi ezt is tesszük.és ön mit tesz a világ jobbitásáért? akkor hamar elhalgatnak.

páran jönnek azzal, hogy valaki még börcipöt hord, (persze ö maguk szörme galláros kabátban állnak) és megprobálnak valamit találni az emberen, ami ellentmondásos lenne. ilyenkor a legjobb, amikor a kérdés jön: aha, ti a szörme ellen vagytok, de biztos esztek húst. (gyözedelmes arckifejezés)
válasz: nem, nem eszünk húst. (erre lefagy a mosoly az arcról)
kérdés: de akkor ti is esztek tojást és tejet? (még gyözedelmesebb arc)
válasz: nem. mi vegan életmódt folytatunk. ami azt jelenti hogy mindenféle állatkinzás mentes termékeket vásárolunk. (teljesen érthetetlen arc a válasz)
ilyenkor legkésöbb legyintenek egyet, mert észreveszik hogy vesztettek.

mindig lesznek emberek akik nem hajlandóak a kényelmes meleg közönyükböl kimászni.
de mi azok miatt megyünk az utcára, akik miattunk hallanak például elösször arról, hogy mai napig is vannak állatkisérletek!
ígen: képzeld: sokaknak fogalmuk sincs arról, hogy csak németo-ban csak állatkisérletek céljára, minden 4. másodpercben meghal egy állat!!!!

sokan azt hiszik, "csak" egereken kisérleteznek. amikor látják a kutyámat, élö példakßént, nem hiszik el, hogy laborban élte le eddig az életét...

sok a tenni valo.

ciao
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 19., csüt. 0:25

zsolidodd írta:Szerintem nem fontos agresszívan, tolakodóan odamenni valakihez.... Ki vagyok én, hogy megmondjam egy idegennek (meg bárkinek), hogy mit csináljon, amikor ezt én semviselem el. Szerintem ennek, csak figyelem felkeltésnek kell lennie (pláne, itt Mo-n), hátha pár ember elgondolkozik, és esetleg még tesz is valmit, de az már nem a mi dolgunk, azt már Neki kell megtennie.....


te ki vagy????
valaki, aki felismerte, hogy az embereknek nincsen joguk az állatokat saját nevettséges szükségleteikre kihasználni és legyilkolni.
te vagy az aki a jó oldalon áll!
és igen is jogod van a gyilkosoknak megmondani hogy azok.
én is a szemükbe is köpnék egy embernek, aki miatt a koncentrácios táborokban zsidók tömege hagyta ott életét. ugyanigy annak is megmondom a véleményem aki ilyet ma támogat. mert sajnos a kz és a mai állattartás között sok és nagy a hasonlóság.
ezt nem én találam ki. egy zsidó nobeldijas ember irt könyvet is erröl...

mi vagyunk azok, akiknek joga van az emberek szemét kinyitni. mert mi már kinyitottuk a szemünket.

persze, ha nem szeretsz tüntetésekre járni, megértem...nem mindenki esete, mint máshol is irtam. de voltál már tüntetésen?
ez egy csodálatos érzés! látni, hogy nem egyedül harcol az ember. látni, hogy egyre többen észrevették hogy ez igy nem mehet tovább.
a barátom is elször ágálkodott. de amikr ott volt, ö volt az egyik legaktivabb!!! és leghangosabb :) igy járt :)
ma már csak megemlitem: ez és ez a demo lesz itt és itt. van itt neked idöd? és máris bekerül a naplóba :)

@nawesh
szerintem mindegy ki miért lett vegi. a légyeg, hogy valamikor meglátja azt az oldalát is a vegan-ságnak, amiröl én itt irogatok. és aki ezt meglátja, miért ne lehetne aktivista. nem is kell hogy vegan legyen.
az egyik barátnöm is jön velünk demo-ra. pedig "csak" vegetáriánus. belé beleköthetnek még a sétálók igy. de nem baj. a lényeg hogy ott volt és elvitte a sétálóutcába az állatok kiáltását.
meg ne érts félre: én azzal is kibékülök, ha valaki tényleg nem vegi az állatok miatt. legalább vegi.
persze még jobban örülök egy harcosnak a vegi csapatba :)

különben nem vagyok radikális állatvédö...

de nem vitatkozni akarok, csak helyesbitek :)
persze attól is függ hogy ki a radikális...a legutóbbi tüntetésen volt egy barátnöm a nagymamájával és 10 év körüli kisöccsével. ezek radikálisak?
a nagyi még csak nem is vegetáriánus. de ellenzi az állatkisérleteket. a kisgyerek vegi.

állatvédö meg azért nem vagyok, mert nem azért harcolk, hgy a tyukoknak pl. 5 négyzetcentiméterrel több helyük legyen a ketrecben.
én az állatok jogaiért harcolok. németül: tierrechtler vagyok.
még nem sikerült leforditsam egy szóval.
én a teljes eltörléséért harcolok pl. a ketreceknek. és egyáltalán: mindenféle kihasználás ellen!
(nem csak állatok kihasználása ellen. szerény pénzecskémböl mindig probálok "fair trade"-et venni. inkább lemondok másról. de ez mindenkinek a saját dolga, hgy mennyire messzire megy a vegan-sággal.)

na mára is eleget irtam... ma se sikerült a macskát befogni, amelyik beteg...holnap uj nap, uj szerencse...

mindenkinek minden jót!
jó éjt!
parika

különben annak, aki már kérdezte magától, vajon miért parika és nem paprika a nevem:
a nevem a paprika szóból ered. temperamentumos egyéniségem miatt ez volt mindig is a becenevem. és vörös hajam miatt is.
egyszer meg elirtam magam: parika, és igy maradt...:)
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 19., csüt. 10:44

Szervusztok!

Ebben a hozzászólásomban még nincs az utolsó háromra reagálás...
Mindenki olyan jókat mondd... majd csinálok egy válogatást, és a főoldalon kiteszem cikknek, BEST OF VEG.HU FÓRUMOZÓK! ;)

<i>"De egyetértek Flowal! nem mindenki az állatvédelem miatt lett vega. Én sem. "</i>

Nawesh, flo, és a többiek!
Az nem annyira lényeg, hogy miért leTTünk vegik, hanem hogy MOST miért vagyunk, és mit szeretnénk tenni a vegetáriánus eszme érdekében a JÖVŐben. Mert ti is azt mondjátok, hogy ez számotokra egy ESZME, hiszen megnyilvánulásaitok ezt mutatja...

Mindegyikünk szeretné, hogy a másik is az általunk már tanult és megtapasztalt JÓT, a helyes utat válassza.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Parika írta: <i>"a tüntetés nem eröszak. célja: a közönyös embertömeg figyelmének felkeltése. "</i>

Egyetértek, ez igenis KELL, de nem szidkozódva, hanem békésen végigvonulva a forgalmas utcákon, táblákkal, békés jelszavakat skandálva, magunkon viselve elveink jegyeit, a rossz oldal hangsúlya mellett a jó oldalt is hangsúlyozva, receptekkel, ötletekkel.

Parika írta: <i>"pont ilyen embereket keresnek, akik infoasztalt állitanának fel és szórólapoznának.
nektek nincs kedvetek a közönynek véget vetetni??? </i>

De van! Túl a személyes példáinkon, a beszélgetéseinken, nem eshet nehezünkre ilyen BÉKÉSEBB formában (szórólapozás, infoasztal), de nagyobb nyilvánosság előtt képviselnünk, amit gondolunk.

Van egy ilyen topikunk: <b>"Veg.hu a fesztiválokon"</b>. Ti hogyan gondoltátok ezt? Nem egy ilyen infoasztallal? Írjunk oda is...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. máj. 19., csüt. 14:18

Parika = extra kicsi paradicsom :lol:
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. jún. 21., kedd 21:14

Jablko írta:Parika = extra kicsi paradicsom :lol:


milyen nyelven? vagy hol van ilyen neve a paradicsomnak?
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. jún. 22., szer. 10:19

Magyarul. :) De senki sem használja. Bár elméletben jó lenne.
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 22., szer. 22:40

DE lehetne a paprikára is használni 8O :lol:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Előző

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron