néhány gondolat a magyarságról - lovak kihasználása

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 12., csüt. 1:23

sziasztok!

norci, amit pár órája irtam, sajnos a te és boldogság irása alá lett betéve a forumba....egy kis hiba gondolom, mert a legutóbbi irásodra válaszoltam!

különben ma tényleg azt gondoltam hogy lennie kell valami felsöbb erönek...nevettségesen hangzik ez és ilyesmi az én számból.
és lehet véletlen is... persze mindenki most rámkiabál! persze hogy ennek igy kellett lennie!

ismeritek paul mitchell -t? ez egy márka, és csak fodrászokon keresztül terjeszthetöek a termékeik. nem olcsók, de nem csinálnak állatkisérleteket. és vegan-ok a termékeik. és ma elhatároztam, már sok napi, hetes huzakodással, hogy végre elmegyek fodrászhoz. és méghozzá egy olyan fodrászhoz, akik ilyen terékekkel dolgoznak, mert nem akarom még a fodrásznál se olyan cégeket támogatni, akik állatok szenvedéséért felelösek.
na szóval kész lett a nagy mü. merész rövid frizura lett. eddig mindig hosszú hajam volt. de nem is ez a lényeg.
este a barátom "meghivott" egy dvd-re. német cime: tatsächlich liebe....
(tényleg szerelem)
a filmben kap egyik föszereplö hölgy egy cd-t a férjétöl, (aki pont egy nyakláncot vett a barátnöjének) a cd egy joni mitchell-töl van. csodaszép dalai vannak!
na milyen nap volt ez? a mitchell-ek napja! ha ez nem nagy véletlen? akkor mi ez?
ki ismeri az énekesnöt?
van valakinek cd-je töle?
tisztára boldog vagyok, hogy felfedeztem ezt az énekesnöt!

szép jó éjszakát!
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00


HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 12., csüt. 1:24

mi a baj??? minden amit irok harmadikként lesz feltüntetve!?
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 12., csüt. 9:43

Boldogságot, Kedves Parika!

Én nem tériteni akartalak, csak egy érdekességként tettem be ezt az irást.

Mindenki hisz valamiben: Te magadban, Én is magamban, de nálam ott van Isten is, mint a Legfőbb oltalom.

Az Ő létét nem az határozza meg, hányan hisznek benne.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 12., csüt. 9:44

kedves parika!

kérlek, ne vedd személyes sértésnek a szavaimat, nem annak szántam! nagyon is értem, hogy lehetnek valakinek tiszta gondolatai, érzései, cselekedetei anélkül, hogy hinne Istenben. már csak azért sem volt szándékomban sértegetni téged, mert sokáig én is úgy gondolkodtam, ahogy te: minden magasabb eszmék nélkül tettem, amit jónak láttam - nevezzük ezt most akár lelkiismeretnek, akár moralitásnak, bárminek. szép, egyenes utam volt, kiegyensúlyozott élettel, kapcsolatokkal (egy idő után), mindenféle társadalmi előremenetellel, stb. míg egy napon rá nem jöttem, hogy ez nem csak az én érdemem... benne voltam én is, ez tény, hiszen mi magunk mozgatjuk úgy az energiákat, hogy azok akadályozzanak, vagy segítsenek minket. de ez még nem minden... a magasabb erők segítsége nélkül, ahogy boldogság is írta, egy fűszál sem hajlana, ahogy a mesterem mondja, a kezünket sem tudnánk felemelni... és akkor alakult ki bennem az alázat... :idea: :!:

és köszönetet mondok minden egyes pillanatért, amit megélhettem... mert ahogy a mondás is mondja - ismét csak gyönyörű nyelvünket tudom idézni - ember tervez, Isten végez...

Istent nem lehet hibáztatni, elítélni azért, amit az EMBER tett az ő nevében. ezért írtam tegnap, hogy fontos külön választani őt a neve alatt tett gonoszságokkal. egy szóval sem mondam, hogy helyes, amit az ember tett Isten nevében. Isten ilyet sosem akart...

parika: "akkor légyszives kényszeritse a többi embert is" - Isten nem kényszerít. ha ezt tenné, nem valósulhatna meg az ember szabadsága. pont ezért nem is teszi, hanem felkínálja a lehetőségeket, amelyek közül mi választhatunk. pont ezért alkotta meg a másik (sötét) oldalt, hogy az embernek legyen választási lehetősége, így szabadon dönthessen - értékítéletére, lelkiismeretére, moráljára hagyatkozva (vagy ezek hiányára...) :!:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 13., pén. 21:52

15-szörös próbálkozásom ellenére sem tette be a hozzászólásomat...

valami olyasmit akartam még hozzátenni, hogy amikor visszaolvasom az írásaimat, kicsit úgy hangzik, mint valami szentfazék, néha én is megijedek magamtól. meg ha elgondolom, hogy másoknak hogy jön ez le, ha ilyeneket olvasnak... elhiszem, hogy néha túl soknak tűnik a nem hívőknek. :? :roll:

örülök, parika, hogy kezdünk egy hullámhosszon lenni, minden szempontból :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 14., szomb. 21:48

Tetszet a cikk arról, hoyg nem is finnugorok vagyunk.

http://sfkornyek.szabadsagharcos.org/finnugor.html
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 15., vas. 17:10

Én azt hittem, hogy ez az elmélet már csak a "múlt nagy tévedései" könyvben szerepel.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 17., kedd 16:16

Na sikerült végigvergődnöm magam ezen a sok íráson ebben a topikban. Eddig még nem olvastam,ezért nem is szóltam hozzá.
Először is: felejtsük már el, hogy isten egy személy,nem az! És így nincs is akarata! Létezik egy magasabb intelligencia, egy energia, az univerzum, a lét, magasabb rezgés, .... mindegy, hogy hívjuk. Istennek is hívhatjuk,de sajnos akkor mindenki emberi tulajdonságokkal ruházza fel. Ez egy félreértés. Erről ennnyit szerettem volna mondani.
A másik, még a topik elején: a vegánság és az állatvédelem.. Én nem gondolom,hogy valaki, aki vegán lesz, utána állatvédőnek kell lennie. Én azért lettem az,mert világossá vált,hogy a testem a templomom, és nem szándékozom tovább mérgezni. És az otthonomat sem vegyszerezem. És itt jön a képbe az állatvédelem: először én is elkeztem olyan termékeket venni, amiket nem tesztelnek állatokon. Ma semmilyen vegyi, mesterséges anyagot nem használok, és ezeket persze nem is kell tesztelni, pláne nem állatokon. És nem hordok szőrmét,gyapjút, stb. (bőrcipőm van :oops: ..) De nem fogok tüntetni! Az is csak harc! Most a háborúellenes harc mi a fene?? ha nem harc.. Legyünk békések és kész. Persze van a kocsinkon egy-két PETA matrica, de nem fogok demonstrálni menni. Nem. Én nem fogok harcolni!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. máj. 17., kedd 19:15

Flower, számomra is elég nagy ellentmondás ez a háborúellenes harc. Nem hiszem, hogy elmennék tüntetni. De nem azért, mert nem háborít fel az, amit az állatokkal tesznek, csak úgy gondolom, az agresszióra nem biztos hogy ez a leghatásosabb válasz. Aki viszont úgy érzi, hogy ezzel tehet értük még többet, azzal is egyetértek. Kell, hogy valaki felhívja rá az emberek figyelmét, nagyon is.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. máj. 17., kedd 19:19

Persze, már a finnek is kitörölték a tankönyvekből a nyelvrokonságot, csak mi nem tudjuk még, hogy mit tanítsunk helyette. :(
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. máj. 17., kedd 20:03

Szerintem nem fontos agresszívan, tolakodóan odamenni valakihez.... Ki vagyok én, hogy megmondjam egy idegennek (meg bárkinek), hogy mit csináljon, amikor ezt én semviselem el. Szerintem ennek, csak figyelem felkeltésnek kell lennie (pláne, itt Mo-n), hátha pár ember elgondolkozik, és esetleg még tesz is valmit, de az már nem a mi dolgunk, azt már Neki kell megtennie.....
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 17., kedd 20:30

ja, Zozo, valahogy így.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 17., kedd 22:51

nézzétek meg a legujabb videot a covance egyik laboratóriumából
és aki ezek után nyugton tud ülni, ölbe tett kezekkel...

én most láttam...és igen is ott leszek!!! junius 9-én münsterben a covance gyilkosok egyik laborja elött és szidni fogom öket amig lesz hangom!
és mindenkinek elmondom akit mostantól látok, hogy mit tesznek az állatokkal!!!
az embereknek végre fell kell ébredjenek!!!
éz igy nem mehet tovább!!!
minnél többen jönnek, annál nagyobb a média érdeklödése!!
és annál többet tudunk megváltoztatni!!!
eddig minden rejtett felvételek, fotok bizonyitékok se segitettek ellenük, mert a pharma az egy hatalmas erö!!
fogjunk össze ellenük!
tegyetek valamit!
vagy nem érdekel senkit mit tesznek?????
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 17., kedd 22:55

mandula írta:Flower, számomra is elég nagy ellentmondás ez a háborúellenes harc. Nem hiszem, hogy elmennék tüntetni. De nem azért, mert nem háborít fel az, amit az állatokkal tesznek, csak úgy gondolom, az agresszióra nem biztos hogy ez a leghatásosabb válasz. Aki viszont úgy érzi, hogy ezzel tehet értük még többet, azzal is egyetértek. Kell, hogy valaki felhívja rá az emberek figyelmét, nagyon is.



a tüntetés nem eröszak. célja: a közönyös embertömeg figyelmének felkeltése. és igen is kell ez.
föleg magyarországon ahogy látom.

fauna irt nekem!
mindenképpen szükségük lesz a segitségemre! pont ilyen embereket keresnek, akik infoasztalt állitanának fel és sz´rólapoznának.
nektek nincs kedvetek a közönynek véget vetetni???
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 18., szer. 6:28

Talán az a jó, hogy sokféle módon lehet demonstrálni.

Azt hiszem, szükség van olyan aktivistákra, mint parika, aki képes kiállni egy labor elé és kiabálni az igazát.

Ha képeket látok a laboratóriumi állatokról, nekem is megfordul a fejemben, hogy csatlakozni kellene valamely radikális állatvédő csoporthoz.

De egyetértek Flowal! nem mindenki az állatvédelem miatt lett vega. Én sem. :idea:

De fontosnak érzem, hogy a maga módján mindenki elmondja a többi embernek, miért is érdemes vegának lenni:

Vagy mindenki ÖNMAGA ÁLTAL világosodott meg, hogy nem kell húst ennie? Semmilyen személyes, vagy virtuális segítséget nem kapott?

Más: nagyon várom már, amikor Magyarországon az iskolákban is nyíltan lehet beszélni, megvitatni a finnugor elmélet tarthatatlanságát :idea: :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

ElőzőKövetkező

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég

cron