Paprika <-> mizéria

Más lapokról származó vegetarianizmussal foglalkozó cikkek és írások

Paprika <-> miz

HozzászólásSzerző: tami » 2004. okt. 27., szer. 22:28

Mit szóltok a paprikás hírekhez?
Eddig azt hittem, hogy az őröltpaprikában paprikán kívül nincs semmi. (max. egy kis növényvédőszermaradvány). Úgy néz ki, tévedtem. 8O

Betiltották a paprikakészítményeket
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 28., csüt. 6:40

Úgy tűnik, semmi sem az, aminek látszik.

Valahol azt olvastam (hivatalos hírben), hogy ne együk meg a régebben vásárolt paprikát sem.

Ok, de a mennyire régebben vásároltat?

azaza mióta mérgeznek bennünket a paprikával?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. okt. 28., csüt. 9:30

Ha ezt reggel tudtam volna, amikor a lencsés káposztát főztem, és beletettem a boltban vásárolt pirospaprikát... Na, abban azért biztos vagyok, hogy a fokhagyma nem kínai, mert a kertben termett :wink:

Napok óta érzik a faluban az őrölt pirospaprika illata, ez biztos itt termett, és méreg csak a dél-amerikaiban van! (ez többek között a házi paprika kereskedelem megélénkülésével, és az árak emelkedésével jár)

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: gilice » 2004. okt. 28., csüt. 10:29

A durva csak az az egészben, hogy a magyar paprikához volt keverve a kűfődi!! A zacskón erre semmi nem utalt, a vasárló úgy vette, hogy original híres magyar paprika! Vagyis mint paprikatermelő nemzet a jóminőségü paprikát exportáljuk az itthonit meg keverjük valami gagyi olcsóval. Khm... a pénz beszél?
Volt már kishazánkban 1-2 hasonló botrány. Ólommal miegymással.
Azt hiszem beszerzek biopiacon valódi szárított paprikát..
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 28., csüt. 15:54

Lehet, hogy valakik tudatosan ezzel akarják tönkretenni a magyar paprikacégeket?

Bár azt sem tudom, magyar tulajdonban vannak-e még :roll:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 8., hétf. 18:20

Jól döntöttél gilice!

Éljen az igazi házi piroska!
Törökborsot a népnek, de iziben!

Vajon mennyiben módosította ez a helyzet egy-két napra a magyarok húsfogyasztási kedvét, mert sajnos kedvről van szó, meg ízről, a "finom-ról". Hol itt az igazi szeretet, az egészségre törekvés a többi jóval?

Szóval újra:
Szerintetek csökkent-e ebben a néhány napban a húsfogyasztás Magyarországon? Mert a legtöbb élettelen étel paprikát is tartalmaz, legalább valami normális növényi! anyag. Eljött a palacsinta, a mákosguba, a sültkrumpli, az uborkasaláta, a gyümölcsleves ideje? Nó hús, nó halál? Még jól is jön ez a dolog? :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 9., kedd 16:24

Szerintem (sajnos) húsevő embertársaink tudata nem feltétlenül ment el odáig, hogy kevesebb húst egyenek, ha már mérgezett paprikát tartalmaz.

Valahol olvastam, hogy Nagy Britanniában a kergemarha kór idején hetente kb. 5 ezer ember döntött a vegetárius étkezés mellett, míg manapság "csak" heti kétezer. 8)

ha elmúlik a közvetlen veszély, akkor már kevésbé vagyunk figyelmesek.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 12., pén. 18:46

Két szösszenet:

"Isten teremtette az embereket, az ördög a szakácsokat."
H.WANDMAKER

"A megengedett értékeknek nem az a rendeltetésük, hogy a fogyaszót védjék, hanem, hogy megnyugtassák."
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 14., vas. 20:07

Ez egy érdekes dolog.

Határértékek vannak a méreganyagokból, melyek csak halmozódnak, halmozódnak az ember szervezetében. És egyszer csak túl sok lesz.

A minap megvizsgálták az Únió környezetvédelmi minisztereit és mindegyiküknél több tucatnyi mérget találtak a szervezetükben. Olyan mérgeket, melyek egy egészséges ember szervezetében nem kellene, hogy jelen legyenek :twisted:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 26., pén. 4:00

Egyre töb élelmiszerről derül ki, hog yszennyezett?

Állati ürüléket tartalmaz a Magyarországon kapható gyógyteák egy része. A Gyógynövénykutató Intézet vizsgálata sok más egyéb, oda nem illő anyagot talált a vizsgált 12 gyógytea közül 10-ben - adta hírül az RTL Klub híradója.


http://index.hu/gazdasag/magyar/gytea041125/

Nos én eddig sem voltam nagy gyógytea ivó, de ezek után :roll: :twisted:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 25., pén. 16:32

Nos, nincs még vége :(

Ismét mérgezett paprika érkezett hazánkba. Az ÁNTSZ tájékoztatása szerint a több ezer kilogramm tv-paprika Marokkóból került Magyarországra, és növényvédő szerrel fertőzött. Határértéke többszörösen meghaladja a megengedettet, de akut mérgezést nem okozhat.

Somogyban 5 mázsa zöldpaprikát foglaltak le, és vontak ki a forgalomból. A jellegzetes kék ládás, sárga feliratos termék a piacokon kívül a nagyobb szupermarketekben is megtalálható.

http://www.hirtv.hu/modules.php?op=modl ... =0&thold=0
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Lapajánló

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron