néhány gondolat a magyarságról - lovak kihasználása

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 8., vas. 1:40

szerintem azért lovagoltak és itták a tejét a lovaknak :wink:

manicheus-kathar-albigens vonal egy alternatív (némelyek szerint eretnek) keresztény vonulat a középkorban.

Vajon vanak-e ma manicheusok?

Az biztos, hogy a KR. u 270 körül ért Mani vegetárius volt. :idea: :!: 8O
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 8., vas. 22:36

vannak, nawesh, szerintem ismered is a társaságot... :-) szerencsére nem jött össze drága jó rómának a kiírtásuk, bár jó pár száz évre visszavetették őket. :( a hír igaz, a magyarok ősvallása tényleg a manicheizmus volt. legalábbis mani tanai nagy érdeklődésre tartottak számot a magyarok körében. de a magyarok mindig is keresztények voltak! róma előtt pár ezer évvel legalábbis mindenképpen... de azért jöttek, és térítéseken tűzzel-vassal irtották a pogány, eretnek magyarokat... nevetséges. :x

én is jobboldali vagyok, ha lehet ilyet mondani. én inkább úgy mondanám, konzervatív. :wink:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 9., hétf. 0:03

Megnéztük Ridley Scot új filmjét a Mennyie Királyságot.

Orlando Bloom a főszereplő vegetárius.

A keresztes háborúkról szól. tetszett....- mármint a film :!:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 9., hétf. 22:23

nawesh írta:Megnéztük Ridley Scot új filmjét a Mennyie Királyságot.

Orlando Bloom a főszereplő vegetárius.

A keresztes háborúkról szól. tetszett....- mármint a film :!:


mi is pont pár napja láttuk!
nekünk is nagyon tetszett!
orlando bloom szuperul játszik mint mindig! és a film autentikus is.
viszont elképesztö hogy mi mindent tesz az ember az isten nevében!
elbújnak mindenféle isteni akarat mögött, és az emberi kapzsiság, gonoszság, önszeretet az egyetlen ami számit.
még szerencse hogy pár embernek legalább a saját és más élete többet ért, mint egy darab föld, egy hely, ahol állitólag jézus születet....
a keresztes háborúk mondhatnám a lehetö legjobb negativ példa ahogy egy hazugsággal haborukat vezetnek a kapzsi emberek.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 10., kedd 9:54

hát így van, tényleg nem lehetünk büszkék arra, mi mindent meg nem tettünk Isten nevében...

viszont ez nagyon veszélyes dolog, ha nem megfelelő módon kezeli az ember az ilyen történelmi tényeket, mert az istentagadók jó érvévé válhat. ezért fontos, hogy elkülönítsük a tudatunkban az egyházakat és a vallást a hittől, szvsz. a hitünk belülről fakad, a vallás és főleg az egyház pedig - legalábbis nekem - egy keretek, szertartások, stb közé szorított hit. csak így és így gyakorolhatod a vallásodat, mert mi, papok így döntöttünk - Isten nevében. addig, amíg még tiszta volt a kapcsolat ember és Isten között, és ferdítések nélkül "jött át" hozzánk Isten akarata, minden rendben volt, az ember tette, amit tennie kellett. most viszont egész más a helyzet az egyházak színre lépésével. ezért is mondom azt, hogy én az egyetemes tudásban hiszek, a szellemtudományokban, ami vallástól és egyháztól független, viszont a HITen alapszik :!:

DE: az, hogy az ember mit tett az egyházak és vallások takarója alatt, az még nem jelenti azt, hogy az összes hit, vallás, egyház rossz. pedig sokaknak ez a kettő összefonódik. :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 10., kedd 14:05

ebben csak egy zavar. pontsabban két szó:

isten akarata.

egy nagyon széles kifejezés.
és oka sok rossz megszentelésének. lásd film.
ha valaki istenben hisz, cselekedjen elsösorban a lelkiismerete szerint. az soha nem lehet rossz.
amit isten akar......ki akarja tudni???
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 10., kedd 15:40

meg lehet róla feledkezni, nem muszáj róla tudomást venni, de következményei vannak.

pl karma törvénye, természet törvényei = Isten akarata. hogy mondhat ilyet az, aki az állatokat saját testvérünknek tekinti??? ez is Isten akarata :!: Isten akarata nélkül nem is léteznénk, nem lenne ez a földi világ, ahol fejlődhetünk, tanulhatunk, anélkül nem lenne semmi :!: 8O
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 10., kedd 17:01

Boldogságot!

Igen: az Ő édes akarata nélkül még egy fűszál sem hajlik el.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 10., kedd 19:12

Norci írta:meg lehet róla feledkezni, nem muszáj róla tudomást venni, de következményei vannak.

pl karma törvénye, természet törvényei = Isten akarata. hogy mondhat ilyet az, aki az állatokat saját testvérünknek tekinti??? ez is Isten akarata :!: Isten akarata nélkül nem is léteznénk, nem lenne ez a földi világ, ahol fejlődhetünk, tanulhatunk, anélkül nem lenne semmi :!: 8O


isten akarata....

ne haragudj, de te honnan tudod mi az isten akarata?
én nem tudom hogy van e egyáltalán isten.
nem is beszélve arról, hogy van e akarata. és hgyha van, akkor mi is az?

"hogy mondhat ilyet az, aki az állatokat saját testvérünknek tekinti???"

akkor ezt most nem veszem személyes sértésnek...mert tudom, hogy te teljesen más dimenioban argumentálsz. nem értheted, hogy hogyan jön egy ember arra az ötletre, isten kérése nélkül, hogy kimélje meg az állatokat.
én nem tekintem az állatokat a testvéreimnek...te magadból indulsz ki. én embernek születtem. az állatok azok állatok. testvérem csak az lehet aki az anyukám és apukám közremüködésével erre a világra jön.
én lelkismeretem szerint cselekszem. az én belátásom szerint az embernek nincsen joga az állatok kihasználására. mert érzö és szenvedni tudó élölények. ehhez a belátásomhoz semmi köze istennek és az akaratának. mert ha ez lenne az akarata, akkor légyszives kényszeritse a többi embert is ahhoz, hogy fejezzék be az állatok kinzását és legyilkolását!
én nem várom meg amig isten vagy bárki ezt helyettem elintézi. én ezért harcolok. járom az utcákat, városokat, informálom az embereket, akik nem gonoszságból, hanem tudatlanságból kinoztatják az állatokat.

ha istennek is ez az akarata, akkor tegye ö ezt. vagy se. ez engem nem érdekel. viszont én életem végéig az állatok jogaiért fogok harcolni. és ebböl a témából istent nagyon jól ki lehet hagyni. szerintem.

én tisztelem hitedet, de nem tartom rendjén valónak, hogy engem megtámadsz, csak mert az én hitem szerint: az ember maga felelös tetteiért.
és mert nem tartom rendjén valónak hogy sok ember, tisztelet a kivételnek, mindet amit tesznek isten akaratával teszik egyenlövé! és emögé elbujnak!

láttad a filmet??? mert arról volt szó! ott nöket és gyerekeket gyilkoltak a keresztények! mert: isten igy akarja!!!!
ök, a filmben és természetesen a keresztény harcok alatt, emberek százait gyilkolták le brutális módszerrel! és emögött rejtették el tetteiket:
isten akarata! mert hitetlenek! mert más vallásúak, mert elvették jeruzsálemet...stb.... mind mind hazugság!!!
csakis öncél miatt öldököltek, és ezzel tisztitották lelkiismeretüket: ez isten akarata volt.

ezt te rendjén tartod?

mert ha én megölök egy állatot, akkor az nem volt isten akarata. szerintem. vagy milyen isten az olyan, ami gyilkosságot jonak tart?
ha az emberek millárdnyi állatokat gyilkolnak meg, csak is egy dolog miatt: inyenckedés miatt! -akkor az nem lehet isten akarata.
stb stb stb...

lehet hogy sokminden isten akarata. de nem minden! és föleg nem az állatokkal való bánásmód, kihasználása, és legyilkolása!
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 10., kedd 21:19

Boldogságot, Kedves Parika!

Van-e Isten?
erre egy érdekes történet, talán nem ismered.
Szeretettel küldöm.

Newton és a teremtés

Az emberiség egyik legnagyobb zsenije, Newton, nagyon sokat vitatkozott tudós barátaival a világegyetem és a naprendszer eredetérol, keletkezésérol.

Vitáik, szinte végnélküliek voltak, mert Newton kitartott elmélete mellett: a világ létrejötte nem lehet a véletlen muve, az életben tapasztalt csodás elrendezodés azt feltételezi, van valami értelem e mögött.
Persze tudós barátai, akik a véletlen, és a "nagy robbanás" elméletét vallották magukénak, szintén erosen érveltek álláspontjaik mellett.

Newtonnak elege lett ebbol és egy olyan tettre szánta el magát, ami azóta is hires.

Készitett egy mozgatható modelt a Naprendszerrol, olyat, amit egy kar segitségével lehetett forgatni. Középen a Nap, s körülötte a bolygók, melyek a forgatás következtében szépen forogtak a Nap körül.
Amikor eljött a nap, melyen tudós barátaival találkozni szokott, kitette a makettet az eloszobába és átment egy másik helységbe.
A többiek megérkeztek, mind nagyon elcsodálkoztak a látottakon, s nem gyözték dicsérni az alkotást.
Amikor Newton belépett, rögtön nekiestek és faggatták:
- Ki csinálta ezt?
- Honnan van, hiszen ez fantasztikusan jó model! - ujjongtak.
Newton igy válaszolt:
- Fogalmam sincs! El sem tudom képzelni, hiszen, amikor elöbb ebben a szobában voltam, még nem volt itt.
De egy érdekes esetre felfigyeltem, mig a másik szobában voltam! Hallottam, hogy innem nagy durranások és zajok hallatszanak, mintha valami nagyrobbanás történt volna. Idejöttem és akkor vettem észre én is ezt az alkotást. Nem tudtam másra gondolni, hogy véletlenül keletkezhetet, valami ismeretlen ok következtében.
- Na, ne néz minket ilyen ostobának! - fakadtak ki a tudósok.
- Csak nem képzeled, hogy elhisszük ezt a képtelenséget! Ez nem keletkezhetet magától, ezt valaki készitette. Te voltál?
Newton elmosolyodott és igy válaszolt:
- Milyen ostobák vagytok! Kételkedtek abban, hogy ez a model nem jöhetet igy létre, azt állitjátok, valaki készitette. Pedig ez nem más, mint annak a tökéletlen mása, aminek a keletkezését illetoleg nem fogadjátok el az értelem jelenlétét.
Ha e model elkészitéséhez értelem és inteligencia szükséges, akkor miért gondoljátok, hogy az eredetihez, a Naprendszerhez nem szükségeltetet?
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. máj. 10., kedd 21:29

hát Isten akaratára néha veszélyes hivatkozni, mert megfordulhat az értelme, és úgy néz ki, hogy amit én akarok, azt Isten akarja, pedig ez nem így van, az már az én akaratom. inkább az lenne jó, hogy amit én akarok, az Isten akaratával legyen azonos, amit talán megközelít, ha a lelkiismeretemre hallgatok. de hogy lehet tudni, hogy mi az?
mindenesetre ha megölöm az állatot, az nekem nem Isten akarata, de ha a következő életemben engem ölnek meg emiatt, az már lehet az. vagy ha nem "akarja",de hagyja, hogy teljesüljön a karma.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 10., kedd 21:48

Boldogságot, Kedves Mandula!

Nagyon szépen irtad.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 10., kedd 22:05

mandula írta:hát Isten akaratára néha veszélyes hivatkozni, mert megfordulhat az értelme, és úgy néz ki, hogy amit én akarok, azt Isten akarja, pedig ez nem így van, az már az én akaratom. inkább az lenne jó, hogy amit én akarok, az Isten akaratával legyen azonos, amit talán megközelít, ha a lelkiismeretemre hallgatok. de hogy lehet tudni, hogy mi az?
mindenesetre ha megölöm az állatot, az nekem nem Isten akarata, de ha a következő életemben engem ölnek meg emiatt, az már lehet az. vagy ha nem "akarja",de hagyja, hogy teljesüljön a karma.


na, pont erröl irok...amikor az ember (mint a filmben) azalatt a két szó alatt háborukat inditott: isten akarata.

engem a lelkiismeretem vezet, amit vegan-kén az állatok jólétére kiegészitettem. ez lehet szerintem isten akarata, ha van isten és ha van akarata. ha meg nem ez lenne az akarata, akkor se érdekel. én vigyázni és védeni fogom a gyengébbeket. az én döntésem volt. és csakis ezt tudom a lelkiismeretemmel összeegyeztetni.
én nem tudnám a lelkiismeretemmel a tejtermékek és tojástermékek fogyasztását se összeegyeztetni. de erröl mások máskép gondolkodnak. ezt is el kell fogadjam.
mert az állatok bezárása, még rosszabb: teljesitményre való tenyésztése, ami betegségek, fájdalmak okozói, és miután a teljesitmény visszaesik a legyilkolásuk, nem lehet isten akarata.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 10., kedd 22:09

köszönöm boldogsag!
kedves töled hogy ezt a történetet betetted ide. neharagudj meg, de én nem vagyok hivö. ha van isten, akkor szerintem nagyon sokmindent rosszul tett. pl nem kellett volna az emberiséget erre a világra hoznia.
tisztelem a te hitedet amiben hiszel. számomra ez nagyon idegen valamiben hinni...kivéve magamban. és abban, hogy a tetteim valamikor eredményt fognak szülni.

minden jót!
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 11., szer. 21:53

köszönöm Norci!
ezt szépen irtad. igy már jobban értjük egymást :)

de különben tényleg megéri a filmet megnézni amiröl szó volt: mennyei királyság...azt hiszem igy forditják. csak egy mozi-tipp :)

minden jót
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron