Rózsaszínű zöldséges barnarizs (vegán)

Rózsaszínű zöldséges barnarizs (vegán)

HozzászólásSzerző: Vendég » 2011. szept. 25., vas. 18:17

Felszolgálási idő:
Elkészítési idő: 10 perc
Főzési idő: fél óra
Kategória: Zöldséges ételek
Fajtája: vegán

Bemutatás
Az egyik kedvenc Candida kúrás ételem, én szinte hetente eszem, mert isteni finom, és mellesleg csupa vitamin!

Hozzávalók
Elnézéseteket kérem, pontos mennyiségeket nem tudok írni, mert sosem mértem. vörös,- vagy lilahagyma cékla karalábé karfiol sárgarépa zeller Fűszerek: kevés só, majoranna, gyömbér, őrölt babér (biobolt) Köretnek:barnarizs

Elkészítés módja
Előző este a barnarizst beáztatom, (de ha mégis elfelejtem, kuktában főzőm, háromszoros vízben.) A hagymát karikára,a többi zöldséget vékony, kb 3-5 cm-es darabokra vagdalom. Nekem van zöldségpároló kosaram, ebben a hagymát kivéve minden zöldet egyszerre párolok, már ha belefér egyszerre...:) A hagymát kevés olajon wokban, vagy serpenyőben megpirítom, majd hozzáadom a félkeményre párolt zöldségeket. (Finomabb, ha ropogósak, és ezután még sütöm is, tehát vigyázni kell vele, nehogy túlfőjön.) A serpenyőben még pirítom, (ha szükséges párolom) és fűszerezem az ételt. Miután a rizs is megfőtt, a zöldekkel együtt egy kicsit megpirítom, hogy átvegye a fűszerek aromáját. Remélem mindenkinek legalább annyira ízlik, mint nekem! Jó étvágyat hozzá!

Tápérték info
Sajnos nem rendelkezem ezirányú információval

Forrás: saját ötlet
Beküldte:: Anonymous , Wednesday, October 27. 2004 - 14:57:32
Vendég
 


Vissza: Zöldséges ételek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron