gyorséttermek

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

gyors

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 17., vas. 8:50

Több aggály is felmerül a gyorséttermek ellen:

pazarló módon bánnak a tárgyakkal, minden "egyszer használatos", eldobható, csak növekedjenek a szeméthegyek :?

állatok millióit tartják embertelen/állattalan körülmények között, mészárolják őket szerencsétlenül.

Lerombolják a "normális" étkezési kultúrát

egészségtelenek.

Mit teszünk ez ellen.

Bové modern Asterixként rombolt szétt Franciaországban egy McDonalds-ot, amely a globalizáció jelképe is. Mi vajon agyarországon mit teszünk a gyorséttermek térhódítása ellen. Kell-e tennünk valamit is?

Egy hír a KFC háza tájékáról:
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=278613&rvt=108

NewsMax.com

Meglepetés várta a People for the Ethical Treatment of Animals nevű állatvédő szervezet tagjait, mikor a Kentucky Fried Chicken (KFC) „csirke-gyorsétteremlánc” egyik üzletéhez mentek tiltakozni. Ott ugyanis nem piros szőnyeggel, hanem bekapcsolt locsoló-berendezéssel várták őket. Ahogy a konzervatív NewsMax hírportál fogalmaz, John Olivo étteremvezető „full draftra rakta a rendszert”, hogy eláztassa a tüntetőket.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. jún. 18., vas. 21:04

Most indul a PETA európai körútra a KFC ellen tüntetni, és előreláthatólag július közepém jönnek Magyarországra.
Én valószínűleg ott leszek, örülnék ha sokan csatlakoznának.
Szörnyű dolgokat művel a KFC a csirkékkel, olyan durván tárgynak tkintik őket, hogy az hihetetlen. :(
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. jún. 19., hétf. 2:05

Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. jún. 19., hétf. 14:10

Részemről bojkott a gyorséttermekre, be nem teszem a lábam, mint ahogy plázába sem! És igyekszem másokat is meggyőzni erről.

Ha tüntetni kell ellenük, jövök, azonnal! Szóljatok!!!!!
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: Bardo » 2006. júl. 18., kedd 14:09

Én is megyek , sőtt én már tüntettem is egyedül egy megdonácba'
Mégpedig a haverom vett haburgert én meg elővettem a kenyeret meg a sajatot (igen én még mindíg maradi vagyok) meg a paradicsomot és elkeztem a megdonác'- ba nyilvánosan kajálni ... volt szem kerekedés.
És ezt szeretném megismételni egy az Egrinél (mert ott követtem el) nagyobb meg donálcba megcsinálni nagyob ban , feltűnöbben, többen (tudom bunkóság de 7000 állatot naponta megölni meg kegyetlenség) :roll:
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Bardo » 2006. júl. 18., kedd 14:49

Az emberek sértegetenek mert a belegázolok a lekiisemertükbe ha kinyitom a szám (pedig gyakran teszem) azzal hogy a hitüket (globlizáció) és templomaikat (megdonác') folyamatosan gyalázom. Van nekem egy Blogom amin megírom a véleményem a világról, és működéséről és szembesítem ez emberekt rajta a vlósággal, de ezt ők nagyon nehezem tűrik. Mert abban a hitben éllnek hogy "ezt úgy sem tehetik meg" , meg "ilyen nincs, csak kitalálom " és " el akrom venni gonosz mód az étvágyukat" És amikor álnak a sorba akkor is mondom a magamét pl: Egreben úgy néztek rám mitha legalább is embertölnék...
Vagy mondjuk amikor sajnálnak egy állatot (kutyát természetesen vagy cicát mert ez a két állat valami miatt a többinél egyenlőbb )és megkérdezem hogy "menyi is a mekibe egy marhahúsos szendvics?" tök meg vannak sértve (Jó Jó jogosan) De akkor is tennünk kell valamit... szerintem .....

Meg itt felvetődik egy másik téma: Az emebrek mért diszkriminálják azokat az álatokat amiket fogyaszatanak?
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 19., szer. 2:25

bardo: akkor inkább KFC-be menj, ott sokkal gyalázatosabb módon bánnak a csirkékkel. :(
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. júl. 19., szer. 14:39

miért, ezek a gyorséttermek nem egyformák? ugyanazt képviselik, ugyanúgy állatokat ölnek, embereket mérgeznek stb, stb. most esetleg pont a kfc-ről derült ki valami (vagy nem tom, miért vagy pont arra rákattanva) - de lényeg, h mind egykutya...
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. júl. 19., szer. 17:30

A mai újság azt írta, hogy a KFC előtt nem volt bejelentve a tüntetés és elvittek néhány demonstrálót a rendőrök :oops:

Volt valaki ott :?: :idea:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. júl. 19., szer. 20:15

Azt olvastam, h 3 (azaz három) darab tüntető volt összesen
Szomorú...
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 19., szer. 20:19

www.kfcruelty.com

em én vagyok rákkatanva, hanem a Peta már 2-3 éve próbál nyomást gyakorolni rájuk, de még mindig nem hajlandóak tárgyalni.
És nem most derültek ki a odlgok.
A legszemetebbek a többi közül.
Lehet hogy mindegyik gyilkol, de nem mindegy, hogy milyen körülmények között tartják az állatokat.
A BK, a McD, és Wendys már válaszol a fogyasztói igényekre, és nem bánnak annyira borzalmasan az állatokkal, mint tették azt régen, de a kfc még mindig nem hajlandó változtatni.

Nem várhatod el az emberektől, hogy most legyen egyből mindeki vega.
Ilyen a világ.
Tehát semmi sem lehet vagy fekete vagy fehér.
Meg kell találni a középutat, és ha már sikeróül elérni, hogy normális körülmények között legyenek az állatok, akkor nyertónk valamit, egy kisebb csatát.

És légyszi, mielőtt valamiről kifejted a véleményed, olvass utána, mert nem nagyon vagy képben ilyen ügyben.
Köszi

syzygy írta:miért, ezek a gyorséttermek nem egyformák? ugyanazt képviselik, ugyanúgy állatokat ölnek, embereket mérgeznek stb, stb. most esetleg pont a kfc-ről derült ki valami (vagy nem tom, miért vagy pont arra rákattanva) - de lényeg, h mind egykutya...
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 19., szer. 20:21

Igen.
Sajnos nem volt bejelntve, mivel az ausztrál lány, aki szervezte, nem tudta hogy be kell jelenteni.
Nem baj, így is sok helyen megjelentek elég komoly cikkek, rtl klubon főműsoridőben lementek rejtettkamerás felvételek, szóval terjed az információ, most már az embereken van a sor, hogy változtassanak, és ha nem is mondanak le a húsról, de legalább ne menjenek kfc-be.

Legközelebb már be lesz jelentve a tüntetés.

nawesh írta:A mai újság azt írta, hogy a KFC előtt nem volt bejelentve a tüntetés és elvittek néhány demonstrálót a rendőrök :oops:

Volt valaki ott :?: :idea:
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 19., szer. 20:21

Többen lettünk volna, de mivel el se kezdődhetett az egész, ezért jobbnak láttuk ha nem megyünk oda.

syzygy írta:Azt olvastam, h 3 (azaz három) darab tüntető volt összesen
Szomorú...
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. júl. 19., szer. 20:38

jelentem, utánaolvastam!
a dolog teljesen rendjénvaló, bár ezt eddig is tudtam. nem is volt ellene kifogásom.
csak azt mondom, h meggyőződésem, h a többi gyorskajálda (és az összes húsiparos kollégájuk) is magasról tesz a "fogyasztói igényekre" - legfeljebb hatásosabban titkolják a valóságot (most már). csak a saját piszkos üzleti érdekeiket nézik.

peace! :)
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 19., szer. 20:52

.

syzygy írta:jelentem, utánaolvastam!
a dolog teljesen rendjénvaló, bár ezt eddig is tudtam. nem is volt ellene kifogásom.
csak azt mondom, h meggyőződésem, h a többi gyorskajálda (és az összes húsiparos kollégájuk) is magasról tesz a "fogyasztói igényekre" - legfeljebb hatásosabban titkolják a valóságot (most már). csak a saját piszkos üzleti érdekeiket nézik.

peace! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gega23 2006. júl. 22., szomb. 20:28-kor.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

Következő

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron