vegetárius közösségek

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

Tagja vagy-e valamilyen vegetárius vallási, vagy spirituális közösségnek?

Igen, természetesen
11
48%
Már gondolkodtam rajta, hogy tartozni kellene valahová
6
26%
Nem,én magányos "vegetárius farkas vagyok"
3
13%
Nem szükséges, hoyg ilyen közösséghez tartozzam
3
13%
Nem is vagyok vegetárius!
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma : 23

veget

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 1., pén. 2:08

Gondoltam :wink: :idea: 8O 8O összeszedhetnénk a VEGETÁRIUS KÖZÖSSÉGEKET, azaz azokat a vallási, ezoterikus, spirituális közösségeket, amelyek tanításukban és tagjaik életvitelében is a vegetárius életmódot követik.

A teljesség igénye nélkül:

dzsain vallás követői

Jóga a Mindennapi Életben rendszer gyakorlói (Swami MaheshwaranandaJi tanítványai)
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. ápr. 1., pén. 10:24

Jó ez az új topik is, nawesh.

Elég jó kis közösség ez a veg.hu -s...

...szimpatikus a régi esszénus közösség...

...van néhány jó alapelvú közösség, de a kereteik nem hagynak elég szabadságot.

Azt mondom legyen minden ember szabad, mint a madár, hogy fejlődhessünk. Van mit. Az emberiségnek kell egy nagy közösségre törekednie, még ha ez nagy szó is. Nyilván, akik már így gondolkodnak, és az életmódjuk hasonló, lakjanak, éljenek, tevékenykedjenek együtt. Ez így könnyebb, jobb.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: litta » 2005. ápr. 8., pén. 23:41

A buddhisták elméletileg vegetáriánusok nem? Végül is együtt kell érezniük minden lénnyel, és a Hét év Tibetben című filmben is valami kukacokat kersgéltek, emit nem akrtak mmegölni?
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 10., vas. 6:44

Elméletileg vegetáriusok :idea: :!:

Viszont tavaly a Szigeten voltam egy vallásközi fórumon, ahol egy adventista és Krishna-tudatú emberrel védtük a vegetáriusétkezés fontosságát, míg az ott lévő buddhisták a karmákról beszéltek és a lehetséges húsevésről.

Azután szeptemberbnen meghívták a Bhajan bandünket egy buddhista iskola évnyitójára, hogy spirituális dalokat énekeljünk. A program végén a svédasztalról lehetett húsos és vega ételeket választani :? :? :(

de biztosan vannak vega buddhista irányzatok. Vannak?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. ápr. 10., vas. 11:17

Én olvasgattam ilyesmiről, remélem jól emlékszem...

Szóval a buddhisták nem ölhetnek állatot (minden lépésüknél imádkoznak a megölt apró élőlényekért, esős évszakban nem mászkálnak, hanem ligetekbe vonulnak vissza), de ehetnek húst, abban az esetben, ha nem miattuk ölik meg az álatot. Tehát ehet a húsból, ha egyébként is megölték volna az állatot (de hentesnél nem vásárolhatnak).
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. ápr. 10., vas. 16:44

Ezt én is így tudom... csak azt nehéz elképzelnem, milyen lehet az az egyéb eset, amikor az állatot nem miattuk ölik meg (és nem beteg állat, mert azt meg elvileg senkinek nem adják). Vagy öreg, vagy nem bírnak vele... és hogyan derítik ki, hogy azt tényleg megehetik.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. ápr. 10., vas. 17:18

Ha pl mennek a szerzetesek, és elérnek egy házhoz, ahol nem tudják, hogy erre szerzetesek fognak járni, de húst esznek, akkor, ha megkínálják őket, ehetnek.
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 11., hétf. 7:26

nagy tiszteletem a buddhistáknak :idea: 8O de ez olyan fából-vaskarika :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: litta » 2005. nov. 29., kedd 17:10

Szerdára meg kell írnom egy dolgozatot a rasztafarikról, szóval nagyon meglepő, de ők a füvezés mellett( ami közelebb viszi őket Istenhez) , még a vegetáriánus táplálkozást is bevállalják( mondjuk nem előírás).
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. nov. 30., szer. 16:30

azt tapasztalaom, manapság divat rasztának lenni, azaz raszta hajjal járni, ám a legtöbb fiatalnak aki e kultúrát próbálja követni, a füvezés bejön, de szerintem fogalmuk sincs a vegetárius életmódról. Egyébként miért vegák?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 30., szer. 20:02

a raszták esznek halat, úgy tudtam..
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. dec. 1., csüt. 10:38

Van rasztahajú ismerősöm, aki rokonszenvezik a vegasággal, de nem az, és nem is füvezik...
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: litta » 2005. dec. 1., csüt. 14:24

Na most már tájékozódtam a témában. A raszta alapelvek közül a harmadik a livity, ami az élőlények tiszeteletét jelenti. De ez csak keveseknél jelent vegetáriánusságot, vannak akik így értelmezik ezt a fogalmat.
A legtöbben csak disznóhúst nem esznek( ahogy Etiópában sem). Fontosnak tartják az egészséges életmódot.
Mint kiderült a drogokat elítélik, csak a marihuánát nem. A marihuánát szerintük isten ajándékozta az embereknek, hogy könnyebben megérthessék szavait.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. dec. 1., csüt. 16:01

Ez jó! :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. dec. 3., szomb. 18:47

Az Úr milyen kacifántos módokat gondol ki, hogy megérthessük szavait :wink:

Egyébbként gondolkodtam, hogy rasztásítani kellene ahajamat..

Akkor meg jönnek az előítéletek, no, biztos drogozik :oops:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég

cron