Gyümölcsevő

Élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek.

Gyümölcsevő

HozzászólásSzerző: tami » 2007. júl. 24., kedd 23:42

Találtam egy érdekes honlapot , ami egy tisztán gyümölcsevő lány mindennapjait írja le (angol).
5 éve nyersevő, 1,5 éve pedig csak gyümölcs.

További honlapok a témában:
http://www.fruitarian.com/
http://spot.acorn.net/fruitarian/
http://hem.fyristorg.com/fruitarian/
http://www.geocities.com/hotsprings/3893/
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. júl. 25., szer. 10:45

Hmmmm!!! Igazán fantasztikusnak és valóban hihetően hitelesnek tűnik a gyümölcs diéta.

Az egyetlen kérdés ami felmerül bennem, vagyis úgy tánik számomra, hogy ez inkább egy mediterrán/trópusi éghajlaton folytatható életvitel...

mert amiket felsorol napi diéta szinten evidens, hogy magyarországon sok minden nem hozzáférhető természetes formában és a naptári év 365 napján...

Mert pl. mondjuk télen, koratavasszal mi hozzáférhető Mo.n? Alma, téli körte, messziről jött vegyszerezett déligyümölcsök - magvak egész évben szerencsére. Vagy talán ennyi is elég lenne? Vagy aszalványokkal kiegészítve a szűkös időszakban?

Nagyon szívesen olvasnék személyes tapasztalatot ez ügyben, van olyan Mo.n aki gyümölcs diétát követ? :D Kérem írja meg a tapasztalatait.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. jún. 19., csüt. 8:12

http://www.youtube.com/watch?v=KLdXKydlfzE
ez a férfi is már jó régóta gyümölcsevő, és meglehet nézni milyen nagy erővel bír :)
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Scythian » 2010. aug. 12., csüt. 20:39

Giyandeva,
én 1 gyümölcsevő emberke vagyok (immár 2 éve!)
Küldtem Neked privit a tapasztalataimról.

üdv,
S.
Avatar
Scythian
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2010. júl. 31., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2010. aug. 15., vas. 21:01

Szia!

Nem kaptam meg. :(

Elküldenéd kérlek e-mailben?
giyandeva@freemail.hu

Köszi.

Scythian írta:Giyandeva,
én 1 gyümölcsevő emberke vagyok (immár 2 éve!)
Küldtem Neked privit a tapasztalataimról.

üdv,
S.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Eperke » 2010. aug. 28., szomb. 10:26

Scythian írta:Giyandeva,
én 1 gyümölcsevő emberke vagyok (immár 2 éve!)
Küldtem Neked privit a tapasztalataimról.

üdv,
S.



Szia,

leírhatnád ide is a tapasztalataidat, engem is nagyon érdekelne! :roll:

Üdv
Zs
Avatar
Eperke
Néha írogat
 
Hsz: 30
Csatlakozott: 2007. máj. 21., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Scythian » 2010. szept. 1., szer. 20:42

Szia Eperke! Sziasztok, fórumtársak :)))

Nos, akkor tömören leírnám, mit tapasztaltam 2 esztendős gyümölcsevő (nyersevő, fruktáriánus, vibrant food-os vagy hívd, ahogy akarod :) életmódom kezdete óta:

- Először is: hátteremhez tudni kell, hogy gyerekfejjel (12-13) évesen vega lettem öröklött epegyengeségem miatt (ami nem betegség, csak egy - nem megfelelő étrend esetén - kellemetlen, evés utáni hasfájással, émelygéssel, hányingerrel stb. járó állapot). A vegetáriánus életmódnak köszönhetően nagyságrendekkel jobban lettem, azaz sokkal kevesebbszer fordult elő, hogy evés után rosszul vagyok. Minthogy azonban maximalista típus vagyok, nekem nem volt elég a "már egészen jó": én ugyanis a TÖKÉLETES-re törekedtem :roll:

- abszolút nem tudatosan lettem nyersevő, egyszerűen csak megfigyeltem, mitől nem fáj a hasam - és csodák-csodája, a nyers zöldségek és gyümölcsök maradtak csak fenn a rostán :wink:

- tapasztalataim azóta: először is, ami nekem irdatlan nagy megkönnyebbülést jelent: VÉGRE ANÉLKÜL TUDOK ENNI, HOGY UTÁNA FÁJNA A HASAM!!!!! :div180:

- ezen kívül: végleg meggyógyult az a kissé cikis bajom, amitől gyerekkorom óta szenvedtem az (khm-khm) illemhelyen, szóval... nem kell többé hashajtóval vacakolnom... 8O

- még néhány "mellékhatás", amire nem számítottam: mióta nyersevő vagyok, alvásidőm látványosan lerövidült (kb 4-5 órára az eredeti 6-7-ről), reggel 5 felé kipihenten, vidáman ébredek. Este nem vagyok álmos, még hosszú nap után se, ennek ellenére, ha leteszem a fejem, azonnal és nagyon mélyen alszom (korábban nagyon nehezen, sokszor altatóval tudtam csak elaludni.) Sportolok, évfolyamelső vagyok a tanulásban, a fáradtságot még vizsgaidőszakban sem ismerem! Egyszerűen kirobbanok az energiától... 8) . Hajam olyan gyorsan elkezdett nőni, mintha húznák (örülök neki, mert úgyis növesztem, s most már a derekamig ér.) Körmöm - szintén a gyümölcsevés óta - úgy csillog, hogy mindenki azt hiszi, színtelen lakkal festem, pedig szó sincs ilyesmiről :)

- összefoglalva a tapasztalataimat a gyümölcsevésről: EGYSZERŰEN SZUPER, TÖKÉLETES EGÉSZSÉGET ÉS KIROBBANÓ ENERGIÁT BIZTOSÍT, MINDENKINEK CSAK AJÁNLANI TUDOM! És még csak - tegyük hozzá, mert ez is fontos szempont lehet sokaknak - nem is annyira borzasztóan drága... :wink:

üdv mindenkinek, remélem segíthettem:
Scythian
Avatar
Scythian
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2010. júl. 31., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: RAtti » 2010. szept. 2., csüt. 20:26

Szia Scythian!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mit sportolsz és, hogy e mellett kb. hány kalóriát fogyasztasz? -itt még fontos lenne -ha szabadna megtudni-, hogy hány kiló vagy. :D

Még egy másik kérdés:
Nálad nem okozott gondot az átállás? Pl. jelentős fogyás, ahogy sokunkkal megesett, ill. ha igen, Te hogyan orvosoltad?

Köszi a választ!

Jó éjt! :zzz: :D
Avatar
RAtti
Grafomán
 
Hsz: 2508
Csatlakozott: 2009. ápr. 19., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Scythian » 2010. szept. 3., pén. 20:38

Hello RAtti,

gimnasztikázom, aerobikozom (nem versenyszerűen, de azért a "néha lejárok"-nál sokkal erősebben: gyakorlatilag minden nap edzem), ezen kívül minden este kocogással lazítok.
Kb. 1500 kcal a napi bevitt mennyiségem (ezzel pont tudom tartani a súlyomat, ami - nem titok :) - 2 éve stabilan 47 kg a 167 cm-emhez. Az átálláskor nekem semmilyen probléma nem jelentkezett, noha az tény, hogy az első hetekben 4-5 kg-ot fogytam az eredeti 52 kg-omról. Ezt visszaszedni nem sikerült (igaz, nem is törekedtem rá), úgyhogy mostanra elfogadtam, hogy ez lett az új "versenysúlyom - szerencsére azóta nem változott, mert azért azt nem szeretném :wink:
Szóval, mindössze annyi volt az átállás idején a "tünetem", hogy minden ismerősöm rémüldözött, milyen szörnyűségesen sovány vagyok :D

jó éjt egy újabb nap végén :zzz:

Scythian
Avatar
Scythian
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2010. júl. 31., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: RAtti » 2010. szept. 4., szomb. 11:12

Szia Scythian! :D

Köszi a választ!

Igazából "sajna", én sem vagyok sokkal nehezebb :? , ami a 172 centimhez azért kevéske. -nagy szélben már erősen kell kapaszkodnom :lol: -na jó azért annyira nem.
Szóval ez az egy ami eléggé zavaró, ill. amiben csak nehézkesen tudok előrejutni ezen ez étrenden.
A szinten tartással úgy néz ki, hogy nincs gond, csak a "gömbölyödés" kicsit kéreti magát. -na de ami késik nem múlik! :D


Jó gyümifalatozást! :vacsi:
Avatar
RAtti
Grafomán
 
Hsz: 2508
Csatlakozott: 2009. ápr. 19., vas. 0:00

Re: Gyümölcsevő

HozzászólásSzerző: Scythian » 2010. szept. 4., szomb. 15:50

Szia RAtti,

hát igen, a kigömbölyödés nagyon nehéz... én is nyűglődöm azzal, hogy csak gyerek méretű pólót találok magamra, meg olyan nadrágot, ami még övvel is folyton le akar csúszni rólam 8O ...az apukám meg mindig azt mondja, hogy ezzel a testalkattal komoly eséllyel verekedhetnék egy kifejlett, jó erőben lévő szúnyog ellen :D

amúgy köszi, a gyümifalatozás az meglesz: épp egy teázó fotelében üldögélek a laptopom és a könyveim társaságában, kezemben egy hatalmas fürt (bio) muskotályos szőlővel,
mmmm... :vacsi:

üdv, Scythian
Avatar
Scythian
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2010. júl. 31., szomb. 0:00

Re:

HozzászólásSzerző: angyalka21 » 2012. máj. 4., pén. 18:08

Scythian írta:Hello RAtti,

gimnasztikázom, aerobikozom (nem versenyszerűen, de azért a "néha lejárok"-nál sokkal erősebben: gyakorlatilag minden nap edzem), ezen kívül minden este kocogással lazítok.
Kb. 1500 kcal a napi bevitt mennyiségem (ezzel pont tudom tartani a súlyomat, ami - nem titok :) - 2 éve stabilan 47 kg a 167 cm-emhez. Az átálláskor nekem semmilyen probléma nem jelentkezett, noha az tény, hogy az első hetekben 4-5 kg-ot fogytam az eredeti 52 kg-omról. Ezt visszaszedni nem sikerült (igaz, nem is törekedtem rá), úgyhogy mostanra elfogadtam, hogy ez lett az új "versenysúlyom - szerencsére azóta nem változott, mert azért azt nem szeretném :wink:
Szóval, mindössze annyi volt az átállás idején a "tünetem", hogy minden ismerősöm rémüldözött, milyen szörnyűségesen sovány vagyok :D

jó éjt egy újabb nap végén :zzz:

Scythian


Szia Scythian!

Kerdesem: Milyen gyumolcsoket eszel telen es tavasszal, amikor meg nincsenek a hazai termekek megjelenve? Probalkozom a frutarianuzmussal, de nagyon faraszto, hogy a standoknal olasz, torok, holland stb.. genezett gyumolcsei sorakoznak...

Szep hetveget!
angyalka21
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2012. máj. 4., pén. 18:00


Vissza: Élő, nyers étel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron