Növényevő az emberlény?

Semmi állati

Elfogadjátok-e, hogy az emberi faj eredendően növényevő?

Igen, növényevő az emberlény.
16
89%
Nem növényevő...
2
11%
 
Szavazatok száma : 18

N

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 21., hétf. 14:01

Elfogadjátok-e, hogy az emberi faj eredendően növényevő?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 21., hétf. 16:28

IGEN
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 21., hétf. 18:36

Végül is a szavazás sokat számít, de jó lenne a véleményeket is olvasni.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: norbertop » 2005. márc. 21., hétf. 20:01

Nemrég voltam egy 2 napos előadáson, amit a német prof. dr.Rüdiger Dahlke tartott.
Szóba kerűlt hogy milyen evő az ember. Ő ezt mondta:
Ahoz hogy megtudjuk hogy milyen evő az ember, a fogazatát kell megvizsgálni. Össze hasonlították az ember fogazatát a növény és a húsevő állatok fogazatával. Az eredmény az hogy egyik kategóriába sem sorólható konkrétan. A kettő között van. De nem középen, hanem egy lépéssel a növényevők mellet állunk. Tehát 10-es skálán pl. a boci 1-es, az ember 2-es az oroszlán meg a 10-es.

Növ.__Emb.___________________Hús.

Persze Dahlke Úr is vegetáriánus.
(Remélem érthetően írtam le.)
Avatar
norbertop
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. márc. 15., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 22., kedd 11:53

Ó, ez remek hír, nekem gyanús volt Dr. R.D., felírom a híresvegi listára. Ez a fogas dolog meg így igaz.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 29., kedd 23:58

Biztos, hogy nem húsevő :wink:

Hiszen milyen bizarr még a gondolat és a gyakorlat is, hogy állattestvéreinket megegyük?

A hétvégén a TV2 naplójában láttam a halárúsok egy napját. Vérzett a szivem, ahogy mészárolták a halakat...

nekem aztán jöhet bárki a sehol :?: máshol nem található szükséges :?: omega 3 zsírsavakkal. Halat sem eszem...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 30., szer. 10:31

Az is egy újabb kamu, hogy menjen a hal-üzlet.. :?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Brandyke » 2005. márc. 30., szer. 10:35

nawesh írta:nekem aztán jöhet bárki a sehol :?: máshol nem található szükséges :?: omega 3 zsírsavakkal.

Úgy tudom, a lenmagban is van. Lenmagolaj formájában is lehet használni.
Avatar
Brandyke
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. márc. 30., szer. 10:45

Jó vicc ez az omega 3 zsírsav. Életemben kb 4-szer ettem halat, akkor sem sokat, és mégis életben vagyok :D
A halas műsort láttam. Gusztustalan volt, de nagyon!!!!! Főleg amikor még rángott a hall darabolás közben :( . Szerintem csak élő állatot szabadna forgalmazni és mindenkinek otthon kéne levágnia pl. a kisbárányt, nyulat....
Szvsz visszaesne a húsfogyasztás :) .
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 31., csüt. 11:35

ez jó ötlet, tényleg sokakat elrettentene!
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: norbertop » 2005. ápr. 1., pén. 0:24

Nem vagyok pesszimista, de ez sosem fog megtörténni. :(
Avatar
norbertop
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. márc. 15., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 1., pén. 3:44

Nem ölnénk meg egy embert, mert erkölcsi tartásunk és minden porcikánk tiltakoik ez ellen.

Valószínűleg sok ember visszarettenne, ha neki kellene megölnie otthon az állatot. De azért ez ma is nap-mint nap megtörténik sok háztartásban. Nem a disznóvágásra gondolva, hanem a tyúkok, halak, "kisállatok" elpusztítására. Az, hogy ez az arány csökken, elsősotban talán nem a humánum (álhumánum :?: ) fejlődésének köszönhető, inkább a rohanó életmódnak.

Egyszerűbb a szuper-hipermarketban megvenni a félig, vagy teljesen előkészített húst, amelyt oohon csak be kell dobni a mikroba, minthogy munka után még dolgozzon vele az ember.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 1., pén. 9:19

sajnos teljesen igazad van...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. ápr. 4., hétf. 21:20

Egy érdekes link: http://www.csaladikor.co.yu/pages/2004/ ... endelo.htm

Amúgy, ahogy olvasgatok, beszélgetek emberekkel azt figyelem meg, hogy a lakto-(ovo-)vegeteriánusokat nagyjából tolerálják, még akár orvosok is, de a veganizmus(?) nem túl elfogadott..... :( , mert a "a növényi forrásokból származó vasnak a sokkal rosszabb felszívódása", és ugyanezt mondják a kalciumra....Érdekes, de nekem azt nem magyarázza meg senki (pedig próbálták), hogy a napi egyszeri húsevés, pohár tej stb. fontosabb mint a nyers zöldség, gyümölcs, müzli ( NEM csokis müzli) ami rostban, vitaminokban, ásványi sókban gazdag......
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. ápr. 4., hétf. 21:51

Mo. elég elmaradott ország ezen a téren. (is)
Lengyel oldalakon kutatva rábukkantam egy egészségügyi intézményre, ahol orvosi tanácsadást kaphatnak a szülők a gyermekek vegán táplálásával kapcsolatban. Nálunk meg az megy, hogy "szigorúan" tilos.
Szegények nem tudják, hogy nem elsősorban az elégtelen bevitel miatt alakul ki a csontritkulás, hanem a szervezet savassága miatt. A dietetikusok meg szinte csak a tejet ismerik mint kálciumforrást, pedig mennyi finomságban van! A tej meg ráadásul egy nagy humbug. Méghogy abból kapom meg a szükséges kálciumot! Még mit nem. A párom munkatársának most volt vesekőeltávolítása. Kalciumos lerakódás. Hm. Nagyon szereti a tejet.
Hajaj. Azt is olvastam, hogy a tejfogyasztás következtében frankón kialakulhat vashiány. Ébredjetek már fel, kedves dietetikusok!
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

Következő

Vissza: Vegán

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron