Nyerskosztosok hol vagytok?

Élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek.

HozzászólásSzerző: Brandyke » 2005. márc. 18., pén. 13:23

Ez nagyon izgalmas! :)
Megkérdezhetem, hogyan oldjátok meg télen is a gyümölcsök, zöldségek beszerzését? Biopiacról? Gondolom az sem mellékes, hogy vegyszermentes anyagokat sikerüljön találni.
Avatar
Brandyke
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 18., pén. 18:26

Üdv!

Bizony fontos a vegyszermentes élelem, törekszünk. Nekem ezért lett létfontos a kertes ház, hogy megtermelhessem a magunk termékeit. Addig is a legjobb választásokra törekszem. Itt nincs "biopiac", de piac van, kis emberek terményeivel, olcsón adják, így remélhetőleg "tiszta".
Többnyire olyanokat választok, amihez nem "kell" műsz**, mint cékla, meg ilyesmi.
Hát a többiek?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: manu » 2005. márc. 18., pén. 19:36

Üdv mindenkinek!

Bár én nem vagyok teljesen nyersevő,de törekszem rá.
Sajnos én nem lakom kertes házikóban,így marad a piaci vásárlás.
inkább az öreg néniktől/bácsiktól vásárolok,mert nem igazán vegyszerezik a zöldségeket.
Ha lenne egy kis kertem biztos megtermelnék minden zöldséget magamnak.

Jó neked kedves Parsifal :D
Avatar
manu
Írogat
 
Hsz: 54
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Pesterszébet

HozzászólásSzerző: Brandyke » 2005. márc. 19., szomb. 8:33

Igen. Nekem is saját biokertem van, de azért elmondanám hogy a végeredmény nem tökéletes. Tavaly például ültettem sárgadinnyét, (hm. nagyon fini lett), de jóval később termett a piacihoz képest, és a négy vagy öt bokorból lett 3 db gyümölcs. Mivel ragaszkodom a vegyszerek teljes tilalmához, ezért a többi gyümölcs, zöldség is igen gyér hozamot produkált.
Nos, saját tapasztalataim alapján én is úgy gondolom, nem lehet kikerülni a piaci vásárlást, de csapdában vagyok, a különböző élelmiszerbotrányok után nem nagyon bízom már senki terményeiben. Egyszerűen szomorúnak találom, hogy ezek a bizonyos mérgezések mindig utólag derülnek ki, hetekkel a forgalombakerülés után!
Avatar
Brandyke
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: Brandyke » 2005. márc. 19., szomb. 8:35

Parsifal írta:Itt nincs "biopiac", de piac van, kis emberek terményeivel, olcsón adják, így remélhetőleg "tiszta". Hát a többiek?


Ne haragudj, nem kötözködni akarok, de a biotermékekre pont nem az a jellemző hogy olcsó.
Avatar
Brandyke
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 19., szomb. 9:12

Persze Brandyke, ezek a kis emberek termékei nem is "minősítettek" egy szervezet által, azazhogy azt enyém által igen :D. Nem mondom én, hogy ez mind vegyszermentes, de több igen, mint a boltokban, zöldségeseknél.

Ezek a "biogazdák" meg használnak ún. alternatív szereket, amiket én semmi pénzért nem. Mire való az ősi bevált tudás? Komposzt, növényi preparátumok, olvasás a természet könyvéből, ..., ezek kellenek az egészséges terményekhez. Brandyke, a termények minősége és mennyisége sok mindentől függ, olvass utána mégjobban...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Brandyke » 2005. márc. 19., szomb. 9:43

Parsifal írta:Ezek a "biogazdák" meg használnak ún. alternatív szereket, amiket én semmi pénzért nem. Mire való az ősi bevált tudás? Komposzt, növényi preparátumok, olvasás a természet könyvéből, ...


Egyetértek! :)
De MA már szerintem lehetetlen ősi módszerek szerint gazdálkodni! Ha azt vesszük hogy 50 évvel ezelőtt mi volt a levegőben és most milyen anyagok vannak! És ez csak az egyik, apró része a dolognak. A biogazdálkodást egy teljesen önellátó tanyán tudom elképzelni, ahol a gazda megtermeli a takarmányt, AZT adja az állatainak, azok trágyát "alkotnak" és így tovább...
Nos, hidd el elég sokat olvastam a vegyszermentes kertészkedésről, de ezekszerint Neked jobbak a tapasztalataid. :D
Húúú, elkanyarodtunk egy kicsit a topik témájától.
:D
Avatar
Brandyke
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 22., kedd 19:58

Parsifal írta:Szervusz Újabb vegetáriánus Tásunk!
.....
Peace


A "peace" ugye angolul beke? Miert nem nemetul mondod? Angol baratnod van es ezert tetszik jobban angolul?
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 22., kedd 20:04

Parsifal írta:Persze Brandyke, ezek a kis emberek termékei nem is "minősítettek" egy szervezet által, azazhogy azt enyém által igen :D. Nem mondom én, hogy ez mind vegyszermentes, de több igen, mint a boltokban, zöldségeseknél.

Ezek a "biogazdák" meg használnak ún. alternatív szereket, amiket én semmi pénzért nem.


Van kis kertunk, apam mindent jol megpermetez es megmutragyaz, hogy ne legyenek betegek es kapjanak mindent ami kell nekik.

Honnan tudod hogy akitol veszed az hogy termel? Ha ebben bizol, szerintem akkor jobb inkabb, ha megkerdezed az eladot, mennyit permetez, stb.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

Re: receptek

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 22., kedd 20:10

nyerskoszt_egyedul írta:bio agave vagy A juhar szirup


Juhar szirupbol ugy olvastam a B es C minosegu jobb mint az A minosegu. Az A-t annyira tulfinomitjak, hogy ertekes elemek eltunnek belole.

Szoval inkabb B-t ajanlanak sok helyen. A C meg nem sokban kulonbozik a B tol.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 22., kedd 20:18

nyerskoszt_egyedul írta:Te úgy értelemezted a nickem, hogy kizárólag napeledel..


Ha mar szobajott, ez a nev tenyleg eleg kuloncnek es inkabb negativnak hat, mint pozitivnak.
Nekem mindegy, csak megemlittem.

Talan ez a legdepisebb nev, amivel eddig talalkoztam. Elnezest erte, ha akarod torold ki, nem tudom itt lehet-e torolni.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 23., szer. 11:30

A Peace-ség eredetét az oldalamon megnézheted.

Valóban, meg lehet\kell kérdezni az eladót.
Egy kis apó, éppen csak két kiló burgonyával meg egy zacskó lencsével és két csomag újhagymával tuti erre költi a nyugdíját... De kii tudja? :\

Szerintem az ilyen, kissé arogáns, de lehet rosszul fejezem ki magam, szóval arogáns-kötekedő emberke is elég negatív megjelenési mód egy ilyen szituban. A neved meg, tigristomi, hát nem éppen vegi... Na jó ez utóbbi nem komoly.
Béke Veled is Tigristomi! :{)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 23., szer. 20:19

[quote="Parsifal"]Szerintem az ilyen, kissé arogáns, de lehet rosszul fejezem ki magam, szóval arogáns-kötekedő emberke is elég negatív megjelenési mód egy ilyen szituban. [quote]

A butasagra egyszerubb megmondani hogy az az, ez lehet hogy kotekedesnek hangzik, de ez nem mas, mint tomor informacio.
Ha minden orultsegre csak mosolyognek, lehet hogy elveszne a lenyeg.

Meg vannak ostobasagok, amire vagy valaszolok, vagy nem. Ha neven nevezem a dolgot, es ez vkinek nem tetszik mert ramutat a hianyossagaira, ez nem biztos hogy az en hibam.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 24., csüt. 18:40

Lehetséges...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 26., szomb. 19:33

[quote="Parsifal"]A neved meg, tigristomi, hát nem éppen vegi... Na jó ez utóbbi nem komoly.
[quote]

Csíkoszebranak kellene talan lennem? :)
15 eve vagyok vegetarianus, ez termeszetes es megszokott dolog az eletemben, amin nem sokat gondolkozok.
Nem e korul forog a vilagom.

Beke neked is,
Tamas
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Élő, nyers étel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron