TELJES SZÍVVEL, TELJES ZÖLDEN ;)

Hulladékprobléma, környezetvédelmi akciók, környezetszennyezés

TELJES SZÍVVEL, TELJES ZÖLDEN ;)

HozzászólásSzerző: rezignacio » 2009. márc. 1., vas. 20:43

[size=24][/
A TÁRSADALMI IGAZSÁGTALANSÁG NEM TENGER,HANEM BŰZHÖDŐ SZENNYVÍZGÖDÖR,AMIT MI MAGUNK TÖLTÜNK MEG TISZTÁTALANSÁGAINKKAL,CSAK ÉPPEN FELKELLENE OCSUDNUNK,ÉS ÉSZREVENNÜNK,HOGY MIT TESZÜNK. BOLYGÓNK ELSZENNYEZŐDÉSÉBEN AZ ELSŐ SZÁMÚ BŰNÖSSÉG:A FOGYASZTÓI TÁRSADALMAT ILLETIMEG.

HA E GONDOLATOK FELKELTETTÉK ÉRDEKLŐDÉSETEKET,AKKOR BÁTRAN ÍRJATOK :!: :)
Avatar
rezignacio
Inkább olvas
 
Hsz: 14
Csatlakozott: 2009. márc. 1., vas. 1:00


HozzászólásSzerző: nawesh » 2009. márc. 4., szer. 17:03

benne élünk a fogyasztói társadalomban
van kiút?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Gitta » 2009. márc. 5., csüt. 10:37

nawesh írta:benne élünk a fogyasztói társadalomban
van kiút?


Kiút nincs, de a választás a tiéd. Megvehetsz bármit, te döntesz.
Avatar
Gitta
Írogat
 
Hsz: 75
Csatlakozott: 2008. feb. 11., hétf. 1:00

Kedves nawesh!!

HozzászólásSzerző: rezignacio » 2009. máj. 16., szomb. 21:41

Van-e kiút a fogyasztói társadalomból?
Kérdésedre a válaszom:van kiút!
Egy emberre orientált bioszféra kialakítása egyéni, mikrotársadalmi, és globális szinten is szükséges,mely életteret biztosít a fogyasztói társadalomból való kivonulásra.
A fő táplálék:a gyümölcsfélék, mellette gabonaféle termesztés(lehet búzát rozsot,vagy akár tarack búzát is vetni).
Az állati eredetű táplálék teljes kiiktatása az étrendből!
Erre az életmódra a legalkalmasabb egy tanya,melyen kilehet alakítani a
földi paradicsomot.
Visszatérve a szellemi paradicsomba világos kell hogy legyen előttünk a cél amit szeretnénk elérni és a fölösleges terheket magunkról ledobva a
lehető legrövidebb időn és úton belül kikell vonulnunk a természetbe.
A kivonulást segítő néhány irodalom:Rousseau-Értekezések,Thoreau-Walden,Seneca-Erkölcsi levelek.

Üdvözlettel:rezignáció
Avatar
rezignacio
Inkább olvas
 
Hsz: 14
Csatlakozott: 2009. márc. 1., vas. 1:00

hm..

HozzászólásSzerző: raspberry » 2009. máj. 18., hétf. 18:23

én is szeretnék meseszép helyen élni és valóban itt az ideje hogy foglalkozzunk vele,.
nem ilyen egyszerű hogy kivolulunk a városokból és boldogak leszünk...mert a mocsok egyszercsak odaér ...

a kiút?
keresem.keressük.

http://www.korfeszt.net/

http://hungary.indymedia.org/node/12186
:D

:roll: :roll: :roll:
raspberry
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2008. jún. 9., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: raspberry » 2009. máj. 18., hétf. 18:28

Gitta írta:
nawesh írta:benne élünk a fogyasztói társadalomban
van kiút?


Kiút nincs, de a választás a tiéd. Megvehetsz bármit, te döntesz.


"reklám reklám
ez mindíg hat rám"

:lol:
raspberry
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2008. jún. 9., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: rezignacio » 2009. máj. 18., hétf. 19:00

Sokkal egyszerűbb a városból kivonulni mint azt most gondolod,azért érzed ezt terhesnek,mert a képesség hiány mögött még ott lapul a nemakarás. A mocsok úgyan utolérhet még a tanyán is,de közel nem olyan mértékben mint a városban.A kivonulára cak az határozza el magát aki már lelkileg jobbá vált.Kivonult Rousseau,kivonult thoreau,és kivonultam én is,mert világosá vált számomra,hogy hozútávon ez az egyetlen út az mellyel az általános szeretetét szolgálom.Emellett a hosszútávon lehetséges életmód,és a társadalmi kiszolgáltatottságtól való végleges megszabadulás ilymódon elérhető!"Oda kell visszahelyezkednünk,ahonnét bennünket az általános tévelygés kiüzött,ott van a mi otthonunk"Seneca
Avatar
rezignacio
Inkább olvas
 
Hsz: 14
Csatlakozott: 2009. márc. 1., vas. 1:00

trwt

HozzászólásSzerző: raspberry » 2009. máj. 20., szer. 17:06

jobb várostól távol élni, de itt is van feladat.
nem az egyszerűség miatt.
tudom hogy akár most is megtehetem és akár véglegesen is.
te hosszú távon "vonultál" ki?
raspberry
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2008. jún. 9., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: rezignacio » 2009. máj. 20., szer. 22:57

ÜDV RASPBERRY! Igen hosszú távra,monhatni végleges kivonultam a természetbe. Örülők annak,hogy te is készen állsz rá!Időnként ,úgy havonta 3-4napot a városban ,városokban tőltők mégpedig azért,hogy átadhassam az ÉTER üzenetét azoknak akik keresik a megvilágosodást,mert tévelygésükben sokat szenvedvén áhítják a FÉNYT,csak nem találják.Valamikor én i szenvedtem a vágytól,hogy csak végre már .....halljam a tizsta hangot......vesszen minden csak megismerhessem aTELJES ÉRTÉKŰ IGAZSÁGOT. Nehéz úton mentem keresztül,megvilágosult lelkem,elmém,és szívem. Láttam mindent a maga valójában,és értéke szerint amit ér.Ez a tudat,és érzés mindenekfeletti lelki állapotba emelt,és emel. Gyönyörű érzés,de ezzel nincs vége,mert a megvilágosodásom nagy feladatot szült....szolgálatot,mely leg nemesebb szolgálat,melynek rövid lényege:AZ ÁLTALÁNOS ÉRDEKÉÉRT FELVET ÉRZÉS vezet minden utamon.Tudom nem könyü feladat,mivel tudom azt is, mit THOREAU modott:Ezren,és ezren metszegetik a baj ágát-bogát,de ezer közül legfeljebb,ha egy veszi célba gyökerét.És eszembe jut többek közt egy másik bibliai idézet is:"sokan jönnek majd hozzám ama napon,az utolson,és monják majd nekem azt,hogy "nem a tenevedben prófétáltunk-e sok hatalmas dolgot,és én megmondom nekik,hogy sohasem ismertelek titeket,távozzatok tőlem ti gonosztevők"
Avatar
rezignacio
Inkább olvas
 
Hsz: 14
Csatlakozott: 2009. márc. 1., vas. 1:00

Üdv Rezignacio!

HozzászólásSzerző: segedtanito » 2009. máj. 31., vas. 15:16

Nagyon tetszik témafelvetésed,és a hozzáfűzött magyarázatok is.Végre,hogy "találkoztam" veled,a te szellemed üzenetével! Nagyon sok ember azt hiszi,hogy a filozófiára,bölcseletre nincs szükség,hanem csak vágjunk bele az életbe,és élvezzük amígcsak lehet,aztán meg már úgyis mindegy.Nagyot tévednek,de nem is őket "keresem",hanem a látszatra egyszerű,de valójában a szó nemes értelmében beérketett embereket és azokat,akik szeretnének eljutni a tisztánlátásra világába. Volna egyenlőre egy kérdésem hozzád: Hogyan lehetne megtalálni az útkeresőket?
segedtanito
 

Hogyan lehet megtalálni az útkeresőket?

HozzászólásSzerző: rezignacio » 2009. jún. 12., pén. 20:55

Üdvözlet neked Segédtanító!A kérdésed az volt,hogy hogyan lehet megtalálni az útkeresőket? Tudod nagyon érdekes,mert valójában nekik kell hozzád fordulniuk,és nem neked kell hozzájuk térned,de értem a kérdést,és "elmondom"véleményem válaszul kérdésedre. Úton útfélen fórumokon,interneten,egy szóval mindenütt "keresni"kell az útkeresőket,és a sorsra hagyva,Istenre bízva azt, hogy rátalálsz,illetve rádtalálnak.Úgye te is ismered bőlcs régi mondást:"Széles az út mely a pokolba vezet,és sokan vannak azok akik azon járnak/csak nem veszik észre/"Szóval nem sok jóval biztatlak! Ez a "harc" általában magányos "harc".Magányos ,de te bátor ember vagy,és menni fogsz a nagy hideg sötétben,nem nézve hátra,hanem csak menni,bátran menni!!!Üdv.:betűhang utójelével:rezignáció
Avatar
rezignacio
Inkább olvas
 
Hsz: 14
Csatlakozott: 2009. márc. 1., vas. 1:00


Vissza: Környezetvédelem

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron