Nyerskosztosok hol vagytok?

Élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek.

Nyerskosztosok hol vagytok?

HozzászólásSzerző: nyerskoszt_egyedul » 2005. feb. 14., hétf. 5:08

Sziasztok!

Csuda jó dolog találni egy olyan fórumot, ahol jó eséllyel kapok választ a felkiáltásomra, miszerint Szóljon hozzá, aki nyersen táplálkozik!
Tegnap elkezdtem keresgélni a neten, mert a mindennapokban kilátástalan Napeledelen élő csoportot, vagy embereket találni, legalább is számomra. Itt nagy reményeim vannak!
Avatar
nyerskoszt_egyedul
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2005. feb. 14., hétf. 1:00


HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 14., hétf. 10:30

Parsifal eléggé nyerskosztos! Asszem fullra! :wink: Tuti válaszolni fog! (meg más is) De én is törekszem a nyers kajákra. Recepteid vannak?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 14., hétf. 13:32

Üdvözlet! Örülünk a topiknak, az új tagnak!

Két észrevétel:

-A neved beszédes, de az egyedül egy kicsit pesszimista... Szerintem.

-Szóljon hozzá bárki, ne a CSAK nyerskosztos, nyersevő, élő étel vegetáriánus, stb. Így tényleg egyedül marad(sz)...

Szerintetek nem szebb így: ÉLŐ ÉTEL VEGETÁRIÁNUS, ez is beszédes név,...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 14., hétf. 14:29

Az élő étel vegetáriánus tényleg sokkal szebben hangzik.. mint a nyers koszt.. a koszt.. az olyan menzai-zsíros-mosogatószagú-hyperdol-bip leves-ecettel.. asszociációkat indít el a fejemben.. :?
living food! - :D angolul is így nevezik
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

receptek

HozzászólásSzerző: nyerskoszt_egyedul » 2005. feb. 15., kedd 2:46

flower írta:Recepteid vannak?

igazából -ha lehet- egészben fogyasztok mindent
van egy csalogatóm (nem saját találmány)
    bio őrölt édes piros paprika
    hidegen sajtolt extra szűz oliva olaj (MONINI GranFruttato)
    két csöpp bio tamari
mondjuk tamarit én nem eszem, az erjesztett
    krémesített bio mák
    bio agave vagy A juhar szirup
    némi tisztított víz, ha kibírhatatlanul tömény vagy édes
    frissen nem finomra őrölt tönköly búza
    ugyanilyen rozs
    egy tk szódabikarbóna
    tisztított víz
    meleg levegő
az utóbbiért megdícsértek, mert nagyon finom lett. ahogy megjön az aszalógép, esszénus kenyeret fogok csinálni, röpül a sütő a sütőknek
    összetört gabonacsíra szárítva
ez lenne az. nem valami bonyolult :) tele van energiával, telis-tele
Avatar
nyerskoszt_egyedul
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2005. feb. 14., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: nyerskoszt_egyedul » 2005. feb. 15., kedd 2:55

Parsifal írta:-A neved beszédes, de az egyedül egy kicsit pesszimista... Szerintem.
úgy értem az egyedült, hogy egymagam vagyok. igazából nem párkapcsolati szempontból -abból is- hanem társaságilag. aszonygyák rólam nagy az akaraterőm. persze a prána evés a következő lépés. szerintem Te úgy értelemezted a nickem, hogy kizárólag napeledel.
Parsifal írta:Szerintetek nem szebb így: ÉLŐ ÉTEL VEGETÁRIÁNUS, ez is beszédes név,...
persze, hogy úgy szebb. amióta a koszt szót pozitívvá értékeltem át, azóta a nyerskoszt a legtömörebb és nemlegszebb kifejezés. találtam egy Vegetáriánus Baráti Kört, ám a honlapuk eltűnt http://www.extra.hu/vegetarianus/vbk.htm
annyira-de-annyira lennék hasonszőrűek között! vagy lehetnek hátonszőrűek is, csak összhang legyen. összhang bővestelenül bőven elég, nem szükséges egyezőség.
Avatar
nyerskoszt_egyedul
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2005. feb. 14., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 15., kedd 11:28

az egyedül azt sugallta, hogy mindennapjaidban (fizikai valódban) egyedül vagy ezzel

te szoktál Kismarosra menni? (ott van állítólag nyersevő kör- a vegetáriánus újság alapján)

milyen okból lettél vegi? élő étel vegi? miből-honnan tanulsz? stb.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nyerskoszt_egyedul » 2005. feb. 16., szer. 0:20

Parsifal írta:te szoktál Kismarosra menni? (ott van állítólag nyersevő kör- a vegetáriánus újság alapján)
a Napeledel (Nyerseldel) Baráti Kör csodálatos élmény volt. Sajna nem olyan baráti kör, amit én annak hívnék. Horváth Ödön és Joan így élnek, viszont a többiek... ömöhömm... szóval diplomatikusan: nem táplálkoznak úgy. Semmi baj azzal, hogy nem, ám ez inkább oktatás, vagy ismeretterjesztő előadás. Gondolom csak nekem olyan természetes, hogy nem hőkezelek és erjesztek, mert én nem teszem. Abban a hitben éltem, hogy majd ha olyan helyre megyek, akkor ott olyan emberekkel futok össze. No ez ennél jóval nehezebb.
Parsifal írta:milyen okból lettél vegi? élő étel vegi? miből-honnan tanulsz? stb.
1es ,,ok" Balogh Béla (ahogy emlegetem Béla bácsi) Végső valóság című könyve, ami áthidalta a materializmusom és a spirituális valóság közti szakadékot. 2es ok az Esszénus evangélium, amit ugye nem kanonizáltak, hanem a Vatikánban rejtegettek, ám Székely Bordeaux jól lemásolta. Kötelező olvasmány élő embereknek.
3as okok: így jó igazán élni, így ártassz magadnak a legkevesebbet (következő lépcső: prána) így leszel képes a totális anyagba ragadásodat csökkenteni, a 7+ érzékeidet feléleszteni, boldognak lenni
Avatar
nyerskoszt_egyedul
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2005. feb. 14., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 16., szer. 11:45

Köszönöm a válaszaidat. Megértem "csalódásodat" a KÖR kapcsán, akkor még jó, hogy nem mentem... (de azért örülök, hogy legalább terjesztik, csak ez nem a te szinteden történik) :/

És honnan szerezted az étkezéssel kapcsolatos információidat, ételkészítések, stb.? Weboldalakról, könyvekből?
Igen, Jézus az evangéliumban például elmondja a kenyeret, az rendben is van.

Egyedül élsz? Gondolom, így könnyebb az elvek megvalósítása, és ez így magyarázat a nevedre.

te az indexen is jártál, igaz? ott hogy fogadtak?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nyerskoszt_egyedul » 2005. feb. 16., szer. 21:03

van egyszem barátom, aki adott néhány Ferencsik könyvet,
próbálkozok egy csomót önmagam,
mondjuk az egész ,,elkészítéssel" nem kell sokat pepecselni,
bizonyos összeevéseket kerülni kell,
weboldal nagyon sok van, itt a link az eddig összgyűjtöttekre http://szervizes.via.name/bm.html
az egyedül élést ,,csak" azért mondom magaménak, mert épp rájöttem, hogy nincs energiám egy kedvessel foglalkozni, pláne ha közben erőszakoskodnom kell magammal. remélem másképp leszen ez rövidesen. a kérdést tekintve jelent valamit a pár-atlanság, ám párral is valamennyire elszigetelve érezném magam, mert igazából társaságra vágyok.
Avatar
nyerskoszt_egyedul
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2005. feb. 14., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: nyerskoszt_egyedul » 2005. feb. 16., szer. 21:05

Parsifal írta:te az indexen is jártál, igaz? ott hogy fogadtak?
van siker az indexen, ám a számításomban magasabb érdeklődés volt
Avatar
nyerskoszt_egyedul
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2005. feb. 14., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 17., csüt. 12:01

Megértem, amit mondasz, ... hasonlítunk egy kicsit...

ez a név nem sejteti nemedet, és korosztályodat...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nyerskoszt_egyedul » 2005. feb. 17., csüt. 22:22

férfi vagyok, 29. életévemben járok. a fővárosban lakok, amíg szükség van reám, sajna egy az elmúlt 10 évben így volt MINDEN napon. rám foghatjuk, hogy konyítok a következőkhöz:
- táplálkozás :) najó... ez erőszakolt túlzás
- finommechanika
- számítástechnika . ez füllentés, a helyzet, hogy 8 éves korom óta össze vagyunk zárva
- információ kutatás
Avatar
nyerskoszt_egyedul
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2005. feb. 14., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. márc. 9., szer. 22:27

Helló! Most szombaton nem jön valaki a Nyerseledel Baráti Körre? Egyedül nincs kedvem menni + szívesen megismernék más nyerskosztost is! :)

Szép estét mindenkinek!

Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 11., pén. 11:50

Szervusz Újabb vegetáriánus Tásunk!

Örömmel vesszünk minden írásodat. Például a mit ettél ma rovatba is írogathatnál... mert ez egy jó példa. Hozzáfűzheted, hogy miért azt és úgy eszed...

Reméljük egyre többen lesznek vegetáriánusok... Minden és mindenki érdekében.
Peace
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

Következő

Vissza: Élő, nyers étel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron