Vegetáriánusok párja, avagy milyen (legyen) a társunk?

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. nov. 17., pén. 22:52

****
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára baraka 2007. feb. 26., hétf. 23:01-kor.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 17., pén. 22:55

:D :) :P 8)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. nov. 17., pén. 23:00

****
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára baraka 2007. feb. 26., hétf. 23:00-kor.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 17., pén. 23:22

Éljenek! :wink:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. nov. 18., szomb. 23:57

:eh:
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: parika » 2006. nov. 19., vas. 16:38

giyandeva írta:Kedves Parika!

Egyet nem szabad elfeledni, fanatikus húsevő sose lesz vega!(hacsak csoda nem történik:) elvből! ha a legfinomabb vegán kaját főznéd Parika, akkor sem enné meg! Nagyon nehéz lelki játszma... erős érzelmi zsarolás mellyel a húsevő manipilulálhatja a vega partnerét;
Van aki felválalja és nem főz húst a párjának se, van aki beadja a derekát (és előbb utóbb feladja és húsevő lesz)

A másik pszichológiai játszma a "megfelelési kényszer" ezt is sokan játszák; vagy a "megvonom a szeretetem, ha nem azt csinálod amit én akarok" vagy ismerős, hogy a "családi béke érdekében" ?

Ami meg a "fáradtságot" illeti, kétfelé főzni valóban több idő, de inkább erős pszichés nyomás!


szerintem ha igy folyik a párkapcsolat, hogy a kedves "fanatikus" húsevö nem hajlandó vegán ételt megenni, akkor szerintem valami nagyon nincsen rendben. beszélni kell a témáról. a vegánnak el kell magyarázni, hogy nem szeretne olyat fözni, amivel hozzájárul a mindennapos lemészárlásához érzö élölényeknek. ha erre a kedves "fanatikus" húsevö - szerintem nincsen ilyen, de mindegy - a párját nem vegán étel fözésre kényszeriti, vagy elvárja, hogy tejes stb... kaját fözzön, akkor a kapcsolatban nagyon nem stimmel valami.

a "fanatikus" husevönek nem kell vegánná lennie ezért, mert a kedvesének a vegán ételét eszi. ettöl még zabálhat dögöket házon kivül. nem értem a problémát.

elég bunkó és nevettséges egy pasi vagy csaj lehet az, aki juszt dafke nem eszi meg a vegán kaját, akkor is, ha nagyon finom :D az ilyen nem érdemelte meg hogy egyáltalán fözzenek neki!!!
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. nov. 19., vas. 16:43

giyandeva írta:csak egy kérdés: húsevők után elmosogatni "bűn"?


attól függ, hogy milyen mosogatószert használsz ;) (állatkisérletmentes, vegán, vagy mást) :D

elég provokáló a kifejezésed: "bün" :D
isten elött még a hus-zabálás se bün, akkor meg miért lenne a mosogatás bün? persze attól függ melyik isten, vagy melyik vallás ;)

én nem mosogatok húsevök után. de nincs is szerencsére erkölcsileg visszamaradott élettársam. mosogasson - ha testi adottságai nem hátráltatják ebben. (pl. testileg fogyatékos)

de szerintem van az életben fontosabb kérdés is mint ez :D
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. nov. 19., vas. 17:19

flower írta:Én úgy gondolom, hogy a vegetáriánusok - legfőképp a vegánok - túl erőszakosak, radikálisak. Épp ezért nem is hívom magam annak. Nem szeretem a felcímkézést! Vegán, lakto-ovo vegetáriánus, keresztény, buddhista, leszbikus, homoszexuális, néger, félvér.... Mind címkék. Minek? EMBERek vagyunk. Minek aggatunk magunkra címkéket?
No, mindegy. Bár néha hasznos..


addig, amig más élölény nem szenved az alatt, amit teszünk, addig tényleg mindegy hogy ki mit csinál. DE egy vegetariánus- kisboci és csirke, tyúk gyilkos, mindenevö- mindenféle állat gyilkos, náci- "külföldi" bántalmazó, rabszolgatartó- rabszolgabántalmazó, megeröszakoló, vagy más ember sajnos ugy él, hogy közvetlenül szenvedést okoz. akarattal és tudattal. (kivétel azoknak, akik tényleg nem tudják, hogy más élölények szenvednek miattuk)


flower írta:A párom sem eszik húst, de múltkor megkívánta és evett. Tyű! És nem öltem meg érte! Azt mondta, néha megkívánja, hát tiltsam meg neki? Hogy féljen tőlem? Nem várja el, hogy én csináljak neki, mert imádja a főztömet, csak ha étteremben eszünk, akkor néha fog enni.


A párom sem eszik húst, de múltkor megkívánta az eröszakkal legyilkolt védtelen érzö élölényeket és evett. Tyű! És nem öltem meg érte! Azt mondta, néha megkívánja a gyenge élölények hulláját, hát tiltsam meg neki? Hogy féljen tőlem? Nem várja el, hogy én csináljak neki sült dögöket különféle védtelen élölények testrészeiböl, mert imádja a főztömet, csak ha étteremben eszünk, akkor néha fog enni, ilyen megölt élölények testrészeit, akiknek az ÉLETÉT jelentette az Ö rövid idötartalmú inyencsége. neki egy kis idöre finom inyncség volt az, ami az állatoknak az Életét jelentette!!!
De Tyü!!! Most akkor mi van? Nem mindegy???
túl körülményes lett volna valami mást rendelni. ja, és különben is: finomak!


flower írta:Na ezen is túl vagyunk. Nem hinném, hogy emiatt baja lenne, hiszen a betegség a lélek jelzése.. hogy valami nem jó. Nem attól függ, hogy mit eszünk.
Szerintem egy mindenevő ember élhet simán addig, mint egy vegetáriánus. Sőt! Igazából nem az étkezés a lényeg!
Az az érzésem, hogy ezen a fórumon mindenki (sokan) meg van győződve arról, hogy bizony az ő étkezése a tuti ideális. És mindenkit rá kell beszélnie.
Én is azt hittem, mikor vegán voltam, hogy most aztán rátaláltam az ideális étrendre. Hát nem. Hosszútávon nem jó, szerintem.
Na, erre iszom is egyet! Vöröset!! :P



nem csak étkezésröl beszélünk kedves flower. A vegán életmód azt jelenti, hogy az ember tudatosan a gyengék, és elnyomottak oldalára állitja magát. szociális gondolkodás a mai világban ha meg is van, akkor is csak addig, amig az embernek nem kell a saját életmódját változtatni, vagy nem okoz nagy fáradtságot. ezért van az, hogy majdem mindenki borzalmasnak tartja a szörmeállatok legyilkolását - mert ugyse tudna semmi ilyesmit venni, és mert nem olyan fontos neki egy kabátot szörme gallérral venni. DE ha át kéne állitania a bevásárlási szokásait, akkor már hirtelen normális a lemészárlás, ami nap mint nap nem magától történik, hanem VEGETÁRIÁNUSOKTÓL és mindenevöktöl és más nem szociális gondolkodású emberek miatt akarattal végrehajtatnak. ök rendelik a nap mint napi gyilkolást meg az életmódjukkal.

te nem voltál soha vegán életmódú. egyrészt mert mézet ettél, másrészt, mert aki egyszer meglátta, hogy milyen szenvedést és halált okoz az életmódja, az mindig is megprobálja a lehetö legkevesebb szenvedést okozni. ez nem egy divat, ez nem egy étkezési forma, ez NEM egy "hu, azt hiszem, rátaláltam az ideális étrendre"!
vegán életmód az sokkal de sokkal több, és azt nem lehet máról holnapra másképp gondolni, és csak azért mert kicsit néha kényelmetlenebb, feladni az ideálokat.

te még nem találtad meg azt amiröl én irok itt.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. nov. 19., vas. 17:32

kiegészités: szerintem soha semmit nem szabad megtiltani. beszélni kommunikálni kell az emberekkel. arra *is* van a szánk :D
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. nov. 19., vas. 20:02

Úgy nézem parázs vita kezd kialakulni a témában! :twisted:
Akkor én is válaszolgatnék:

Kedves Baraka!
szerintem te valamit nagyon félreértettél! egy vega se várja el, hogy bárki is ugyanazt majszolja, csak mert egy vega azt akarná! A szabadság természetesen megvan... oda vissza! hogy mindenki azt egye amit akar. de ez épp olyan szabadság, hogy ha egy vega vegával akarja leélni az életét akkor nem megy bele kompromisszumba. és ez nem az ítélkezés miatt, vagy mert jobbnak képzeli magát, szó sincs erről.
Egyébként félreértés ne essék, SOHA nem volt arról szó, hogy vegaként bárki is pálcát tört a húsevőkön, hisz a legtöbben húsevők voltunk. Én is! és nem ítélkezem a húsevők felett.
Ami meg a "soha" kérdést illeti: ezt legtöbbször maguk a fanatikus húsevők mondják! és persze a sansz mindenkinél megvan, de nem túlzás leírni, hogy néha csak a csoda segítehet felismerni a változást! ismerek sajnos ilyen embereket, akik egyszerűen nem hajlandóak az egészségükért tenni, csak káros cuccokat hajlandóak elfogyasztani (finomított tartósított cuccok meg hús hússal! semmi zöldség és gyümölcs) igen, sajnos ezt is el kell fogadni hogy valaki inkább "beledöglik!" szó szerint. (már teljesen beteg, leépült a szervezete, sokat beteg) és nem tudsz rajtuk segíteni, bárhogyan is szeretnél segíteni. De ez is a szabad döntés szabadsága, amit tiszteletben kell tartami. TEHÁT NEM ARRÓL VAN SZÓ HOGY LEÍRNÁK BÁRKIT IS! hanem hogy SAJÁT MAGA jelenti ki hogy nem hajlandó semmilyen formában a változtatásra az életben.
Őszintén kívánom, hogy ne keljen megélned, hogy közeli hozzátartozód látod nap mint nap fejjel menni a falnak, menve a biztos és fájdalmas halálba.
És akárhogy is ironizálsz a szeretetes mosószereddel, magad is pont ítélkezel ! (vedd elő te is a szeretes flaskát! ;) honnan tudod, hogy milyen érzelmi töltet volt azon leírt sorok mögött, amiért elítélsz? honnan is éreznéd azt a tehetetlenséget, keserűséget, hogy szeretted megy a biztos halálba!

folyt. köv.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. nov. 19., vas. 20:40

Kedves Parika!

Egy gondolat még ehhez az elvárás/komplexus témához.
Természetesen igazad van abban az esetben, ha egy tudatos vega egyénről van szó kontra vegyes táplálkozású. Ha van megértés/elfogadés a két fél részéről, természetesen nincsenek játszmák.
A gond akkor van, és én erről szerettem volna írni, (bocs hogy ez kimaradt), hogy milyen eshetőségek vannak, ha valakik komplexusokban szenvednek, mert ugye ekkor óhatatlanul beindulnak a játszma huzavonák! és erre még egy lapát, hogy ha valaki nem jutott a vegizmus mély megértési/megéléséig a többi élőlény iránt érzett felelősségig. Tehát ilyen szárnypróbálgató időszakban igenis könyű manipulálni a kezdő vegát, ha pl a húst szeretné lerakni első lépésben... szerintem.

Egyébként maximálisan egyetértek veled amit írtál mit jelent a vegán életmód, tedd fel a vegwikibe! magvas gondolat!
Valahova tényleg ide, ehhez a magas megértési fokhoz kellene elérnie minden vegának: szörmét nem venni egyszerű, de erőfeszítést tenni fogyasztási szokásaink megváltoztatásáért! az kemény dió! és következetesnek lenni!
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. nov. 19., vas. 20:45

****
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára baraka 2007. feb. 26., hétf. 23:00-kor.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. nov. 19., vas. 21:18

Kedves Flower!


Hmmm... érdekeseket írtál néhány pontban azért nem teljesen értek egyet:
-természetesen lehet húsevővel, neked nem esik másként az egyébként vega kaja??? a tömény sűlt/főtt dögszag teljesen, rezgésileg mindenképp megüli a kaját! érdekes: vega kaját eszel hússzagot szívsz be? ergo húsos kaját eszel. Számomra tudatilag mindenképp. Ilyenkor alig tudom élvezni a vegakaját, hiába fűszeres meg jó, az a nyamm nyamm nem ugyanaz.
Többiek ti hogy gondoljátok?

-húsevővel csókolózni/szeretkezni: nekem megadta az élet, hogy volt húsevő és vega barátnőm is. Hát ég és különbség: a bőr párlásában, a csók ízében! egy húsevő szórhat magára bármennyi parfűmöt a bőre sose lesz természetes "babaillatú", azt meg gondolom a testnedvek így a nyálat is erőteljesen befolyásolja ki mit eszik!

-hogy a "vegánok radikálisak és erőszakosak" bocs ez nem cimke? sőt általánosítás! megeshet, de szerintem NEM ez a jellemző! szerintem pont hogy a vegánok toleránsok a húsevőkkel, viszont következetesek elveikben és kerek perec megmondják, hogy miért nem értenek határozottan egyet bizonyos dolgokkal. baj ez?

-Viszont Flower ezt a párod "húskilengését" nem értem. Ezek szerint nem értette meg a lényegét; vajon ha otthon hagynád egy hónapra, kényelemből húst enne "vegaként"??? Ezt én sem értem, miért kényelmetlenség étteremben vega menüt kérni, főleg ha ti nem vegánok vagytok?
Ez kb ilyen: "leszoktam a cigiről, néha azért szívok pár slukkot!" ;) ne értsd félre, de szerintem érdemes lenne erről beszélned a pároddal. Ha gondolod, neked is (és bárkinek aki kéri), nagyon szívesen megírom az EARTHLINGS c. filmed DVD-n ami 5 fejezetben mutatja be, hogy tiporjuk el mi emberek az élőlényeket... szívszaggató, segít megérteni azokat a dolgokat amiről Parika ír. Utána te sem fogod azt írni hogy pl. Parika "radikális" vagy egyéb jelzők.

-s hogy nem számít mit eszünk! evvel is vitatkoznék. pedig nagyonis! a táplálék kihat mind az 5 testburokra, erőteljesen befolyásolja a tudatot, a szellemet! ha húst eszel azzal igenis felelősséget válalsz a megőlt állat haláláért! és a karma törvénye! ha ártasz akkor előbb utóbb a szenvedés amit okoztál előbb-utóbb visszatér!

- ami az ideális étrendet illeti: az meglehet, egyénenként eltérő hogyan súlyozol bizonyos tápanyagokat, esetleg mi nem jó a szervezetnek, de ennek semmi köze ahhoz, hoyg az ember kötelessége a legkevesebb szenvedést okozva táplálkozni, élni! nem lehet hogy vegánként nem változatosan ettél? S ez volt a baj, nem hinném, hogy a veganizmusban lenne a baj, mely tudományosan is megalapozott.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: parika » 2006. nov. 20., hétf. 13:33

hát giyandeva, persze hogy nem esik jól az embernek, ha látja hogy mások gondolkodás nélkül tetemeket esznek. de azért nem mondanám hogy húst eszek, ha mellettem valaki húst eszik ;) én nem a karma megy ilyen oldalról közelitem meg azt, hanem gyakorlati szempontból. de ezt te ugy is már tudod :)

"EARTHLINGS c. filmed DVD-n ami 5 fejezetben mutatja be, hogy tiporjuk el mi emberek az élőlényeket... "

láttam én is. mindenkinek ajánlom, föleg azoknak, akik azt hiszik vegán életmód az csak egy étkezesi forma és igen is toleránsnak kell legyünk a nap mint napi mészárlókkal. *fejcsóválás*

te, giyandeva akkor a nem ártás elvét követed :) nagyon szép :)

mint "mindenevö" ételeket fözin is egyszer megtanultunk, igy vegán fözést is meg kell tanuljuk. már irtam régen, hogy én a vegánságom elején pár hónap alatt 15 kiót lefogytam. mert máról holnapra letten vegán, és fogalmam se volt, hogy mit egyek, ami biztos hogy nem állati eredetü. (de jót is tett, mert ca. 20 kilo tulsúlyos voltam! és sporttal is akkor kezdtem el, igy nem kizárólag a vegánság volt az oka) de lassan rájöttem a trükkökre és tapasztalatot szereztem a konyhában. soha nem föztünk ilyen változatosan, mint most vegánként. és sokkal jobban értékeljük a finom ételeket, mint a mindenevöként. de az étkezés nem minden. nap mint nap járjuk a városokat, és látjuk milyen meggondolatlanul cselekednek az emberek. sokan nem tudják, hogy ártanak. ezeket informáljuk. ....

üdv
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. nov. 21., kedd 17:25

:evil:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára baraka 2007. feb. 26., hétf. 9:42-kor.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron