Vegetáriánusok párja, avagy milyen (legyen) a társunk?

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 8., csüt. 15:12

Kedves laluna. Mi bár beszélgettünk erről a párommal, mert 1-2 éven belül aktuálissá válik. Egy biztos: hús és tojás nem lesz. Tejtermék (főleg sajt) mondjuk még belefér, nehogy kirohanjanak a világból a vendégek. :) Nem szeretnénk, ha a mi örömünnepünket gyilkosság szennyezné be. És nem is fogja.

Pesten biztos könnyen megoldható. Valaki említette egyszer (Norci, Vegetarianna?), hogy van már vega esküvőszervezés. :)
Tud valaki konkrétumot, elérhetőséget?

Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00


HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 8., csüt. 15:28

Tartjuk magunkat a következő idézethez:
"A következő személyeket tartják az állat gyilkosának: azt aki megengedi, aki megöli, aki feldarabolja, aki megveszi vagy eladja, aki elkészíti, aki felszolgálja és aki megeszi." (Manu-smrti 5.51)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 8., csüt. 16:34

mi is beszéltünk már a párommal a témáról, de ő azt akarja, hogy legyen választható: mindenevő és vegetáriánus egyaránt legyen. de én még ezt sem szeretném... majd a jövő eldönti.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. szept. 9., pén. 7:11

Boldogságot!

Vega esküvöt 15 éve csinálok, ha érdekel
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: manu » 2005. szept. 9., pén. 23:55

Béke mindenkinek!

Ha vega esküvőt szeretne valaki,akkor a Napfényes Ízek étteremben érdeklődjön!
Tudomásom szerint ők szereveznek vega esküvőt!
Avatar
manu
Írogat
 
Hsz: 54
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Pesterszébet

HozzászólásSzerző: bab3 » 2006. júl. 31., hétf. 8:47

NAGYON DURVA!!!

Hazajött a párom egy 3 napos vidéki munkából és újságolja hogy mit evett, majdnem elájultam.
Olyan levest amibe agyvelő volt. Én szégyelltem magam és rögtön sírva fakadtam......
szörnyű.....és mikor mondtam hogy ha egyszer látná hogy kerül az asztalára nem enné meg azt mondta hagyjuk már ezt........
kiábrándult lettem és szomorú.....
Avatar
bab3
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. júl. 31., hétf. 9:36

ne szomorodj el, ez az ő döntése, hogy mit eszik meg...! persze tudom, hogy nem könnyű a tudat, hogy mi van a szervezetében, én is ebben a cipőben járok.
amikor nincs veled, nem tudsz rá hatással lenni, ezért legyél rá hatással akkor, amikor veled van: segits neki abban, hogy rájöjjön, nem kell neki a hús - főzz neki finom vegi ételeket, mutass neki alternativát és egyben példát :wink:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. aug. 1., kedd 1:22

szerintem egy pár, aki nem lesz maga sem vegán egy idö után az erkölcsileg visszamaradott.
egy ember akit szeretek és ö nap mint nap ignoránsan járja a világot mint a zombik az utcán, és inkább kér hogy hagyjuk a témát...az egy bizonyos nap után tuti nem lesz már a szeretett párom. mert hogy lehet egy embert szeretni, akinek mindegy hogy érzö lények szenvednek és halnak meg miatta, és ezt még nagyon jól tudja is?

tisztelet azoknak akik egy ilyen embert kibirnak maguk mellett.
nálam a tolerancia ott megáll, ahol más életet tudattal és akarattal meggyilkolnak.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Dorci » 2006. aug. 7., hétf. 14:32

Sziasztok!
Most indult egy nagyon jó vega közösségi és társkereső honlap, amit szerintem érdemes megnézni. www.vegarandi.hu Elsősorban a vegetáriánus táplákozást követőknek szeretnénk
megkönnyíteni a párválasztást és barátok megtalálását , mivel ez
nagyon sok vegetáriánusnak nyilvánvaló okok miatt kissé
nehézkes.Ezzel egyidőben pedig szeretnénk népszerűsíteni a vegetáriánus táplálkozás minden formáját. Szeretnénk összefogni egy nagy baráti társasággá formálni a magyar vegetáriánusokat.
Avatar
Dorci
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2006. aug. 7., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Petra » 2006. nov. 17., pén. 11:34

Sziasztok!

Én soha nem venném rá a páromat a vegás étrendre. Hagy döntse el ő, mit szeretne. Megfőzök bármit, ha szeretem. Anyukám korai halála miatt én vettem át a konyhatündér szerepet és mivel egyedül vagyok a családban vega, nem kényszeríthetem a többiekre az akaratom. Igazán nem nagy fáradtság...

Puszi mindenkinek! :wink:
Avatar
Petra
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2006. nov. 17., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. nov. 17., pén. 16:00

Petra írta:Sziasztok!

Én soha nem venném rá a páromat a vegás étrendre. Hagy döntse el ő, mit szeretne. Megfőzök bármit, ha szeretem. Anyukám korai halála miatt én vettem át a konyhatündér szerepet és mivel egyedül vagyok a családban vega, nem kényszeríthetem a többiekre az akaratom. Igazán nem nagy fáradtság...

Puszi mindenkinek! :wink:


mosolyognom kellett amikor az utolsó mondatodat olvastam :D
FÀRADTSÀG....
nem tudom ki hogy van itt ezzel, de nálam nem a fáradtságról vagy kényszerítésröl van szó egy párkapcsolatban és családban.
pont ha te fözöl, akkor jó alkalom ez arra hogy varázslatos *vegán* ételekkel kényeztesd el a családtagjaidat- feltételezve, hogy tudsz fözni. de gondolom igen ;)
aki pedik a te finomságaidat amik vegánok remélhetöleg, elutasitja, az meg fözzön magának vérrel ételt. ha azt mondanád: nem szabad hogy fözz magadnak vérrel kaját, és igen is edd meg az én föztömet, akkor lenne szó kényszerröl, és nem elöbb!
a fáradtság amiröl irsz, amit fel kéne szerinted hozni, hogy családtagjaink gyilkossá váljanak, szerintem nem kell felhozzuk. mert ezzel mi is bünrészesekké válunk.

bye
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. nov. 17., pén. 17:43

Kedves Parika!

Egyet nem szabad elfeledni, fanatikus húsevő sose lesz vega!(hacsak csoda nem történik:) elvből! ha a legfinomabb vegán kaját főznéd Parika, akkor sem enné meg! Nagyon nehéz lelki játszma... erős érzelmi zsarolás mellyel a húsevő manipilulálhatja a vega partnerét;
Van aki felválalja és nem főz húst a párjának se, van aki beadja a derekát (és előbb utóbb feladja és húsevő lesz)

A másik pszichológiai játszma a "megfelelési kényszer" ezt is sokan játszák; vagy a "megvonom a szeretetem, ha nem azt csinálod amit én akarok" vagy ismerős, hogy a "családi béke érdekében" ?

Ami meg a "fáradtságot" illeti, kétfelé főzni valóban több idő, de inkább erős pszichés nyomás!
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. nov. 17., pén. 17:46

csak egy kérdés: húsevők után elmosogatni "bűn"?
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. nov. 17., pén. 21:26

***
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára baraka 2007. feb. 26., hétf. 23:01-kor.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 17., pén. 22:40

'csak egy kérdés: húsevők után elmosogatni "bűn"?'
Hát már hogy lenne bűn? Dehogy! :D
Az egyetlen bűn, ha túl komolyan vesszük az életet és magunkat, és megöljük a bennünk élő gyermeket. Ha nem tudunk magunkon nevetni.
És húsevővel egy asztalhoz ülni?? - mi van akkor? Húsevővel csókolózni? Szeretkezni? Utána irány a hypo és méregtelenítő teák, testellenes böjtök?? :?
Én úgy gondolom, hogy a vegetáriánusok - legfőképp a vegánok - túl erőszakosak, radikálisak. Épp ezért nem is hívom magam annak. Nem szeretem a felcímkézést! Vegán, lakto-ovo vegetáriánus, keresztény, buddhista, leszbikus, homoszexuális, néger, félvér.... Mind címkék. Minek? EMBERek vagyunk. Minek aggatunk magunkra címkéket?
No, mindegy. Bár néha hasznos..
A párom sem eszik húst, de múltkor megkívánta és evett. Tyű! És nem öltem meg érte! Azt mondta, néha megkívánja, hát tiltsam meg neki? Hogy féljen tőlem? Nem várja el, hogy én csináljak neki, mert imádja a főztömet, csak ha étteremben eszünk, akkor néha fog enni.
Na ezen is túl vagyunk. Nem hinném, hogy emiatt baja lenne, hiszen a betegség a lélek jelzése.. hogy valami nem jó. Nem attól függ, hogy mit eszünk.
Szerintem egy mindenevő ember élhet simán addig, mint egy vegetáriánus. Sőt! Igazából nem az étkezés a lényeg!
Az az érzésem, hogy ezen a fórumon mindenki (sokan) meg van győződve arról, hogy bizony az ő étkezése a tuti ideális. És mindenkit rá kell beszélnie.
Én is azt hittem, mikor vegán voltam, hogy most aztán rátaláltam az ideális étrendre. Hát nem. Hosszútávon nem jó, szerintem.
Na, erre iszom is egyet! Vöröset!! :P
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron