Vegetáriánusok párja, avagy milyen (legyen) a társunk?

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: parika » 2006. nov. 21., kedd 17:42

nem kell szidkolozni :) elég ha elgondolkodsz, hogy mi lesz a tehenekkel, ha már nem adnak annyi tejet, és mit teszel a kisborjúkkal minden évben?
tejre csak a csecsemöknek van szükségük-> te az vagy?
föleg nem kell csecseöétele más fajnak!

tojás az nem más mint a menstruációs terméke a tyúknak. mint nálunk a petesejt. ha nincsen megtermékenyitve, akkor megeszed és nem gondolkodsz el azon, hogy vajon nem e vagy azért felelös, hogy a tyúk kihasználása után a mindenevök tányérján landol?
és vajon csak nönemü szárnyasok jönnek a világra hogy a menstruációs termékét ehesd? hát nem. kb. 50%-a a világra jött szárnyasnak himnemü, képzeld el! mivel azoknak nincsen menstruációjuk, sajnos rögtön a kikelés után a húsdarálóban vagy elgázosítóban landolnak. a maradék "szerencsések" nönemüek azután kereskedökön keresztül különféle tartási módba kerülnek. (almos, ketreces, stb...)
minden egyes tyúk, himnemü csibe haláláért TE IS FELELÖS VAGY!

érdekes hogy hitlert hozod a játszmába ennél a kérdésnél, hogy vajon egy vegetáriánus megtesz e minden töle telhetöt hogy kevesebb élölény szenvedjen miatta, talán rájössz, hogy miért is rossz a példád :)
(tipp: nem azért mert állitólag hitler vegetáriánus volt ;)
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00


HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 21., kedd 19:29

Na, akkor pontosítok: Nekem Parika tűnik radikálisnak. Nem az összes vegán.
Nem kell senkinek sem érteni párom húskilengéseit. Csak leírtam. Nem kell velem egyetérteni senkinek sem.
Párom pedig szokott főzni, pl tésztát, mert főleg az olasz kajákatt szereti. Meg palacsintát. Szerinted kényelmesebb húst csinálni, mikor a tészta 10 perc alatt kész?
Nem lenne belőle zug-húsevő. Ezt ő maga mondta nekem. Annyira nincs oda érte. Mit nem lehet ezen érteni?
Na mindegy, én értem és ez a lényeg.
Vagy szerinted giyandeva valaki csak erkölcsi okokból lehet vega? És ha szimplán nem szereti a húst, akkor nem?
Parika! Nem voltam akkor vegán. Most jó így? Csak nem ettem húst, tojást, tejterméket egy ideig. Ez elég pontos?
Te tényleg 100%osan vegán vagy? Soha nem ülsz le bőrfotelra? Nem fényképezel, nem használsz számítógépet? Nem veszel olyan terméket, amire állati eredetű ragasztóval ragasztották a címkét?
Ez MÁNIA! Nem normális dolog. Nem lehet betartani!
Szerintem.
Nekem van irha kabátom, a nagymamámé volt, átalakíttattuk és most én hordom, nagyon jó meleg. Soha nem fázom ebben még a legnagyobb hidegben sem. Sőt van egy másik is, ami szintén át lesz kicsit alakítva és hordani fogom.
Én ettől erkölcsileg visszamaradott leszek?
Még jó hogy nálunk nincsenek még fanatikus terrorista vegánok, akik ha meglátnak valakit az utcán szőrmében, irhában, vagy bőrcuccban, egyből lefújják valami festékkel, leköpködik vagy mittudomén.
Hát honnan veszik a bátorságot??????
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 21., kedd 19:43

Giyandeva, te nem érted a karma törvényét. Mert ha abból indulunk ki, ahogy te gondolod, akkor azok az állatok, akiket megesznek most és lemészárolnak a vágóhídon, előző életükben emberként vágóhídon dolgoztak és hitlerek, sztálinok és gonosz emberek voltak? Mert akkor nincs semmi probélma, nyugodtan megehetjük őket, hiszen megérdemlik, mert előző életükben ők is ezt tették??
Szóval a karma nem egészen ilyen. Most hadd ne írjam le. Majd esetleg legközelebb.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. nov. 21., kedd 20:16

***
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára baraka 2007. feb. 26., hétf. 22:59-kor.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. nov. 21., kedd 22:43

Az én párom megrögzött húsevő volt. Amikor összeköltöztünk, csakazért is mindig húst főzött. Nem az én hatásomra lett vega :-)

Most kóstoltam az idei vörösborunkat (lett vagy 15 liter). Isteni finom! Ez 100 % Othello szőlőből van, se cukor, se vegyszer nincs benne!

Vannak tyúkjaink, mert a párom szereti a tojást, és úgy gondoltuk, nem akarjuk a tojásgyárakat támogatni, inkább tartunk itthon néhányat. Nem csibéket vettünk, hanem tojásgyárból leselejtezett tyúkokat. Olyanok voltak, mintha előkészítették volna őket a főzéshez: szinte nem is volt tolluk. Jólérzik magukat, meghíztak, megtollasodtak, ha akarnak tojnak, ha nem, nincs tojás (most éppen pihennek). Vettünk egy kakast is, hogy még jobb legyen nekik, bár a szomszéd megkérdezte, mikor akarjuk levágni. Ha valamelyik tyúk elkotlik, hagyjuk, mert ez a természetes - ekkor lenne ugyanis kiscsibe.

Karácsonyra szójatejgépet kapunk, mert a tehéntej nem embernek való, a gyerekek pedig igénylik a tejszerű képződményt, csak a bolti rizs- és szójatej igen drága! (van ezekről a gépekről tapasztalatotok? )

Befejezem, mert felébredt a legkisebb csibém...
Visszaaludt

Egyébként én is érzek Parikánál egy kis túlzást, de régebben Flo is kissé heves volt. Mostanában mintha kicsit nyugodtabb lenne.

Én már annak is örülök, hogy a SáGa nem csak csibefasirtot, hanem zöldséges sajtos falatokat is gyárt! Általában, ha kisebb lépéssel haladunk, biztosabb, mint a nagy, mert azután gyakran van visszaesés!

Szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 21., kedd 23:37

Igen, Flo már nem heves. Változott.
:D
Az életben az egyetlen állandó dolog a változás.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. nov. 22., szer. 1:51

flower írta:Na, akkor pontosítok: Nekem Parika tűnik radikálisnak. Nem az összes vegán.


radikális= a gyökerénél megfogni egy problémát.
http://de.wikipedia.org/wiki/Radikal
habár sokszor leértékelö hangsullyal kombinálva használják, egy következetes cselekedet ir le ez a szó :)
nem "wischi-waschi", nem "kicsit vegetáriánus, kicsit nem", nem "hú ma megkivántam egy disznólábat"- hanem állandóan keresi a problémák gyökerét, és megprobálja ott kihúzni a gazt, ahol érdemes és hasznos :)

ezek szerint azért nem eszel húst, mert nem kivánod?

a többi értékes kijelentésedet is szivesen megválaszolom:

az étkezésed közelitett a vegán étkezéshez. de a gondolkoasod nem.
mert aki szivböl és ésszel lett vegán ÉLETMÓDÚ, az az is marad.
mert ugyanugy ahogy nem lehet rájönni sok évi küzdelem után a rasszizmus ellen, hogy még is csak utáljuk a feketebörüeket, ugyanugy nem lehet valaki vegán életmódú hirtelen ismét vegetáriánus, vagy egyéb. erröl beszélek. semmi többröl.

flower írta:Te tényleg 100%osan vegán vagy?


válasz: én legalább arra törekszem.


flower írta:Nekem van irha kabátom, a nagymamámé volt, átalakíttattuk és most én hordom, nagyon jó meleg. Soha nem fázom ebben még a legnagyobb hidegben sem. Sőt van egy másik is, ami szintén át lesz kicsit alakítva és hordani fogom.
Én ettől erkölcsileg visszamaradott leszek?


ezt neked kell tudd :) mi lenne, ha olyannak ajándékoznád, aki megvenné? ezzel aktivan csökkentenéd a keresletet ilyen állatkinzó termékre. én a örökölt szörmémet infoasztaloknál használom nagy eredménnyel. lásd:

Kép

flower írta:Még jó hogy nálunk nincsenek még fanatikus terrorista vegánok, akik ha meglátnak valakit az utcán szőrmében, irhában, vagy bőrcuccban, egyből lefújják valami festékkel, leköpködik vagy mittudomén.
Hát honnan veszik a bátorságot??????


na na na :D fanatikus, terrorista vegánok :D de sok a jóból :D
szivesen hallanám a szádból, amint egy embert, aki kisgyerekeket ment meg a megeröszakolástól terroristának és fanatikusnak nevezel :D
tényleg jó lenne, ha megnéznél már pár filmet, hogy mi történik körülötted, hogy egyröl beszéljünk.

sajnos magyarországon még gyerekcipöben jár az állatok jogaiért vagyis a gyengék jogaiért harcoló mozgalom. de mint az osztrákoknál, hamar megnöhet, ha egy két ember felébred és aktiv lesz.
mielött leköpködnek valakit szerintem azért informálni kell.
de vannak más utak is, amik a célhoz vezetnek :)
hogy honnan veszik a bátorságot? ilyen félénk vagy?
én csak elbeszélgetek az ilyenekkel, de hidd el, nem kell sok bátorság ehhez. csak tudni kell, hogy ki az igazi bünös.
és hidd el, ha te ülnél születésed óta 7 hónapig egy akkora ketrecben, hogy megfordulni is alig tudsz, és a ketrectársad folyton harap, mert ö is megörült, majd 7 hónap szenvedés után egy nagy ládába dobnak és elgázositanak, majd lehuzzák a börödet, talán felébredsz még ezalatt, akkor te is másképp gondolkodal, hogy ki mit tesz és tegyen, ha egy ignoráns, arrogáns embert lát, aki a szörödet viseli.
mit tennél ha gyerekeket mészárolnának le sorban a jó meleg kabátodért? megpacskolnád a vállukat?
(tipp: egy malacnak az intelligenciája olyan mint egy hároméves kisgyereké - és a fájdalomérzéte ugyanaz, ja és egy nerc is élni akar.)
Kép
Kép
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. nov. 22., szer. 1:56

baraka írta:Az a példa tökéletesen jó volt...


hitler = rasszista, antiszemitista, emberi fajokat megkülömböztetö, az állatokról nem is beszélve.
"Kormánya hajtotta végre a holokausztot, melynek során körülbelül 6 millió zsidó, szláv, cigány és más nemzetiségű vesztette életét."
http://hu.wikipedia.org/wiki/Hitler
http://hu.wikipedia.org/wiki/Antiszemitizmus

----------------------------------------------

vegán = nem tesz különbséget semmiféle emberi- vagy nem-emberi-állatok fajok között. neki minden élet, ami fájdalomérzésre képes egyaránt ovni való. minden élet számit. ezért is mentenek meg állatok jogaiért harcoló vegánok mindenféle állatokat rabságukból. (de ezt te biztos lopásnak nézed. ) pl: http://www.herta-huhn.de/
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 22., szer. 11:41

Nem nézem lopásnak! Olyat állítasz rólam, ami nem igaz!
Vad vagy és erőszakosan nyomulsz!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 22., szer. 11:43

Tegyél még fel borzasztóbb képeket, videókat nyugodtan! Akkor is hordani fogom az irhakabátot! Ha szerencsétlen állat már megdöglött érte, akkor legalább hordom, minthogy a kukában végezze!
Ezt a kijelentésemet is meg lehet torpedózni!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. nov. 22., szer. 13:28

baraka írta:Szerintem sem kéne toleránsnak lennünk, parika!
Hiszen egy vega maga az übermencs, egy erkölcsileg jóval a többiek fölött álló fajta, nem igaz? Hogyan is élhetne egy - idézek tőled - "erkölcsileg visszamaradottal"?!
Nyírjuk ki őket! Hm? Akkor minden megoldódna. Hitler is így kezdte... És milyen messzire jutott!
Mi szegény csak szimplán húst nem evők (nem vegánok, mert mi még nem jutottunk el azokba a magasságokba, ahol te létezel), hogy is lehetünk ilyen elnézők?



Szerintem itt egy félreértés van! nem hiszem, hogy Parika, vagy a vegánok lenézőek a töbiekkel szemben. Ennek köze sincs az übermencsséghez!
Egyszerűen következetességről van szó! Aki tejet és/vagy tojás, vagy "csak" ilyen-olyan húst eszik stb. megmagyarázza, hogy ez kevésbé káros mint... vagy nem is jár szenvedéssel. Nem itt baj? EGYSZERÜEN ÖNIGAZOLÁSOKAT KERESÜNK.
Hol az őszinteség? elsősorban magunk felé; HA HIBÁZUNK, AKKOR NE KERESSÜNK KIFOGÁSOKAT. Ismerjük be (minden önmarcangolás és bűntudat nélkül) és fogadjuk meg hogy legközelebb törekszünk helyesebben dönteni. Ennyi. Ennek semmi köze sincs az ítélkezéshez. Igen, az igazság néha fájdalmas. Nehéz beismerni, hogy a tojás, vagy tejtermékfogyasztásnak (a látszat ellenére) igenis van háttere, mely mögött sok szenvedés áll!
félreértés ne essék, nem vagyok szent, rengeteg mindenen kellene még csiszolnom... hogy igazán azt vallhassam "vegán" vagyok. De ez egy folyamat, egy törekvés eredménye. valószínüleg mindíg lesz mit csiszolni, hogy egyre kisebb ökológiai lábnyommal éljek.



Ami "erkölcsileg visszamaradottal" c. kifejezést illeti:
Én azt mondanám ÉRZELMILEG, EMPATIKUSAN VISSZAMARADOTT TÁRSADALOMBAN ÉLÜNK.
Ha valaki összeesik az utcán, még bele is rúgnának, "biztos egy részeg". Ezek után mit várjuk el, hogy együttérzést érezzünk minden élőlény irányt?
Régen, sok-sok ezer évvel ezelőtt a fejlett civilizációkban az ÉLET SZENT VOLT, MA ott tartunk, hogy nincsenek határok! NINCS ERKÖLCS, NINCS EMPÁTIA.
én pontosan értem amit Parika ír: ma "szabad lopni, szenvedést okozni, ölni" senki se háborodik fel, ha pl fejszével agyoncsapnák a szeme előtt egy csirkét. A horgászat, a vadászat micsoda? Legalizált gyilkosság!
A BAJ HOGY AZ EMBEREKBŐL KIVESZETT A LELKIISMERET kontrolja, melyet elvileg az EGYÜTTÉRZÉS is táplána(na), ha volna. Hát csak ennyi.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. nov. 22., szer. 13:39

flower írta:Vagy szerinted giyandeva valaki csak erkölcsi okokból lehet vega? És ha szimplán nem szereti a húst, akkor nem?


Lehet, hogy valaki "nem szereti a húst" és ezért lesz vega; de ahogy mondják MINDEN DOLOG LÉNYEGE A MEGÉRTÉS. különben csak "mánia" az a valami, ha valamit megértésből, mely mélyből jön a szívből, átkarolva az együttérzéssel jön.

Szó sincs arról, hogy vegánkánt fanatikusnak kell lenni, vagy bármi. Egyszerüen ez egy tudatos életmód arra, hogy MINÉL KEVESEBB SZENVEDÉST OKOZZUNK, MINÉL KISEBB LEGYEN AZ ÖKOLÓGIAI LÁBNYOM. ezt kellene megérteni.
"vegánként" is lehetne pazarló, környezetet terhelő szenvedést okozóan élni (gyerekmunkával készült cikket venni), de ez nem erről szól. hanem a TUDATOSSÁGRÓL, mely elsősorban saját önmagam felé irányul és nem kritikaként más felé. Szerintem.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. nov. 22., szer. 13:45

flower írta:Giyandeva, te nem érted a karma törvényét. Mert ha abból indulunk ki, ahogy te gondolod, akkor azok az állatok, akiket megesznek most és lemészárolnak a vágóhídon, előző életükben emberként vágóhídon dolgoztak és hitlerek, sztálinok és gonosz emberek voltak? Mert akkor nincs semmi probélma, nyugodtan megehetjük őket, hiszen megérdemlik, mert előző életükben ők is ezt tették??
Szóval a karma nem egészen ilyen. Most hadd ne írjam le. Majd esetleg legközelebb.



Flower, te valamit nagyon félreértettél. Senkinek nincs joga, hogy önhatalmúlag büntessen. Még egy "gyilkos bűnözőt" is felakasztni is vétek! egyébként ez is egy jó téma, a társadalom hogyan kezelje a "bűnözőket".
Egyébként kíváncsi vagyok te hogy gondolod ezt a karma dolgot!
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. nov. 22., szer. 16:24

***
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára baraka 2007. feb. 26., hétf. 23:02-kor.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. nov. 22., szer. 18:20

****
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára baraka 2007. feb. 26., hétf. 23:04-kor.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron