Hogy választunk partnert,szerelmet,társat?

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

Hogy v

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. márc. 30., csüt. 8:20

Boldogság cikkére szeretnék reagálni.

A megfelelő partner megtalálásának receptje:
- végy egy papírt és egy ceruzát
- jegyezd le álmaid társának paraméterit
- konzultálj egy géntechnológiai vállalattal
- a kész társat vidd haza...

...tökéletes lesz és tökéletesen unalmas :lol:

vagy:

-beleszerethetsz egy igazi tökéletlen emberbe :)

szerintem lehet egy kicsit kockáztatni :wink:

vagy?
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00


HozzászólásSzerző: flower » 2006. márc. 30., csüt. 9:42

Én a páromat néha úgy szoktam hívni, hogy a "csiszolatlan gyémánt".. olyan édes!!! Igazi gyémánt, de ha csiszolva lenne, már unalmas lenne.
:D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. márc. 30., csüt. 9:49

De visszatérve a témához: mindig olyan partnert fogunk bevonzani, amilyenek mi magunk is vagyunk. Tehát először magunkon kell változtatni. Az emberek tükrök. Egymás tükörképei vagyunk.
Nem véletlen az, hogy sokan azt mondják: "jaj, miért történik velem mindig ugyanaz.. " meg "miért az ilyen pasikat fogom ki?" stb. mert az ember nem változtat magán, a gondolkodásán, tulajdonságain, hozzáállásán. Addig ne is várja az álompasit/ álomnőt.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 30., csüt. 9:54

Kedves Boldogság és az összes többi pasi! Bocsánat, FÉRFIAK! Elárulom nektek, hogy rakosgathatjátok a kártyáitokat az asztalra, vagy ahová akarjátok, teljesen mindegy. Olyan, NŐT aki ennek megfelelne úgysem találtok! Vagy ha mégis, akkor még mindig ott a nagy igazság, hogy a NŐ VÁLASZT! A többiek nevében nem nyilatkozhatok, csak a magam nevében, NEM KÁRTYÁZOM. Ha valakire" szemet vetek" vagy ha nem látom akkor is a szívemre és az érzéseimre hallgatok. Ha itt kiesik valaki, legyen bármilyen tökéletes testileg és lelkileg egyaránt, a továbbiakban semmi esélye. Lehet, hogy gyári hibás vagyok, már az óvódában is a szeplős, görbelábú baba-babák voltak a kedvenceim,és nem a tökéletes szépségű kifejezéstelen arcú rideg szépségek. Sokszor pont a hibái azok szeretteinknek, ami miatt annyira szeretjük őket. Ez nincs a paklitokban!
Lehet, hogy agyament vagyok, de azt hiszem halálra unnám magam egy magam kreálta pasi mellett. Mindig ki lehetne számítani mit tesz, mit mond, mit gondol. Rettenetes lenne! Az meg egyenesen tragikus, hogy pont olyan mint ÉN! A nagy egyetértésben hová lenne az én harcos természetem. Hová lennének az összecsiszolódás ropogó, kattogó, surlódó hangjai. Higgyétek el nekem sokkal jobb egy tökéletlen társ, mint egy" tökéletes"! :) :lol: :P :) :P :lol:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 30., csüt. 10:03

Kedves Flower!
Ezt a gyönyörű csiszolatlan gyémántot Te fogod unalmasra csiszolni.
Vigyázz, hogy minél kevesebbet csiszolj le belőle! :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. márc. 30., csüt. 10:59

Nem, nem fogom.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 30., csüt. 11:13

Ok! De magadat se hagyd túlzottan csiszolni. Az legyen előtted akit megszerettél és ne az akit szeretni akarsz. Élni és élni hagyni!
Fontos kellék egy kapcsolatban egy jó hosszú, laza póráz BIZALOMBÓL!
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2006. márc. 30., csüt. 14:05

Boldogságot, Kedves Pitypang!

Én nem rakosgatom a kártyáimat sehova, mert nem kártyázom, semmilyen téren.
Cöliblátusban élek, igy nem keresek társat.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. márc. 30., csüt. 15:11

Már lassan 3 éve működik. Szerintem jól csinálom.
Sokan nem tudnak jól kommunikálni, ez a nagy baj. Pedig anélkül nem létezik jó párkapcsolat.
Boldogság: és nem érzed hiányát egy társnak?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 30., csüt. 15:20

Kedves Boldogság!

Tisztelem az elhatározásodat! Mindenki maga tudja, hogy hogy érzi jól magát!

Én sem keresek társat, mert már van, 21 éve élek monogám kapcsolatban.

Minden jót, szép napot! :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 31., pén. 9:09

Egy iskolai könyvtárlátogatás /kb. 30-31 éve/ hordozom magammal ezt a versikét.

Megtarthatnál pusztán,
okos őszinteséggel,
de meg nem vehetsz,
francia parfümös,
160km/h sebességgel száguldó,
ágyigtartó hű szerelemmel.
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 31., pén. 9:19

"Benjaminnak vörös a haja és szelid a hangja. Vegyész, tehát hóbortos és fura figura. A házasságunk előtt folyékony nitrogénbe mártott egy rózsát, majd a fagyott virágot a falhoz vágva látványosan szilánkokra törte. Ekkor zúgtam bele." :) :P :lol:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. márc. 31., pén. 21:30

Gondolatok a lelkitárs megtalálásához-nagyon szép, mint egy tündérmese :) :(

Olvassátok el a NATIONAL GEOGRAPHIC 2006. februári számában A szerelem kémiája c. cikket - ez is egy megközelítés

"Ezek szerint a szerelem és a "kényszerbetegség" kémiai jellemzői módfelett hasolóak lehetnek. Magyarán: a szerelem nehezen különböztethető meg a betegségtől. Más szóval: Meg ne bolondulj ! Légy tartózkodó! Ezt a tanácsot, persze, egyikünk sem képes megfogadni. Bizony szerelembe esünk újra, meg újra, kitéve magunkat egy igencsak kóros elmeállapotnak." :) :P :lol:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. márc. 31., pén. 23:43

Azért a lelki párkeresés, ha tényleg a nagy Ő-t keressük, nem hiszem hogy visszavezethető kémiára. Hisz ha valaki minél inkább tudatosabb, valamely értékrend elkötelezettje az keresni fogja a foltját és mással "nem alkuszik meg" még ha tegyüj fel divatosan mondvan nagyon is "dögös" vagy "macsó".
S nem utolsósorban Isten az, akinek megksözönhetjük, hogy megtaláltuk a párunk. Szerintem. hisz minden az ő kezében van.

A msáik dolog, hogy a számítás, a kártyákkal játszás mindíg csak szenvedéshez vezet... lehet hogy nagyon maradi vagyok de nem hiszek a rögtön képmutatásra alapozott hódítási tervekben. Hogy ekkor hívd fel és ekkor így és így tegyél hogy elcsábísd...

A szerelem lényege nem épp az, hogy teljesen lehull az álarc? csupasz önvalód nyujtod kedvesednek, minden máz nélkül.

S hogy betegség e a szerelem... ha szenvedélyként űzzük, de akkor nem is szerelemről hanem gyenge szeméyliségről beszélünk. Ha jól tudom ezek azok az emberek akik kényszeresen "bennragadnak" a párkapcsolatban, mert félnek az egyedülléttől.
Holott a szerelem két egész ember kiteljesedése, nem?
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. ápr. 1., szomb. 11:29

Kedves Giyandeva!

A kémia tőlünk függetlenül létező valóság! Lehet, hogy gyenge személyiség vagyok, de inkább szerelmes, mint nem szerelmes.

Sok mindent el lehet mondani rólam, de azt nem, hogy számító és képmutató vagyok. Ezt írtam, NEM KÁRTYÁZOM.

Egyedüli álarcom a "Pitypang", problémáim inkább a nyíltságomból és az őszinteségemből szoktak lenni.

Két egész ember?!? Minden téren független? Lelkileg is? Van egyáltalán szüksége valakire?

Nem félek az egyedülléttől, családunkban hagyományosan nagy a szabadságvágy. Bár ezt lehet, hogy azért érzem most így, mert nem vagyok egyedül - olvastad ? - 21 éve benntragadva?!? :lol: :lol: :lol:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

Következő

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron