szülés - születés

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

Az apa jelenléte a szülésnél

Feltétlenül szükséges
5
25%
Jó, ha jelen van
10
50%
Nem szükséges
3
15%
Nem jó, ha így látja a nőt
2
10%
 
Szavazatok száma : 20

HozzászólásSzerző: litta » 2005. nov. 20., vas. 21:33

flower írta:Lehet, hogy a civilizáció nem természetes, de attól még lehet természetesen élni, nem??


Szerintem legfeljebb közelíteni lehet a természetes élethez, de nem lehet minden tökéletes. A felsőbb tudat sem feltétlenül a számunkra természetesnek tűnő dolgokat preferálja.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: litta » 2005. nov. 20., vas. 21:51

[quote="flower"]Persze, ha valami nem működik vagy balul sül el, akkor a legegyszerűbb rávágni, hogy "karma!", és ezzel el van intézve. Engem irritál még maga a szó is. Tehát akkor a tragédiák azért történnek, hogy spirituálisan nemesedjünk?? Bocs, de ez nem frankó! "...néha a problémák azért jelentkeznek, hogy a résztvevők tanuljanak belőle. Akár a legfájdalmasabb áron. " Szerintem ez hülyeség.

Elolvastam a cikket. Nem akarok mások vallássával világnézetével vitatkozni.Annak nincs értelme. Neked az a véleményed, hogy a természetes élettel mindent meg lehet oldani.
Én mást gondolok. Úgy látom, hogy a temészetes élet nagyon sokat segíthet abban, hogy az ember megváltoztathassa a lelki beállítódását, ami megváltoztathatja az életét. Nem azt mondom, hogy a karma szóval érdemes takarózni.
Ha az ember teljesen materialista szempontból közelíti meg a kérdést, akkor is elképzelhető, hogy egy halott gyerek halálának oka, főleg ha annak semmi észlelhető oka nincs , lehet akár a véletlen, vagy a genetika. Vannak dolgok, amiket a természetes élettel nem lehet megoldani. Kár emiatt görcsölni. Nincs mindenre egyetemes gyógyszer.
HA azt mondod, hogy hülyeség amit gondolok, kérlek indokold valamivel,akkor elképzelhető, hogy meg fogom változtatni a véleményemet.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: litta » 2005. nov. 20., vas. 21:52

..lefolyó szülést "rendes" körülmények között élje át?[/quote]

Ezzel telejsen egyetértek.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 20., vas. 23:21

Nekem nem tetszett a cikk. Talán csak azért, mert nem mondott semmit.
Várom a folytatását.
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 23., szer. 11:31

Tegnap volt a Nagy vita műsorban a szülés-születés téma. A stúdióban Geréb Ágnes az otthonszülés ismert hazai támogatója (vezéregyénisége), tájékozott anyukák a nézőtéren, és a Jóbarátok Ross-ának magyar hangja (ha jól is mertem fel), mint érdekelt apuka mondtak el mindent az otthonszülés jogosságáról. Persze az "aggódó anyukák" és vaskalapos orvosok hozták a formájukat: úgy állnak hozzá a szüléshez, hogy "jaj mi lesz, ha komplikációk adódnak?". Az egyik anyuka azonban olyan igaz beszédet mondott a szülés "természetesebb", emberhez méltóbb módjáról, hogy a nézőtér egészéről elsimerő taps volt lemérhető. Geréb Ágnes (tudtommal vegetáriánus, de az anyából, és "Ross"-ból is ez sugárzott, vagyis legalább következetes lenne hozzájuk...) világosan, kétséget nem hagyva, nyugodtan fejtette ki objektív nézetét.
Mint megtudtuk, lehetőség van Magyarországon az otthonszülésre, az ember által írott törvényekbe sem ütközik, ugyanakkor a orvostársadalom szerint egyértelműen tilos lenne.
Azt mondom, amit a "magyar Ross" is mondott: Mi nem azt mondjuk, hogy mindenki szüljön otthon, hanem aki széleskörűen tájékozódik, és úgy gondolja, annak engedtessék meg, és ne legyen így elutasítva. Különben milyen demokrácia az, ahol a megfontolt, ráadásul jogos, szabad választást tiltják? És ami még fontos, miért? Válasszal Az egészségügyi maffia című könyv szolgál...

Én most azt mondom: a pénz miatt. A doktor bácsi azért kap pénzt, ha a kórházban látja meg a neoncső fényét, viszont ha a gyermek otthon látja meg a napvilágot, azért semmit sem kap...; ez elgondolkodtató.

Úgy látom Flower, Norci, és a többiek (bocsi! ;) ) már sok mindent elmondtak a szülés igazságáról, tessék újra elolvasni, és az általuk ajánlott forrásokat.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 23., szer. 12:41

"It's all 'bout the money
It's all 'bout the dum dum......."
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 23., szer. 18:38

Király vagy, flo! :))))
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

Előző

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron