Gyermekek

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 20., kedd 18:08

Tényleg hihetetlen, hogy nálunk nincs vegán dietetikus. De ki az Jablko, akit te találtál a neten? Meg tudnád adni a linket? Nagyon kíváncsi vagyok. Én is azon a véleményen vagyok, hogy nem osztom meg senki idegennel, hogy vegán vagyok. Még csak az kéne! Hogy nekiálljanak aggódni, meg okos tanácsokat adni két cigaretta között. Úgy gondolom, hogy senkinek semmi köze ahhoz hogy én mit eszem, meg hogy a gyerekem mit fog enni. Nem tudom, de nyugatabbra talán nem szólnak bele annyira. Mi nagyon le vagyunk maradva. Nincs egy magyar nyelvű köny se a vegán életmódról, táplálkozásról. Pedig annyi ilyen könyv van: pl Gill Langley - Vegan Nutrition, Brenda Davis, RD & Vesanto Melina, M.S., RD - Becoming Vegan, Michael Klaper - Pregnancy, Children, and the Vegan diet , Sharon Yntema - Vegetarian Pregnancy... és még sorolhatnám...
Fordítsa már le valaki magyarra őket.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 21., szer. 9:23

ha ennyire érdekel minket ez a téma, akár össze is foghatnánk, és közösen lefordíthatnánk! ha felosztjuk, nem lehet olyan nagy munka.

utána már "csak" kiadót kell hozzá keresni. mit szóltok?

esetleg kiegészíthetnénk saját tapasztalatainkkal is, a magyar helyzetre adaptálva tanácsokkal, élelmiszer-beszerzési infókkal, stb. mit szóltok? közös veg-es projekt! :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 21., szer. 15:27

Angol szakos - műfordítási ambíciókkal is rendelkező - vegi barátnőtök jelentkezik. 8) Én benne vagyok!
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. szept. 21., szer. 15:29

A tapasztalataimat szívesen megosztom magam is, fordítani azért nem,

my english languegue little wrong dialect :wink: :oops: :? 8O :idea: :o :( :? 8)

de én pl. azon az állásponton vagyok, hogy nem "titkolhatom", hogyan étkezem, mivel ahogy beírattam Sárát oviba, ez már téma volt.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 21., szer. 15:44

Minden tapasztalat jól jön! El kell végre kezdeni megmutatkozni, akkor másoknak is több merszük lesz. Mert most még simán elijesztik az "okos" dietetikusok a nőket, hogy egyenek ám addig húst, míg terhesek! Még mit nem. Meg írunk "Vegán/vegi kismama voltam... témájú könyvet, ugye, lányok? :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 22., csüt. 9:00

persze, mi az, hogy! szerintem nagy szükség van rá. az egyszerű, hipotézisekre épülő könyveknél sokkal emberközelibb, példaértékűbb, és főleg hitelesebb, ha valaki a személyes tapasztalatait mondja el egy könyvben. ezért is veszik most orrba-szájba - sajnos - a való világ és egyéb "sztárok" élménybeszámolóit, könyveit, naplóit, stb. ha a trendeket nézzük, abszolút felmenőben van az ilyen típusú írás, ott van pl a blogok terjedése...

magyarul: akkor már ketten vagyunk, ezúton felkérem flowert is, hogy csatlakozzon, és várunk további jelentkezőket! :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. szept. 22., csüt. 9:57

Jó példák is vannak: a terhestanácsadáson a védőnő teljesen elfogadta a vegetáriánus étkezést. (nem titkoltam)

Remélem, Ti is ilyenekről fogtok beszámolni, ha jön a baba!
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 22., csüt. 10:57

Benne vagyok! Írhatnánk vegán terhességről könyvet! És hát ha fordítani kell... talán menni fog. Van nyelvvizsgám meg minden, de utálok fordítani. :? bár amióta neten szinte csak angolul olvasok,azóta sokkal jobban megy. Szinte mindent értek. Most már hárman vagyunk akkor. :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 22., csüt. 16:44

Én is szívesen csatlakozom. Nem beszélek szüntelenül angolul, de (ha nem is mindent rögtön fejből) a fordításban talán részt tudnék vállalni.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: fozolalu » 2005. szept. 23., pén. 10:11

De jó lányok!
Mire én kismama leszek, arra csináljátok meg.Még kb két év, úgy tervezem. :D

Sajnos nem tudok angolul, segíteni nem tudok. Az eddigi terhességeim alatt még nem voltam vega. :(
Avatar
fozolalu
Inkább olvas
 
Hsz: 12
Csatlakozott: 2005. szept. 11., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 23., pén. 13:14

Nyárra már biztos elkészül 1-2 fordítás. (részemről) Ha nem is szuper kiadásban, de spirálozott formában tiéd lesz az első példány!!! :)
Lányok, ha valakinek van ajánlott könyve, akkor jelentkezzen! Szilvi könyve szimpatikus volt nekem! Nem túl hosszú, egyszerűnek tűnő nyelvezet. Amint a kezemben lesz valamilyen fordítandó dolog, nekilátok!

Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 23., pén. 13:49

akkor már csak az van hátra, hogy megegyezzünk egy könyvben, és beosszuk, ki, mit fordít! :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: ata » 2007. jún. 6., szer. 7:18

http://thegardendiet.com/index.html

a hölgynek két vega+főzős, és két vega+nyers terhessége volt sikerült letöltenem a családról készült videót... nem semmi.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. okt. 17., szer. 22:05

Karina Harmónia Stúdió

Sziasztok,idén is sok-sok kisgyermek lesz egyedül szenteste,ahogyan én is gyakran egyedül voltam... Így hát arra gondoltam,hogy idén is bemegyek hozzájuk és rájuk szánom kevéske időmet és sok-sok szeretetet viszek a drága kis életükbe.Ehhez viszont kérnélek benneteket,amennyiben akár játékkal,akár süteménnyel,akár pénzzel bármelyikőtök hozzá tud járulni az ok által is kapott örömükhöz,december 22.-éig tegye meg nálam.
www.karinastudio.hu
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

Előző

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron