Vércsoport diéta

V

HozzászólásSzerző: tedor2 » 2007. ápr. 22., vas. 22:24

Üdvözlet,

Egy kis segítségre lenne szükségem. Már jó ideje próbálkozom a vegetarianizmussal de egyre gyengébb és gyengébb vagyok. Azt hiszem megfeleléen táplálkozom, mégis valami nincs rendben.
Mostanában a szálak a vércsoportom körül futottak össze, így keresem kutatom, hogy lehet 0_ás (0+) vércsoporttal hús nélkül élni. Biztosan lehet, de kívácsi vagyok, hátha van egy két tanács ötlet, ami megsegíteni, hogy a gyomorproblámáim megoldódjanak.
A vércsoport diétával kapcsolatban renngeteg információt találtam, de mindegyik azt állítja, hogy 0_ás várcsoporttal csap egészségtelen vega lehetek!!!

Kérem valaki cáfolja ezt meg, esetleg egy két tanács?

Előre is köszönöm,

Krisztián
Avatar
tedor2
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2007. ápr. 22., vas. 0:00


.. v

HozzászólásSzerző: tedor2 » 2007. ápr. 23., hétf. 19:24

Ma reggel a munkába menet nem bírtam tovább és úgy éreztem ennem kell valamit.. (reggelim természetesen már megvolt, tiszta víz, és gyümölcs).

Komolyabban másfél éve vagyok veggi, fél éve rendesen fáj a hasam és nem tudom mitől. Nos ma ettem egy csirkés és egy tonhalas szendvicset, azt hiszem mintha jobb lett volna a gyomrom utána.

Sajnos ez a lelkiismeretemnek nem tett túl jót!

Egyik ismerősömnek is ugyanilyen problémái voltak, most halolajat egyik és elmúlott. Nos szerintem ez akkor olyan mintha halat enne. Én ezt is mellőzném, sőt szívem szerint vegán lennék.

Ha valaki tudna segíteni, hogyan oldam meg a vércsoportomból adódó kérdést, előre köszönöm!

Krisztián
Avatar
tedor2
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2007. ápr. 22., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: NittNo » 2007. ápr. 23., hétf. 22:08

Szia tedor!

Ez a hasfájás dolog szerintem nehéz eset...de nem hiszem, hogy a lejobb ilyen esetben a vércsoport diéta...de igazából te tudod.
Szóval szerintem mindenki saját magán tudja leginkább kikísérletezni, hogy mi jó neki és mi nem.
Ajánlanám figyelmedbe Váradi Tibor munkáit, tőle sok okos dolgot megtudhatsz a témával kapcsolatban.
Én nem akarok igazán "tanácsokat" adni, hisz igazából én se számítok még "haladónak" a témában, de szerintem a legjobb, ha figyeled a tested jelzéseit, és megpróbálod megérteni.
Az éhségérzet nem mindig mond "igazat"...előtte gondold végig, hogy valóban az vagy-e....lehet, hogy csak szomjas vagy.
A gyomorfájással pedig tényleg nem vagy egyedül...de érdekes, hogy nekem pl pont fordítva sült el a dolog. Régen fáj, és amióta vegán vagyok, sokkal jobban érzem magam...
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00

.

HozzászólásSzerző: tedor2 » 2007. ápr. 23., hétf. 23:43

SZia NittNo,

köszönöm a választ. Nem tudom még mi lesz, lehet a hal marad meg akkor, mert már nagyon belefáradtam a kísérletezésbe aztán majd lassabban közelítem meg a dolgot. Váradi Tibor munkái pedig tényleg nagyon jók!

Üdv,

tEdör
Avatar
tedor2
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2007. ápr. 22., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2007. ápr. 24., kedd 11:50

Gyomor:

Befogadás, elfogadás: dolgok, eszmék, emberek, helyzetek "megemsztésének" képessége.
Az integrálni tudás képessége.
Gyomorfájdalom: túlzott ítélkezés emberek, önmagunk,
helyzetek, eszmék felett.
Bizonyos dolgok kizárása a befogadásból emészthetetlen dolgok azok, amiket ítéletünkkel a "rossz" címkéjével láttunk el.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. ápr. 25., szer. 16:26

kedves tedor2!

Fizikai szinten én a helyedben egy biorezonanciás teszttel, természetgyógyásszal kezdenék. Elképzelhető, hogy felszívódási zavaraid vannak, emiatt nem épül be a vitamin, nyomelem, a bélflórád tönkrement, vagy gyomorsav-túltengésed van, stb. bármi is legyen, lehet vele mit kezdeni, egy jó természetgyógyász tud rá megoldásokat. Én is ajánlanám Váradi Tibi könyveit, kiadványait, abban minden benne van, amit tudnod kell.

Még mielőtt eljutnál egy természetgyógyászhoz, javaslom a neurosant, ami zeolit tartalmú gyógyhatású készítmény, rengeteg ásványi anyagot, nyomelemet tartalmaz, nagyon jó a gyomornak. plusz az almát, almanapot, mert átpucolja a gyomrot, a bélrendszert. és a rengeteg folyadékot, ami tiszító hatású.

lelki szinten: ha megvan a természetgyógyász diagnózisa a problémádról, akkor célirányos keresés a lelki háttérre, ha még nem, akkor a gyomorproblémák általában - ahogy baraka is írta -, különböző forrásokból, pl. rüdiger dahlke és kurt tepperwein könyveit javaslom nagyon! itt aztán magára ismerhet az ember rendesen, mi is a gond... pl. a lélek nyelve: a betegség, út a teljességhez és egyéb könyvek tőlük.

Váradi Tibi a Népbetegségek II. könyvében ír az emésztőrendszeri betegségekről, nagyon részletesen, szintén több szinten, ezt is javaslom.

sok sikert!

N
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

ok

HozzászólásSzerző: tedor2 » 2007. máj. 1., kedd 14:38

Kedves Norci,

köszönöm a jó tanácsokat. Meglátom hogy alakulnak a dolgok... a könyveket megfontolom. Azt hiszem a lelki problémák a lényegesebbek, így majd erre koncentrálok jobban. Vagyis majd nem koncentrálok rájuk:)

Omega 3-6-9 most a egy kanabisz olajjal próbálom pótolni, aztán hazáraktam egy két emésztési enzimet és egy két bifiduszt is, no ezt kapszulákban, bár nagyon nem szeretem az ilyesmit.

Amúgy egy organikus farmon dolgozom, szezonális bio növények körülöttem, mégsem jó az emésztésem.

A keserű teákkal is foglalkoztam már, no azok sem nyújtottak semmi extrát. A svéd keserű sem.

A legrosszabb, hogy érzem, gyengülök. Így a vizelet visszatartásom sem a régi, mostanában minden éjjel fel kel keljek, nos majd megoldom:)

köszönöm,

tEdor
Avatar
tedor2
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2007. ápr. 22., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: DarkLyrics » 2007. aug. 24., pén. 12:41

Kedves tedor2!

Én Darklyrics kedvese vagyok, most olvastam a fórum nyitóhozzászólását.
Csak annyit szeretnék írni, hogy én szintén 0+ vércsoportú vagyok, immár 8 éve vagyok vegetáriánus, és sokkal jobban érzem magam, mint előtte.
Nekem szintén gyomor-bél problémáim voltak éveken keresztül, sokszor fel se tudtam állni a fájdalomtól (mindez tizenévesen), és ekkor még ettem húst.
Nekem egyértelműen lelki gondok miatt ment tönkre az emésztésem, később meg is szűntek a fájdalmak.
Ezt csak azért írtam le, mert szerintem ez a vércsoport dolog nem igaz, ez alapján szerintem nem lehet kimondani, h muszáj húst enni vkinek. (Ráadásul a nővérem is vegetáriánus, szintén 0+ vércsoporttal, neki sincs semmi gondja.)

Üdv., remélem, azóta már meg is oldódtak a gondjaid.
Avatar
DarkLyrics
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. okt. 26., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. jún. 6., pén. 22:09

volt hogy kipróbáltam a vércsoport szerinti táplálkozást még annak idelyén, 0-ás vagyok, húst hússal ettem, annyit még életembe nem voltam beteg mint akkor, most hogy vegan vagyok sokkal jobb egészségnek örvendek :)
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

Re: Vércsoport diéta

HozzászólásSzerző: lavina » 2011. feb. 27., vas. 16:39

Látom, már jó régi ez a téma, de én még csak most bukkantam rá...
Nemrég nézegettem én is a vércsoport szerinti diétás könyvet, én B-s vagyok, akinek a tejtermékeket ajánlja, amivel igazából nincs is gondom, de amiket tilt, hát azt nem bírtam betratani 1-2 napnál tovább, így konkrét tapasztalatom nincs, csak az, hogy én nem bírtam csinálni...
0 vércsoporthoz nem tudok igazán hozzászólni, de a témaindító hozzászólást olvasva az jutott eszembe, hogy nem csak arról van-e szó, hogy túl hirtelen volt a szervezetnek az átállás? Húsos szendvicsek után rögtön mondjuk csak gyümölcs? Hogy is volt ez?
Avatar
lavina
 
Hsz: 2
Csatlakozott: 2005. okt. 17., hétf. 0:00


Vissza: Diéta, fogyókúra, hízókúra

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron