Celeb-vegetárius

TV, mozi, zene, könyvek, művészetek

Celeb-vegetárius

HozzászólásSzerző: nawesh » 2012. ápr. 29., vas. 9:00

Dátum: 2010. július 16. péntek, 03:15 Küldte: nawesh

Sokan tudják, hogy a vegetárius életmódnak több „változata” is van, mint ovo-lakto vegetárius, lakto-vegetárius, vegán. Mostanában megjelentek a celebvegetáriusok is.

Az ember persze nem úgy lesz vegetárius, hogy egy skatulyába teszi magát. Amikor lemondtam a húsevésről, azért tettem, mert elolvasva egy könyvet, meghallgatva frissen vegetáriussá lett osztálytársamat és meggyőztek az érvek. Be kell valljam, döntésem után talán öt hétig „ettem” halat. Az idézőjel azt jelentette, hogy nem ettem meg, csak éppen elhittem, hogy a hal egészséges hús, és egy vegetáriusnak is szüksége van a halban található (mire is?)



Vegetárius szobatársammal egy alkalommal közösen vásároltunk egy rákkonzervet, de amikor felbontottuk, egy mérhetetlenül büdös valamit éreztünk. Próbáltuk valakinek odaadni, de az egyik srác nemes egyszerűséggel kidobta az ablakon. Lemondtam a tenger „gyümölcseiről”. Ezek szerint (skatulya) öt hétig szemi-vegetárius voltam. Szemi azt jelenti, félvegetárius. De félig nem lehet valaki vegetárius. Vagy eszik húst, vagy nem.



Majd két évig ovo-lakto vegetárius voltam, vagyis ettem tojást és tojással készült ételeket is. Majd a Mesterem tanításai alapján, a Jóga a mindennapi életben elveit követve lemondtam a tojás fogyasztásáról is. Így lettem lakto-vegetárius.



Ha létezik a vegetárius életmódban „evolúció”, akkor a következő lépés lehet majd a vegán táplálkozás, ha elhagyjuk a tejet, tejterméket is. Szükséges ez? Ha egy vegánt kérdezünk, mindenképpen. Miért nem mondok le a tejről, tejtermékről? Összetett dolog. Mostanában felmerül a kérdés, a boltokban kapható, 90-180 napig elálló tejek, a gumi sajtok valóban tejből készülnek? Biotejet, vagy legalább házi tejtermékeket kellene fogyasztani, mert a kis gazdaságokban, biofarmokon azért méltóbb módon bánnak az állatokkal és a kézműves termékek más minőségűek. (Bár, vásároltam én már a szegedi tejpiacon házi sajtot, melyről otthon derült ki, hogy dupla áron eladott bolti trappista volt!)



Vannak még a nyersevők, akik még nem is hőkezelik az ételeket, élnek fruktariánusok, akik csak a lehullott gyümölcsöt, a növények termését fogyasztják, magát a növényt nem.



A fenti „skatulyázás” azért jutott eszembe, mert mostanában a két országos adón futó gasztoreality-showk-ban egyre-másra tűnnek fel a magukat vegetáriusnak nevező emberek. S azt hiszem, ők megteremtettek egy újabb skatulyát, a celeb-vegetáriusét. Vagyis azt mondom magamról, hogy vegetárius vagyok, mert az olyan... trendi(?) de azért imádom a rákot, azért megkóstolom a húsleves levét...



A Vacsoracsatában Ádok Zoli minden részben elmondta, hogy ő vegetárius és milyen boldog, hogy a többi versenytársa(celebtársa) gondol reá és jaj de jó, hogy rákot is kap... Benkő lantművész úr azért vegetárius létére (ezt ő is kihangsúlyozta) beleharapott Edit asszony lakodalmas tálján felhalmozott húsba.



A minap már keseregtem ezen és Laár Andrást hoztam fel példaképpen, aki ellenállt ezen lehetőségeknek. Valaki írta, hogy nem kellene őt celebnek nevezni, mert a KFT-ben, a Laár’pour’laár-ban azért bizonyított. Igazat kell adjak. Laár András lakto-vegetárius, nem celeb és nem celeb-vegetárius.



Van ezzel probléma? A celeb-vegetáriusokkal? Csak annyi, hogy pédájukkal többet ártanak, mint használnak a vegetárius életmód népszerűsítésének. Hiszen ez alapján a vegetáriusnak mindent lehet....



Természetesen mindenki azt eszik, amit akar és úgy nevezi a saját táplálkozási szokásait, ahogy akarja. Igaz, a múlt héten Pécsett nyaraltunk. A szállodának már jó előre írtam egy levelet, hogy vegetáriusok vagyunk. Sok éves tapasztalataim alapján már úgy írom meg a hasonló leveleket, hogy nem eszem húst, csirkét, halat, zsírt, tojást és ezekkel készült ételeket sem.



Nagyon finom ételeket kaptunk, de egy vacsorára azért kihoztak egy paradicsomos ráklevest. Hiszen a celeb-vegetáriusok is megeszik...



Én mindenesetre maradok lakto vegetárius.





Nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Szórakozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron