akciók

felhívások, önkéntesség, tüntetések

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2009. feb. 16., hétf. 23:32

A PETA Budapesten, a Tesco előtt fog tüntetni a Magyarországi hízott máj eladás ellen
Egy elegáns hölgyet egy pincér véresre fog tömni!

Budapest/London – Mint kiderült, a Tesco Magyarországon hízott májat ad el, annak ellenére, hogy ezt a kegyetlen módon előállított csemegét az Egyesült Királyságban a Tesco száműzte az üzleteiből. Ezért a PETA Europe és a PETA Deutschland e.V. arra hívja fel a támogatóit, hogy töltsék ki a honlapjukon a felhívást, amelyben Sir Terry Leahy-t, a Tesco üzletvezetőjét nyomatékosan arra kérik, hogy száműzze a világ összes Tesco üzletéből a kényszertöméssel előállított hízott májat.
Ezzel a feltűnést keltő akcióval, ami során egy elegáns hölgyet egy pincér kényszerrel fog tömni, szeretné a PETA a felhívást a helyszínen megerősíteni.

Időpont: 2009. február 18. 12:00-tól (találkozó 11:15)
Helyszín:
Fogarasi Tesco
Budapest XIV.
Pillangó u. 15.

http://hungary.indymedia.org/node/11332
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gega23 2009. feb. 17., kedd 10:30-kor.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00


HozzászólásSzerző: giyandeva » 2009. feb. 17., kedd 4:16

Kedves Gábor!

Miért forgatod ki a szavakat? Hogy a saját magam dolgával foglalkozom, nem reflektálhatok a körülöttem lévő dolgokra? Nem lehetséges valamivel egyet nem értenem?

Én úgy tudom Te a konzervatív, vallásos értékrend mellett teszed le a voksod. Szerinted ez a normális, hogy a vegaságot vonagló, pucér nőkkel reklámozzák, a tiltakozó kampányokban is a nőket vetkőztetik le, velük demostrálnak, idézem "Egy elegáns HÖLGYET egy pincér VÉRESRE FOG TÖMNI " Ez szerinted normális??? HOL VANNAK A HÖLGYEK JOGAI? Kik/Mik nők? eszközök, állatok, q*vák??? nem vagyok feminista, de ezen érdemes lenne elgondolkodni.

A második, hogy hova vezet ez az állandó háborúskodás a húsevők és a vegák közt? Hány éve tart már? Meddig lesz még? Mindig lesz valami etikai téma ami kapcsán lehet "harcolni". Hova vezet a vega übermens kardoskodás?

Te is régóta nyomod a vegaságot, írd meg hány embert tudtál vegásítani, azzal, hogy harciasan kirohantál, vagy vonagló vega nőket mutattál... Nézd szerintem értelmetlen malomharc. Az ilyen kampányok arra jók, hogy a fanatikus húsevők még jobban meggyűlöljék a vegákat. Nézd te nem élsz, dolgozol "húsevők" kel, egy-egy ilyen kampány után, látványosan megnövekszik az anyázás a vegák felé. Ld. pár hónapja a négymancsos cirkusz. Én "normális" emberi kapcsolatokat szeretnék, még ha az illető "ott is tart", ahol tart. Csatabárdot szítani könnyű persze...

Mi lenne ha az olyan megoldásokat keresnénk ami nem az ütközésre fókuszál? Pl. az ifjúságnevelés, elültetni a gyermekekben az élet szeretet, a környezet iránti felelősséget. Vagy mondhatnám, lehetne fókuszálni a környezeti rehabilitációra, hogy amit eddig leromboltunk hogy építhetnénk vissza, hogy lehetne csökkenteni az állattartással keletkező trágyát és fertőzéseket. Hogy lehetne minél több erdőt telepíteni? Soroljam, hogy milyen pozitív és megkérdőjelezhetetlen kitörési pont az egészség, gasztronómia témaköre. Vagy a bio témakör, a környezetbarát megoldások. És lehetne még sorolni....

Gyere el egy nyersevő körre, nézd meg azokat az embereket, ők nem harcolnak, ők szimplán boldogok, mert tudják hogy kell élni, minden szavukkal, gondolatukkal a pozitívat sugározzák. Nincs szükségük a harcra. Olvass nyers blogokat, én többet (sok külföldit is) is végiglapoztam, egyben se találtam olyat hogy menjünk harcolni a húsevők ellen.

MI értelme a harcnak? Egy egész életet a húsipar, a húsevők elleni harcnak szentelni? Vannak, akiket már nem fogsz megváltoztatni, még ha 100x is nézeted meg vele a Földlakók (Earthlings) c. filmet, mert egyszerűen érzéketlen, 0 értelmi és 0 érzelmi IQ-val rendelkezik. Vagy egyszerűen nagy pénzei vannak a húsiparban... És nem hatja meg ha a legfinomabb vegetárius ételt is főzöd.
MI AZ AMIT EL AKARSZ MONDANI AZ ILYEN EMBEREKNEK??? Szerinted mit fröcsög a média? Elveted a sulykot és 100x akkora hullám csapódik vissza rád.

Nézz szét körül: ugyanez megy a politikában, a "cigányozással" stb., bárhová tekintesz, a gyűlölködéssel, harccal csak még mélyebb árkot ásol.

Utolsó gondolatom: ha bármiben reflektálok, miért érzed a sértő kritikát magadra vetítve? Nem neked szólt, nem neked vagy amiben hiszel szeretnék nekifeszülni... Nem akarok harcolni, minek? Bocs ha magamon kívül mással foglalkozva "unalmas" témát dobtam fel. Ez is egy szempont.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2009. feb. 17., kedd 10:30

A PETA Budapesten, a Tesco előtt fog tüntetni a Magyarországi hízott máj eladás ellen
Egy elegáns hölgyet egy pincér véresre fog tömni!

Budapest/London – Mint kiderült, a Tesco Magyarországon hízott májat ad el, annak ellenére, hogy ezt a kegyetlen módon előállított csemegét az Egyesült Királyságban a Tesco száműzte az üzleteiből. Ezért a PETA Europe és a PETA Deutschland e.V. arra hívja fel a támogatóit, hogy töltsék ki a honlapjukon a felhívást, amelyben Sir Terry Leahy-t, a Tesco üzletvezetőjét nyomatékosan arra kérik, hogy száműzze a világ összes Tesco üzletéből a kényszertöméssel előállított hízott májat.
Ezzel a feltűnést keltő akcióval, ami során egy elegáns hölgyet egy pincér kényszerrel fog tömni, szeretné a PETA a felhívást a helyszínen megerősíteni.

Időpont: 2009. február 18. 12:00-tól (találkozó 11:15)
Helyszín:
Fogarasi Tesco
Budapest XIV.
Pillangó u. 15.

http://hungary.indymedia.org/node/11332
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

Előző

Vissza: Akciók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron