Greenpeace

felhívások, önkéntesség, tüntetések

Szerintetek hatékonyan dolgoznak Magyarországon?

igen
3
33%
nem
6
67%
 
Szavazatok száma : 9

Greenpeace

HozzászólásSzerző: litta » 2005. ápr. 12., kedd 18:03

Mi a véleményetek a tevékenységükről?
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 13., szer. 6:57

Kellett már ez topic :wink:

Jó hogy vannak, de "kevés"
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 27., szer. 0:19

Greenpeace kiállítás a Blaha Lujza téren

Az Energia Klub és a Greenpeace Magyarország Csonka életek - egy atomtemető árnyékában című vándor fotókiállításának utolsó állomása Budapest, a Blaha Lujza tér, ahol 2005. április 25. és május 1. között látható a kiállítás. A kiállítás egy teherautó utánfutójában tekinthető meg.

http://www.geographic.hu/index.php?act= ... =3&id=4676
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: bolcs5 » 2005. máj. 7., szomb. 19:53

Az a helyzet, hogy én nem igazán szeretem őket. Ész nélkül nem lehet környezetet védeni (egyszer belevertek egy jó nagy vasat egy fába, és ahhoz láncolták magukat) :cry: .
Az atomerőművekről pedig rémmeséket terjesztenek, 'Csernobil stílusú' erőművekről beszélnek, noha rég nincs olyan; nincsenek meg a kellő tudományos ismereteik. Vannak olyan greenpeace-sek, akik bőrruhákat hordanak... Szerintem az ilyen magamutogató akciókkal csak a médiát szolgálják, de nem mutatnak folyamatosan jó példát, nem tanítani akarnak, csak felkavarni, nem hiszem, hogy így alapvetően meg lehet változtatni az emberek környezethez való viszonyulását.
uuum, bocs, hogy így kifakadtam.. ez csak egy vélemény. lehet, hogy a többiek máshogy vélekednek.. :roll:
bolcs5
 

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 7., szomb. 22:12

bolcs5 írta:Az a helyzet, hogy én nem igazán szeretem őket. Ész nélkül nem lehet környezetet védeni (egyszer belevertek egy jó nagy vasat egy fába, és ahhoz láncolták magukat) :cry: .
Az atomerőművekről pedig rémmeséket terjesztenek, 'Csernobil stílusú' erőművekről beszélnek, noha rég nincs olyan; nincsenek meg a kellő tudományos ismereteik. Vannak olyan greenpeace-sek, akik bőrruhákat hordanak... Szerintem az ilyen magamutogató akciókkal csak a médiát szolgálják, de nem mutatnak folyamatosan jó példát, nem tanítani akarnak, csak felkavarni, nem hiszem, hogy így alapvetően meg lehet változtatni az emberek környezethez való viszonyulását.
uuum, bocs, hogy így kifakadtam.. ez csak egy vélemény. lehet, hogy a többiek máshogy vélekednek.. :roll:


greenpeace az nem egy állatok jogaiért harclo szervezet.
védik a természetet mert az emberiségnek különben nem lesz helye itt.
az emberiség van a gondolkdásuk középpontjában.
még nem vettékészre, hgy milyen nagy károkat okoz a nagyüzemi állattartás és feldolgozás a környezetnek...
igy nem is fogják soha belátni hogy ember védelem= környezet védelem= állat védelem...

miert hordanak állatvédök börcipöt? nekik csak a kutyák állatok. ja a macskák is! de nem a sok millio használlat!

szerintem minden állatvédö aki nem vegan az következetlen és tettei nem logikusak. (vegetariánusok is)
de talán még rájönnek hogy nem elég kutyavédönek lenni és a többi millio állatot elfelejteni.
(ha már én is rájöttem ;) pedig nekem soha semmi közöm nem volt a greenpeacehez és kutyavédö egyesületnek se. vegetáriánus is csak 2 hétig voltam. aztán észrevettem hogy ez nem elég)
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 21., szomb. 17:23

Talán 2 éve a Szigeten megnéztük a Greenpeace standját is. Játékos felaatokat lehetett végezni, vegyvédelmi ruhában kellett rohangálni. :wink:

nagyon fárasztó volt :? :oops: :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: litta » 2005. máj. 27., pén. 2:25

"Ész nélkül nem lehet környezetet védeni "

ez nagyon találó :D
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. júl. 11., hétf. 20:42

http://www.hirtv.hu/?tPath=/kulfold/&article_hid=52877

Franciák süllyesztették el a Greenpeace hajóját 20 éve

A franciák húsz évvel ezelőtt süllyesztették el a Greenpeace zászlóshajóját Új-Zéland partjainál. Franciaország tagadta, hogy köze volt az aucklandi merénylethez, amelyben egy ember vesztette életét.



A Rainbow Warrior arra készült, hogy a Mururoa korallzátony felé induljon. A hajó három nap múlva futott volna ki, hogy tiltakozzon a francia atomkísérletek ellen. 1985. július 10-én tíz perccel éjfél előtt robbanás történt a motorházban, két perccel később újabb detonáció rázta meg a hajót. A második robbanás ölte meg a hajó portugál fotósát.

Marell Pereira, a megölt fotós lánya: "Apa, szeretlek, és nagyon hiányzol a mindennapi életünkből. Örökre a szívünkbe zártunk."

Franciaország cáfolta, hogy köze lett volna a merénylethez, de nemrégiben kiderült, hogy a Greenpeace hajója ellen végrehajtott támadást személyesen Francois Mitterand, akkori francia elnök hagyta jóvá.

A legénység egyik tagja, Rainbow Warrior II.: "Semmi kétség, hogy a Rainbow Warrior elleni francia támadás és Fernando Pereira meggyilkolása negy ellenállást váltott ki, és jobban ráirányította a figyelmet a francia atomkísérletekre, mint bármi más."

A franciák éppen Mitterand halálának évében, 1996-ban hagytak fel az atomkísérletekkel Francia Polinéziában. A Greenpeace azóta vásárolt egy újabb hajót, amelyet Rainbow Warrior II-nek neveztek el. Erről szálltak most alá a búvárok, hogy elhelyezék a nemzetközi környezetvédő szervezet emléktábláját az 1985-ben elsüllyesztett hajó roncsain.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2008. máj. 28., szer. 23:54

http://href.hu/x/5uf0

"A pálmaültetvények létesítésnek érdekében végzett hatalmas és embertelen méreteket öltött esõerdõ pusztítás fõleg Indonézia, Malajzia és Pápua Új Guinea esõerdõit és annak lakóit sújtják. Gondoljunk csak bele: Indonézia egyike a világ legnagyobb üvegházhatású gáz kibocsátóinak, miközben tudatosan rombolja az egyetlen, ez ellen némi természetes védelmet jelentõ megoldást, az esõerdõket, melyek, mint egy hatalmas zöld tüdõ, segíthetnének harcolni a klímaváltozás ellen. Ilyen óriási mértékû és kontrollálatlan pusztításuk végtelen károkat okoz, hiszen az õslakosok mellett, a már most is kritikusan veszélyeztetett orángután családok ezrei, és sok más állatfaj marad otthon nélkül vagy kerül a biztos kihalás szélére. Csak néhányat említve: a Szumátrai tigrisek, orrszarvúk, elefántok, paradicsommadarak és megannyi más csodálatos élõlény."
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00


Vissza: Akciók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron