Sziasztok!

Üdvözlünk a veg.hu-n.

Sziasztok!

HozzászólásSzerző: NittNo » 2007. feb. 9., pén. 18:09

Sziasztok!

Én is egy ideje olvasgatom a fórumot, de a hozzászólásig nem jutottam el. Na, majd most...:)

Először is néhány szóban az én "kezdetem"-ről....
Még nagyon az elején járok a vega életnek (ha ezt lehet már ilyen kevés idő után nevezni), de már nagyon sok előnyét élvezem.

Az elhatározás? Nem volt nehéz, mivel soha nem voltam az az igazi húsrajongó. Mindig max azért ettem, mert itthon azt készített anyukám. (Még tanuló vagyok, ezért nincs külön konyhám...) De ha eltelt volna úgy hónap, hogy nem készít, szerintem fel se tűnt volna.
Szóval, a hús nem volt nehéz. Ráadásul állatvédőnek tartom magam, és így már "igazinak" mondhatom magam.

Utána jött a többi állati eredetű dolog. Ott is "megkönnyítették" a helyzetemet, mivel tavaly összel kiderült, hogy tejcukor-érzékeny vagyok, tojásallergiával párosítva (amiről soha nem tudtam...) Az orvos javasolta, hogy minden olyan dologról mondjak le egy időre, amiben van tej. Ebbe beleértve a rejtett tejpor tartalmú ételeket is. Elkezdtem nézegetni az összetevőket (amit előtte is megtettem, csak max az E-számok miatt) és rájöttem, hogy a boltban kapható termékek nagy része tartalmaz tejport. Az első ilyen boltos élményem nem volt vmi felüdítő, de aztán elkezdtem a jó oldalát látni a dolognak. Rég óta érdekelt a reform táplálkozás és a vega életmód. És végül úgy döntöttem, hogy belevágok. Nincs könnyű dolgom abból a szempontból, hogy itthon egyedül vagyok ezzel a nézettel.
Bár szerencsére támogat a családom.

Bocsánat a hosszú leírásért, de gondoltam megosztom veletek a saját tapasztalataimat.

Ja, és szívesen fogadnék hasznos könyv ajánlókat. Vettem egy-két receptjkönyvet meg neten sokat olvastam, de az új irodalom soha nem árt. :)

Köszi, hogy "elolvastatok"! :)

Minden jót!

És ezentúl megpróbálom magam aktivizálni a fórumban! :)

Üdv!
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. feb. 10., szomb. 16:33

Szép a történeted NittNo, és elszántnak tűnsz! Úgy könnyebb is, ha nem ellenséges a családod, hanem "támogat"...
"Igazi állatvédő" => következetes. ;)
Szóval sem hús, sem tej, sem tojás; tehát vegán. Ez igen! Csak így tovább!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: NittNo » 2007. feb. 10., szomb. 19:10

Köszönöm a bíztatást! Azért rám fér. :)
Eddig jól haladok. De sokat kell még a konyháról tanulnom. Megteszek minden tőlem telhetőt! :) És szívesen fogadok bárminemű jótanácsot!
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. feb. 10., szomb. 21:40

Receptek közül tudom ajánlani a Napfényes Alapítvány receptfüzeteit:
www.napfenyes.hu

Vagy Ferencsik István könyveiben is vannak jó receptek.
Meg ezen az oldalon is találsz a recepteknél. :)

Ja, táplálékkiegészítőnek tudom ajánlani a sörélesztőport, amit beletehetsz az ebédedbe, a B-vitaminokat pótolja.
Vagy érdemes lenmagot kicsit megőrölni, és azt is tenni ételekbe. Jó rostforrás, és tele van tápanyaggal.

Ezenkívül érdemes vátlozatosan táplálkozni, gondolom ezt már tudod. :)
Érdemes változatos feltétet is fogyasztani: köles, hajdina, árpa, tönkölybúzás teljeskiőrlésű péktermékek, stb.

Sok sikert neked az utadon. :)

NittNo írta:Köszönöm a bíztatást! Azért rám fér. :)
Eddig jól haladok. De sokat kell még a konyháról tanulnom. Megteszek minden tőlem telhetőt! :) És szívesen fogadok bárminemű jótanácsot!
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: NittNo » 2007. feb. 11., vas. 16:45

Neked is köszönöm a jótanácsokat és a bíztatást. Utána is néztem azoknak a könyveknek, amiket írtál. Köszi mégegyszer!
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. feb. 13., kedd 13:33

Üdvözlünk a vegen, NittNo!

Reméljük, sok hasznos infót találsz majd nálunk! Most fejlesztjük a kezdő vegi rovatot, hamarosan felkerülnek újabb infók, pl. a vitaminok és nyomelemek növényi forrásairól, amit ajánlok figyelmedbe. Előbb-utóbb érezni fogod, hogy a testednek mire van szüksége, mert elkezded kívánni az adott növényt, és jó, ha tudod, mit miért jó enni. :-)

Receptek kapcsán én is a napfényes füzetkéket javaslom, nagyon hasznosak, és mind kipróbált, vegánok által írt recept. Készül egy új könyv is, nyáron jelenik meg: gabonaételekről. Ahogy Gega is írta, fontos a változatos táplálkozás, és a vegán életmód, mint olyan, gabona alapú, zöldségekkel, gyümölcsökkel kiegészítve.

Számítunk az aktív részvételedre, írj sokat!

üdv,

N
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: NittNo » 2007. feb. 13., kedd 18:14

Köszönöm neked is! Időközben megvettem Váradi Tibor néhány kiadványát (Az egészséges életmód alapjai sorozat) és sok hasznosat találtam bennük. Igen, már kezdem magamon tapasztalni ezeket a dolgokat. Mondjuk azt hiszem agyban is átalakult a viszonyulásom az ételekhez. Érdekes pl az, hogy ha leülök együtt ebédelni a családdal, akkor nem zavar az ő "ételük". Tehát nem érzem egy kicsit se azt, hogy nekem abból ennem kéne. Még az illatokat érezve sem. És tök jó érzés!! :D Bár, az kellemetlen, amikor vendégségbe megyünk.... nem tudom elmagyarázni a tágabb családnak, hogy ez miért van. Hiába próbáltam...nem igazán értik meg. (mondhatni hülyének tartanak ez miatt) De szerintem idővel ők is el fogják fogadni a helyzetet. Szerintetek egy-egy ilyen nagycsaládi ebédnél mit ehetek? Legutóbb céklasalátát ettem (citromlével készített, salátával) és köményes burgonyát. Tudom, hogy ez nem egy teljes értékű ebéd volt, de nem volt más. Mit javasolnátok ilyen esetben? Volt, hogy felhívott előtte a család egyik tagja, hogy mit készítsen nekem, de tudván, hogy "olyat nem tud, amit szeretnék" így inkább mondtam, hogy külön miattam ne csináljon semmit, majd találok vmit az asztalon. Na, persze meg is lett a baj....Jött a piszkálás, hogy egy kis csirkemellbe még nem halt bele senki...stb... De mondtam, hogy én se szólok bele az ő dolgaikba, így fél óra győzködés után abbamaradt a dolog. (Persze nem győztek meg :D) Szóval ilyen helyzetben mit lehet tenni? (Ráadásul 22 vagyok, s a család legfiatalabb tagja, így potenciális "majd kinövi még ezt a hülyeséget"-alany) Szóval azért nem minden fenékig (szója)tejfel nálam....:)
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: NittNo » 2007. feb. 16., pén. 18:09

Parsifal! Köszi, hogy így vélekedsz! :) És persze kölcsönös! :)
Lotus! Mi pedig tök jó, hogy így egyszerre vagyunk a "jó út" kezdetén! :)
Gega23 neked pedig köszi tényleg ezeket a jótanácsokat, oldalajánlókat! :)
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00


Vissza: Tagok bemutatkozása

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron