MEATOUT Nemzetközi Veggi napok

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. feb. 10., szomb. 15:16

Köszi Fanni a veganoutreach linket, remek! Gondolom, ha lesz Meatout, ott leszel te is... ;) Mit eszik Bogi, Parsifal ( - vegán) kutyája? "Házikosztot... vegán ember házikosztját" :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. feb. 10., szomb. 21:30

Nekem nincs kutyám, vagyis van, de ők apukáméknál vannak, így nincs háziállatom.
Ha lenne, nem kapna állati eredetű terméket. :)
Ők is elélnek zökdségen, a mcska meg ha szüksége van valamir,e akkor elmegy vadászni magának. :)

Fanni írta:És arra is érdemes felkészülni, hogy arra mit válaszoltok, ha megkérdezik, mit adsz a kutyádnak és a macsekodnak.
Vagy erre is megvan már a válasz?
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Fanni » 2007. feb. 11., vas. 12:16

Csak erre meg lehet olyan, aki azt válaszolja, hogy a macseknak vagy cicának adott "embervegakaja" nem tartalmaz semmi taurint. Annak hiányában meg tényleg (igaz, hosszabb idő alatt), főleg a macskák megvakulnak.
Van már azért olyan táp, ami nem állati eredetű taurint is tartalmaz, csakmagyarországi forgalmazóra lenne szükség. Van aki már segítséget is ajánlott fel egy olasz tolmács személyében.
Ezt a hirdetést már máshova is feltettem, remélem nem baj, hogy ide is idekerül:

…. Mi már jó vegás kajákat eszünk, de ki gondol az állatokra? …..
KI LESZ AZ A VÁLLALKOZÓ SZELLEM, AKI VEGÁS KUTYA ÉS MACSKA ELEDELT FORGALMAZNA ITT MAGYARORSZÁGON?
Az A.M.Í. srl., egy olasz vállalt, vegetáriánus macska és kutya eledelt forgalmaz. A következőt olvastam róluk (angolul) a weboldalukon.

http://ami.aminews.net/index.php?lang=en

Növényi, semmi leölt állati összetevő nincs benne,hipoallergén, nem tartalmaz olyan összetevőt, amelyet állatokon teszteltek, Nem tartalmaz színezéket, mesterséges tartósítószereket, és génkezelt anyagokat,
Teljeskörű táplálék a cicák és macskák számára. Bizonyítottan kiegyensúlyozott étrendet biztosít a kutyáknak és cicáknak, valamint elengedhetetlen a jó kondíciójukhoz A tápok taurint ugyanúgy tartalmaznak, melynek hiánya az állatoknál vaksághoz vezethet, csak nem állati eredetűt!
Ha beindult az üzlet, kérlek jelezd a hirdetést létrehozónak (nekem), mert vásárolni fogok a cicámnak belőle!
Na ki indult be erre az ötletre?

Egy további cikk vega macskákról:
http://www.zoldmagazin.com/belso/veganmacskak.html

Weblink:

http://ami.aminews.net/index.php?lang=en

Kapcsolat:
A weboldalon megadott cím: AMÍ SRL Corso Milano 5 Tel. 049-780.17.12 • Fax. 049-808.62.29
Avatar
Fanni
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2007. jan. 16., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Fanni » 2007. feb. 11., vas. 13:06

Parsifal írta:Köszi Fanni a veganoutreach linket, remek! Gondolom, ha lesz Meatout, ott leszel te is... ;)


Gondolkoztam már a részvételen. Mondjuk én nem vagyok teljesen vegán, de haladok afelé. Kb. előtte egy héttel tudom meg, szabad leszek azon a hétvégén. Jelzek, ha be tudok csatlakozni.

Addig is ha van vmi ötletem, megosztom veletek. Aztán meg vagy jónak tartjáktok, vagy nem.

Egy ilyen ötllet lenne pl.:
- hogy olyan plakát is legyen, aminek nagyon pozitív kisugárzása van: pl. gyümölcsök meg ilyenek!
- lehetne könyvajánló is valamilyen formában pl. Eric Schlosser: Megetetett társadalom (a film most megy a mozikban), kétezer egy kiadótól: A leves hazudik, Szigorúan bizalmas, vegán receptkönyvek stb.

Kérdésem: - lesz szőrmeellenes plakát is? mert tudok egy elég hatásosat, ha kell megkeresem melyik weboldalon van.
- lesz film is?
Avatar
Fanni
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2007. jan. 16., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Fanni » 2007. feb. 11., vas. 13:41

A meatout alatt gyűjtötök majd alárírást az "Animals Matter To Me" ügyében?
VAgy az majd egy másik program lesz?
Avatar
Fanni
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2007. jan. 16., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2007. feb. 11., vas. 17:52

n szívesen gyűjtenék aláírásokat (ott is)
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. feb. 11., vas. 22:58

Szerintem lehet gyűjteni ott is.
Ma a Pecsában volt kisállat vásár és kiállítás, mi ott is gyűjtöttünk.

Fanni írta:A meatout alatt gyűjtötök majd alárírást az "Animals Matter To Me" ügyében?
VAgy az majd egy másik program lesz?
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. feb. 11., vas. 23:00

Én meg ismerek olyat, aki nem ad semmilyen állati eredetű terméket a macskáinak, de néha elmennek vadászni.
És azok a macskák még nem vakultak meg érdekes módon.
Sőt, a Krishna-völgyben is így élnek a macskák, és semmi bajuk.

Szóval a gyakorlat teljesen mást mutat, mint az elmélet.
Én úgy vélem, hogy ez kb. ugyanolyan érvelés, mint hogy a vegák nyeszlettek, alultápláltak, betegek, hiánybetegségekben szenvednek stb.
Előítéletek, dogmák, beidegződések.
Szerintem.

Fanni írta:Csak erre meg lehet olyan, aki azt válaszolja, hogy a macseknak vagy cicának adott "embervegakaja" nem tartalmaz semmi taurint. Annak hiányában meg tényleg (igaz, hosszabb idő alatt), főleg a macskák megvakulnak.
Van már azért olyan táp, ami nem állati eredetű taurint is tartalmaz, csakmagyarországi forgalmazóra lenne szükség. Van aki már segítséget is ajánlott fel egy olasz tolmács személyében.
Ezt a hirdetést már máshova is feltettem, remélem nem baj, hogy ide is idekerül:

…. Mi már jó vegás kajákat eszünk, de ki gondol az állatokra? …..
KI LESZ AZ A VÁLLALKOZÓ SZELLEM, AKI VEGÁS KUTYA ÉS MACSKA ELEDELT FORGALMAZNA ITT MAGYARORSZÁGON?
Az A.M.Í. srl., egy olasz vállalt, vegetáriánus macska és kutya eledelt forgalmaz. A következőt olvastam róluk (angolul) a weboldalukon.

http://ami.aminews.net/index.php?lang=en

Növényi, semmi leölt állati összetevő nincs benne,hipoallergén, nem tartalmaz olyan összetevőt, amelyet állatokon teszteltek, Nem tartalmaz színezéket, mesterséges tartósítószereket, és génkezelt anyagokat,
Teljeskörű táplálék a cicák és macskák számára. Bizonyítottan kiegyensúlyozott étrendet biztosít a kutyáknak és cicáknak, valamint elengedhetetlen a jó kondíciójukhoz A tápok taurint ugyanúgy tartalmaznak, melynek hiánya az állatoknál vaksághoz vezethet, csak nem állati eredetűt!
Ha beindult az üzlet, kérlek jelezd a hirdetést létrehozónak (nekem), mert vásárolni fogok a cicámnak belőle!
Na ki indult be erre az ötletre?

Egy további cikk vega macskákról:
http://www.zoldmagazin.com/belso/veganmacskak.html

Weblink:

http://ami.aminews.net/index.php?lang=en

Kapcsolat:
A weboldalon megadott cím: AMÍ SRL Corso Milano 5 Tel. 049-780.17.12 • Fax. 049-808.62.29
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. feb. 12., hétf. 9:18

Egy kicsit eltértünk a témától...maradjunk a MEATOUT-nál...

vegetáriánus kutyák, macsakákról ide: http://www.veg.hu/modules.php?name=Foru ... opic&t=222

;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. feb. 12., hétf. 14:52

Figyusztok!


Lassan konkretizálhatnánk, KI és MIT vállana be meatoutra?

ilyen dolgokhoz mint:

- tüntetési engedély beszerzése: Blaha tér akkor jó lesz igaz?

-ki hozna asztalokat, székeket?

-ki tudna hozni demostráló eszközöket: laptop és vagy TV,

-pontosan milyen filmanyagokkal készülnénk?
pl: chew on this (http://www.goveg.com/feat/chewonthis/)
ezek még:
http://veg-tv.info/Main_Page

természetese ezek mind FREE filmek

- ki tud segíteni a plakát, szóróanyagok szerkesztésében, sokszorosításában? (egyelőre várjuk parika ötleteit)

-hányan tudnátok VEGÁN ételkóstolóval készülni?

- és ha mindezekkel megvagyunk és minden fix akkor már csak a sajtó és média!!! de az utolsó szerintem.

valami kimaradt még?

Várom az ötleteket! Szervezzük meg a MEATOUT -ot!
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: nawesh » 2007. feb. 12., hétf. 16:50

A MAGAM RÉSZÉRŐL TUDOK VEGÁN ÉTELT KÉSZÍTENI, KINT LENNI DEMONSTRÁLNI, MEG AMI KELL
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. feb. 13., kedd 13:22

Azt is meg kellene tudni, hogy magánszemély bejelenthet-e egy nagyobb rendezvényt, vagy szervezeti keretek szükségesek?

Egyáltalán mi kell az engedélyhez, miket kell megadni: helyszín, azon belül mekkora helyre van szükségünk, hány szervezet lesz jelen, stb. Ha ez utóbbi is kell, akkor viszont először be kellene szervezni a résztvevőket, pl javaslom az olyan zöld- és állatvédő szervezeteket, akiknél sok vega-vegán dolgozik, Gega biztos otthon van náluk, plusz jöhetnének vegiséget támogató alapítványok, szervezetek, ételkiszállítók, bioboltok, éttermek, stb. Ha már van egy ilyen szép adatbázisunk bal oldalt, meg lehetne szórni őket egy emillel.

Már ha ez a cél: először is tisztázni kéne, mi a cél, hogy annak megfelelően választhassuk ki a résztvevő szervezeteket. A könyvesek mindenképpen kellenek!

Én az engedély vonalon indulnék el előbb, mert ha ott valami nem stimmel, hiába is szerveztünk le mindent...

Bocsi, ha belekontárkodtam.

N
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. feb. 13., kedd 16:53

OK


köszi Norci, nagyon szívesen vennénk ha engedélyek ügyében utánnanézel.

Én írok Parikának, mi van a szóróanyaggal. Mert akkor nekem kell összedobnom. Ez vállalom szívesen.

És hozok vegán kóstolót is.

ja, CÉL:
szerinte a vegetáriánianizmus népszerűsítése természetesen; Felhívni a figyelmet az állati termékek "hátrányaira", azok előállításának kegyetlenségére.

Ti milyen célokat fogalmaznátok meg?
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: nawesh » 2007. feb. 13., kedd 17:20

ha egy magánszemély bejelenthet egy politikai tüntetést, akkor valszeg egy állatvédelmi tüntetés mögött sem kell feltétlenül egy szervezetnek állnia. de azért szép lenne, ha pl a veg.hu (még ha nem is hivatalos szervezet) szervezné ezt a programot és molinóval stb ezt meg is jelenítenénk...

márcisu 30-e egyébbként munkanap...persze ez nem baj
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: parika » 2007. feb. 13., kedd 18:45

Norci írta:Azt is meg kellene tudni, hogy magánszemély bejelenthet-e egy nagyobb rendezvényt, vagy szervezeti keretek szükségesek?

Egyáltalán mi kell az engedélyhez, miket kell megadni: helyszín, azon belül mekkora helyre van szükségünk, hány szervezet lesz jelen, stb. Ha ez utóbbi is kell, akkor viszont először be kellene szervezni a résztvevőket, pl javaslom az olyan zöld- és állatvédő szervezeteket, akiknél sok vega-vegán dolgozik, Gega biztos otthon van náluk, plusz jöhetnének vegiséget támogató alapítványok, szervezetek, ételkiszállítók, bioboltok, éttermek, stb. Ha már van egy ilyen szép adatbázisunk bal oldalt, meg lehetne szórni őket egy emillel.


hm... szuper lenne, ha más vagyis egyáltalán szervezetek is csinálnának valamit ezen a napon és napokon. viszont én nem vállalnám a nyakamba az ö dolgaikat. ti szervezzétek a ti meatoutotokat -persze lehet megbeszélni, hogy ök mellettetek álljanak meg ilyenek- viszont ti nem vagytok rendezvényszervezök a meatout magyarországnak. - legalább is én ettöl visszariadnék, ha igy mint nektek, még nincs tapasztalatom egy egyszerü infoasztal megszervezésével sem. persze ha erösnek érzitek magatokat, nem állaok utatokba :)

mindenképp szuper lenne, ha megszórná egy sajtó felelös már most minden szóba jövö szervezetet, boltot, stb, hogy nem e szeretnének egy infoasztalt csinálni, viszont töletek függetlenül, nehogy már ti szervezzétek az ö infoasztalukat :)

minden nap szeretnétek valamit csinálni?

szórólap szöveget forditom már.
plakát ügyben: van nekem a birtokomban sok sok aktuális foto anyag, ami különféle állatokat mutat különféle állattartási módban. ezeket fel lehet használni saját plakát készitésére. aki ezért felelös annak elküldöm postán a képeket, vagy feltöltöm a honlapomra.


ki telefonál különféle boltokkal, éttermekkel, hogy nem e sponzorálnának e egy két finomságot, vagy csináljanak saját reklámot mellettetek. persze csak vegán dolgokkal. nehogy már biotej reklám legyen a meatout infoasztal mellett és alatt... *hány*

Norci te nagyobb rendezvényröl irsz. szeretném tudni, hogy te mire gondolsz, hogy hogy fog kinézni a ti infoasztalotok. az az érzésem, hogy te valami szuper-óriási rendezvényre gondolsz. vagy én gondolom, hogy egy kisebb rendezvény és ti oriásit terveztek :)

"Egyáltalán mi kell az engedélyhez, miket kell megadni: helyszín, azon belül mekkora helyre van szükségünk, hány szervezet lesz jelen, stb. Ha ez utóbbi is kell, akkor viszont először be kellene szervezni a résztvevőket, " -> ez szerintem nem a ti dolgotok, vagy csináltatok mégis már ilyet, amiröl irsz?

*kissé összekeveredtem azt hiszem*

üdv.pari
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Programok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron