bioélet-biokörnyezet-bioház...

Hulladékprobléma, környezetvédelmi akciók, környezetszennyezés

bio

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 26., kedd 17:37

Mi a véleményetek a biofalus cikkről?
Köszönöm, hogy így összefoglaltátok. Én teljesen egyetértek ezekkel. Ugyanis most fejeztük be egy ház felújítását. A nyáron költöztünk ki a panelból. A természet közelébe szerettünk volna kerülni. Ez sikerült , de milyen áron? Ez a cikkből is kiderül. Azért környezettudatosabb felfogásomnak köszönhetően elésűg sok dologban a kímésetesebb módszert választottuk. A teljes önállóság és önellátás eléréséhez én is így fogom a lakhelyemet és környezetemet változtatni.
Ráadásul gáz, hogy ilyen cégek, mint a henkel gyártja a vegyianyagokat, akik könyörtelenek és állatokon is kísérleteznek. Bár AZ IS FÁJ, HA EGY TÖLGYFÁN KÍSÉRLETEZNEK...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. okt. 27., szer. 13:23

Először örültem, hogy kész lett az új fürdőszobánk. Miután utána olvastam a témának, látom, hogy sok mindent másként kellett volna csinálnunk! Jó, hogy van ez a fórum, remélem vannak köztünk tapasztaltabbak, akik segíthetnek a kezdőknek :!:

Első lépés, amit teszek, nem szüntetem meg a régi udvari wc-t :)

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 27., szer. 17:26

Kukabúvár, 2004 tavasz
A cikk címe:
KOMPOSZTTOALETT MÁSKÉPP

http://www.kukabuvar.hu/index.php?id=ku ... zam=tavasz

Elolvasni kötelező! :{)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 29., szomb. 9:50

Az ökoszolgálatos cikk kapcsán:

Ezek az alternatívák nagyon jól működnek. Mi öblíteni ecettel öblítünk, ecetszag semmi, nagyon jó. Gondoljatok bele: semmi állatokon tesztelés, semmi gusztustalan reklám, semmi durva vegyianyag. Lebomló. A jó öreg ecet. Ez sem full természetes, de a legjobbnak látszó alternatíva.

Fehérítésre a citromlé jó. Szódabikarbóna törölgetéskor, meg még amiket leírtak, modern környezetvédelem. Tessék elfelejteni a műillattal és fájdalommal készített vegyszereket!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. jan. 30., vas. 19:41

Mosószódát hol lehet szerezni?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 31., hétf. 13:20

A "Zöld bolt"ban, budapesten; olcsó áru, szerintem megrendelhető is. Esetleg még háztartási szereket árusító spéci poltban...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Emese » 2006. júl. 22., szomb. 15:49

Sziasztok!

Eddig (5-6 évig) csak a táplálékomra figyeltem. Ne vigyek be mérget, stb. - mostmár a környezetem is érdekel. Kérdésem az lenne: mivel mosogattok? Milyen egyéb tisztítószert használtok?

Köszi a válaszokat!
Emese
Avatar
Emese
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. jún. 4., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. júl. 23., vas. 3:03

Mi pl a Frosch mosogatószert használjuk. Kb 99%-ban lebomlanak az összetevők. Azt sajna nem tudom, hogy állatokon tesztelik-e.

De pl. lehet ahimsa mosogatószert is kapni
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Emese » 2006. júl. 23., vas. 7:05

Köszi, kipróbálom.
Meg tudod mondani, hogy hol lehet kapni?
Avatar
Emese
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. jún. 4., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 23., vas. 10:37

Én Ahimsat (Tulasi) használok. Tuti kísérletmentes, vegyszermentes, környezetbarát.
A legtöbb bioboltban lehet kapni.
http://href.hu/x/1kq6

Mosáshoz mosódiót használok.

Emese írta:Köszi, kipróbálom.
Meg tudod mondani, hogy hol lehet kapni?
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Emese » 2006. júl. 23., vas. 19:52

Köszi! Reggel nagyon siettem. Eszembe se jutott, hogy meg is lehet nézni. :oops:

Gega23 írta:Én Ahimsat (Tulasi) használok. Tuti kísérletmentes, vegyszermentes, környezetbarát.
A legtöbb bioboltban lehet kapni.
http://href.hu/x/1kq6

Mosáshoz mosódiót használok.

Emese írta:Köszi, kipróbálom.
Meg tudod mondani, hogy hol lehet kapni?
Avatar
Emese
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. jún. 4., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. szept. 17., vas. 19:11

Talán ideillik legjobban ez a link.
A budapesti autómentes napon ma találkoztam egy céggel, akik újrahasznosított papírból készítenek bútorokat, képkereteket, vázákat, lámpákat, faliórákat. :D
A legjobbak a szekrényeik, ami bivalyerősek, és ráadásul körnezetbarátok is. És nem is olyan drágák, legalábbis a hagyományos bútorokhoz képest jóval olcsóbbak.
Ha majd lesz lakásom tuti ilyenekkel fogom berendezni. :)

www.pic-pack.hu
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. szept. 18., hétf. 8:07

nekem nagyon tetszenek ezek a termékek, bár évek, vagy talán már egy évtizede jelen vannak a piacon, és mégsem igazán terjedtek el. főként a képkereteik fogynak és a kisebb tárgyak, nekem is vannak ilyenek. viszont nagy dobás tényleg a bútorokban lenne! nem hinném, hogy bármivel gyengébbek vagy rosszabb minőségűek lennének, mint a fogyasztói társadalom egyéb remekei, sőt...! vásárokon is mindig kint vannak, teljes szobaberendezéssel, nagyon szép és hangulatos!
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Sundaymorning » 2006. szept. 24., vas. 9:13

Kedves forumozok!
Nem reg koltoztem haza Angliabol, ott ismertem meg az Ecover termekeit. Itthon is ezeket szeretnem hasznalni, am nem tudom hol lehetne beszerezni oket. Rakerestem a neten, az eredmenybol az derult ki, hogy ismertek Mo-n a termekeik, de hogy hol lehet kapni azt nem sikerult kideritenem. Ha valaki tudja hol lehet kapni ilyen termekeket, nagyon megkoszonnem ha megosztana velem. Termeszetesen nem ragaszkodom ehhez a termekcsaladhoz, mas alternativa is erdekel, de roluk tudom, hogy a mosoportol kezdve az textiloblitoig mindent forgalmaztak. Szoval ha van egyeb otlet, azt is szivesen varom. Koszi!
Avatar
Sundaymorning
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2006. szept. 24., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. aug. 6., hétf. 15:20

Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00


Vissza: Környezetvédelem

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron